ketvirtadienis, sausio 28 d.
Pramogos
Kapučino dėsnis: kaip jis veikia mūsų asmeninį biudžetą?
Kaip žinome, didžiausias skyles biudžete sudaro smulkios išlaidos. Ne tik dėl savo gausumo, bet ir dėl psichologinių priežasčių.
Pasaulis
Motina penkiametės dukros prašo mokėti nuomą
Motina atskleidė, kad savo dukros prašo mokėti nuomą ir dalį mokesčių, nepaisant to, kad mergaitei vos penkeri.
Pramogos
Metus pradėkite planuodami savo pinigus
Pirmosios metų savaitės būna sunkios daugeliui iš mūsų. Tiek dėl vieno kito papildomo kilogramo pakilus nuo šventinio stalo, tiek dėl labiau nei tikėjotės suplonėjusios piniginės. O kur dar paskutinėmis metų dienomis vykę išpardavimai, kuriuose, žinoma, buvo sudalyvauta? Kaip čia neprisiminsi iki skausmo žinomo posakio, esą kaip sutiksi (ir pradėsi!) naujus metus, tokie jie ir bus. Tad pateikiame jūsų dėmesiui kelis patarimus, kaip per pirmąsias metų savaites padėti tvirtus pamatus savo asmeniniams finansams visiems likusiems metams.
Gyvenimas
Emigravus vaikinas užmiršo išvykimo tikslą
Ne vienas žmogus iš Lietuvos išvyko su aiškia vizija užsidirbti pinigų ir mintimi grįžti atgal. Tačiau, kaip įrodo šios merginos laiškas, tikslai neretai dėl įvairiausių priežasčių užmirštami.
Aktualijos
Geroji JAV prezidento D. Trumpo pusė
JAV vadovas Donaldas Trumpas per rinkimų kampaniją švaistėsi skambiais pažadais, tačiau jo pastangos suburti rimtą komandą ir įsiklausyti į pripažintų institucijų rekomendacijas leidžia manyti, kad jis nevaldys kaip beprotis. Taip IQ apžvalgininkui Simui Čelutkai teigė organizacijos „Atlaso tinklas“ (JAV) prezidentas Alejandro A. Chafuenas.
Lietuva
Būsimų Lietuvos pensininkų pajamos šokiruoja
Didžioji dalis būsimų Lietuvos pensininkų nesitiki gauti orios senatvės pensijos ir kai kurie jų taupo patys, tačiau yra ir tokių, kurie viliasi, kad pasenus jais pasirūpins “Sodra”.
Lietuva
Lietuviai senatvei taupo patys
Lietuvos gyventojai nepasitiki valstybe ir nesitiki, kad sulaukę garbingo amžiaus gaus orią senatvės pensiją iš „Sodros“. Pasitikėjimui menkstant, keičiasi gyventojų taupymo įpročiai – vis daugiau žmonių senatvei taupo savanrankiškai.
Pramogos
1 penso iššūkis: per metus susidaro apvali sumelė (pavyzdys)
Internete plinta naujas taupymo būdas, kuriam reikia paskirti visus ateinančius metus ir skirti lbai nedideles sumas. Pradedama nuo penso, o įvykdžius planą galima sau leisti visai prašmatnias atostogas.
Gyvenimas
Paprasti ir itin veiksmingi taupymo receptai
Patarimų, kaip išleisti mažiau, reikėtų klausti tų žmonių, kurie iš tikrųjų moka tai daryti. Paslaptis ta, kad tie patarimai – labai paprasti. Tačiau, kad iš tikrųjų pasisektų išleisti mažiau, tų patarimų reikia ir laikytis. Norint sutaupyti vien sudaryto taupymo plano neužteks – svarbu suprasti, kad reikės išmokti išleisti mažiau, jei nepavyksta uždirbti daugiau.
Aktualijos
Minimalus atlyginimas: liūdna prognozė
Praėjusios vyriausybės užsibrėžtas planas iki 2020 metų minimalų atlygį pakelti iki 9 svarų sterlingų už valandą vargu ar bus įgyvendintas.
Gyvenimas
Nelieka pinigų? Pravers šie patarimai
Geri įpročiai yra naudingi visose gyvenimo srityse, ypač kai kalba pasisuka apie finansus. Jei norite gyventi be streso, pirmiausia turėtumėte išmokti išleisti mažiau, nei uždirbate.
Gyvenimas
Dalytis apsimoka!
Kad ir kiek uždirbtume, vienas kitas papildomas pinigėlis ne pro šalį kiekvienam. Ypač jei jį galėtume įsidėti į kišenę be didelio vargo.
Gyvenimas
Taupai? Vadinasi tobulėji
Šiais visuotinio vartojimo (ir pajamų augimo) laikais taupyti, pasirodo, yra taip pat svarbu, kaip ir anksčiau. Atrodytų, kodėl gi turėtume susivaržyti, kai visur tik ir raginama „gyventi čia ir dabar“, ir dar sakoma, kad pinigai labai greit nuvertėja.
Gyvenimas
Kaip išvengti finansinių pagirių po atostogų
Vasara – metas, kai norisi atsipalaiduoti ir mažiausiai galvoti apie taupymą. Tačiau racionalus išlaidų planavimas ne tik gali būti smagus, padėti nuveikti ir pamatyti daug naujų dalykų, bet ir išvengti vadinamųjų finansinių pagirių – jausmo, kuris apninka suvokus, kad po atostogų tenka dar stipriau susiveržti diržus, nes per savaitę išleidote visą šeimos mėnesio biudžetą, o gal net ir daugiau.
Pramogos
Kaip atostogauti pigiau?
Vasara įsibėgėja. Kad ir kur būtumėte šį savaitgalį – ir Lietuvoje, ir Londone švenčiamos Joninės, po kurių vasaros atostogų sezoną oficialiai bus galima skelbti atidarytą. Net jeigu kai kam visą vasarą teks dirbti, prasitęsti vieną kitą savaitgalį savo prakaitu užtarnautomis atostogų dienomis nusipelnė kiekvienas.
Gyvenimas
8 Paprasti būdai, kurie padės sutaupyti
Kartais norint sutaupyti, sunkiausia šio proceso dalis yra pradėti galvoti apie paprasčiausius būdus kaip tai padaryti ir kaip vėliau juos panaudoti savo finansiniams tikslams įgyvendinti. Laikantis šių elementarių būdų, jūs galėsite susikurti realų santaupų planą.
Gyvenimas
Kada pradėti vaikus mokyti taupyti?
Dažnai pinigų vertę suprantame tik užaugę ir pradėję savarankiškai gyventi. Tačiau tą pajusti derėtų gerokai anksčiau – dar vaikystėje. Šeimos finansų ekspertai ir edukologai tikina, kad paauglystėje vaikai jau turėtų mokėti taupyti ir sumaniai tvarkyti savo išlaidas.
Aktualijos
Už jūsų santaupas vyriausybė kasmet mokės po £1000
Trečiadienį Vyriausybė pristatė naują individualių santaupų programą (angl. Individual Savings Account, Isa), kuria naudodamiesi Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai kasmet iš valstybės gaus po 1000 svarų „paskatinimą”.
Aktualijos
Skurdas Londone: kas penkta šeima nesuduria galo su galu
Pasirodo, kas penkta Londone gyvenanti šeima kas mėnesį nesuduria galo su galu. Naujausio tyrimo duomenimis, šeimos kas mėnesį įsiskolina tik susimokėjusios būtiniausias sąskaitas ir įsigiję būtiniausius maisto produktus.
ŽYMA
ALEJANDRO A. CHAFUENAS