antradienis, sausio 19 d.
Pasaulis
Pagimdžiusi mergaitę motina namo iš ligoninės parsinešė berniuką
Vos pagimdžiusi 36-erių Oksana Kolesnikova sužinojo, kad susilaukė dukros. Tačiau po kelių ligoninėje praleistų dienų namo grįžusi moteris apstulbo sužinojusi, kad namo parsinešė berniuką. Tai O. Kolesnikova pamatė tik nuėmusi kūdikio sauskelnes norėdama išmaudyti naujagimį.
Aktualijos
Kad sėkmė netaptų miesto prakeiksmu
Miestų planavimas neapsiriboja vien parkais, keliais ir prekybos centrais. Didelės investicijos keičia ne tik miesto panoramą – jos gali paskatinti reikšmingus socialinius pokyčius. Urbanistikos specialistas Alessandro Busà už plėtrą atsakingiems savivaldos atstovams pataria visuomet galvoti apie vietos gyventojus. Su juo kalbėjosi IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius.
Gyvenimas
Gimdyvės košmaras: žarnos rankose, kol greitoji važiuoja 40 minučių
Vos pagimdžiusiai mamai teko išgyventi košmarą po to, kai trūkus siūlei ant pilvo, jai teko pačiai laikyti savo lauk besiveržiančius organus. Greitosios pagalbos automobilis iki moters važiavo daugiau nei pusvalandį.
Gyvenimas
Už imigrančių gimdymus britai moka tūkstančius
Jungtinės Karalystės (JK) mokesčių mokėtojai moka už tūkstančių imigrančių gimdymus gimtosiose šalyse. Portale express.co.uk skelbiama, jog Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) jau sumokėjo beveik keturiems tūkstančiams imigrančių, kurios pasirinko savo šalyje teikiamas medikų paslaugas.
Pramogos
Dėl medikų streiko atidedami gimdymai, sutriks greitųjų darbas
Neskubios Cezario ar kitos pasirenkamosios operacijos pirmadienį bus atidedamos dėl pirmojo per daugiau nei tris dešimtmečius Anglijos medikų streiko.
ŽYMA
ALESSANDRO BUSÀ