antradienis, spalio 20 d.
Pasaulis
Drąsi mergina paskutinę minutę užkirto kelią deportacijai
Europoje prieglobsčio prašantį pabėgėlį iš Afganistano nuo deportacijos į gimtąją šalį išgelbėjo drąsi studentė – jai pavyko sustabdyti lėktuvą, kuriuo svetimšalis skraidintas atgal.
Kultūra
Kūrybiniai atsitraukimai
Baigiantis Antrajam pasauliniam karui emigravę lietuvių menininkai kultūrinės veiklos svetur neapleido net spaudžiami sudėtingų gyvenimo realijų
Aktualijos
Dėl numestos nuorūkos – deportacijos grėsmė
Jungtinėje Karalystėje gyvenantis užsienietis gali būti išsiųstas į savo kilmės šalį dėl to, kad viešoje vietoje numetė cigaretės nuorūką.
Aktualijos
Deportavo negavę labai įdomių įrodymų
Iš Jungtinės Karalystės deportuojamas homoseksualus vyras, vidaus reikalų ministerijai neįrodęs savo seksualinės orientacijos. Jis kilęs iš šalies, kurioje už homoseksualumą baudžiama.
Pasaulis
Danijos viešieji baseinai apribojo pabėgėlių maudynių laiką
Viešųjų baseinų Danijos pietuose administracija pranešė blogą žinią pabėgėliams. Jie nebus įleidžiami į baseinus įprastomis jų darbo valandomis, o galės lankytis tik specialiai jiems nurodyti laiku.
Pasaulis
Švedai planuoja deportuoti 80 tūkst. pabėgėlių
Nors pabėgliai į Skandinavijos šalis plūsta be perstojo, ne visi ten yra laukiami. Švedija paskelbė apie savo planus nesuteikti prieglobsčio prašytojo statuso 80 tūkst. imigrantų ir visus juos deportuoti, pranešė BBC.
ŽYMA
ALFONSAS NYKA-NILIŪNAS