šeštadienis, sausio 23 d.
IQ Tema
Daugiau valdžios ir pinigų
Seime jau ne kartą svarstytos Savivaldos įstatymo pataisos dėl seniūnų rinkimų įteisinimo nepralaužia ledų
Pramogos
Britanijoje siautusi audra pasiglemžė vyro gyvybę
Pirmadienį Jungtinėje Karalystėje (JK) siauturi audra pasiglemžė vieno žmogaus gyvybę. Stiprus vėjas ir bangos nubloškė vyrą į jūrą. Vyro išgelbėti nebepavyko.
Aktualijos
Svarstomas draudimas naudotis mobiliaisiais telefonais pėstiesiems
Siūlymas uždrausti pėsčiųjų perėjose naudotis mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos svarstomas Seime.
Pasaulis
JAV: Luizianos valstijoje žmones įkalino lietus
Luizianos valstiją Jungtinėse Valstijose niokoja potvyniai, kurie jau vadinami istoriniais. Skaičiuojama, kad vanduo pražudė mažiausiai 11 žmonių, nuniokojo 40 tūkst. namų, 20 tūkst. žmonių buvo evakuota iš pavojingų teritorijų, net aštuoni tūkstančiai jų šiuo metu priversti gyventi prieglaudose ir laukti atoslūgio.
Pasaulis
Vokietiją ir Prancūziją skandina potvyniai
Rekordiniai potyvniai alina Prancūziją ir Vokietiją. Šioje šalyje jau žuvo dešimt žmonių, be aukų neapseita ir Prancūzijoje. Vanduo kelia nerimą ir Austrijoje.
Pramogos
Londonui gresia potvynis
Didžiuliame per Londoną tekančios Temzės ruože užfiksuoti įspėjimai apie potvynį, kai kur miesto ribose upė jau išsiliejo į krantą.
Aktualijos
Audra „Desmond" nusinešė dviejų žmonių gyvybes
Naujienų portalas telegraph.co.uk pranešė, kad pirmadienį potvyniuose skęstančiame Cumbria regione rastas žmogaus kūnas. Vyresnio amžiaus vyras įkrito į nuo liūčių užtvinusią upę. Ši netektis jau antroji audros „Desmond“ pasekmė. Savaitgalį 90-erių metų senolis žuvo Londone po to, kai stiprus vėjas jį nubloškė į važiuojantį autobusą.
Pramogos
Orai Londone: rytiniams rajonams gresia potvyniai
Aplinkosaugos agentūros atliktas tyrimas teigia, kad Southwark, Tower Hamlets, Barkingo ir Dagenhamo rajonams Londone kyla vis didesnė grėsmė būti užlietiems potvynių. Tuo tarpu didžiausias pavojus gresia Hammersmitho ir Fulhamo rajonų gyventojams, kurie po didesnio lietaus gali būti užtvindyti tiesiog savo namuose, skelbia portalas standard.co.uk.
Pramogos
Gręsia rekordiškai lietinga žiema
Sinoptikai prognozuoja, kad prieš trečiadienį atslinksiantį Atlanto frontą, kuris atneš sraunias liūtis, šio ryto piko valandos bus „pilkos ir apgailėtinos”. Dėl liūčių sukeltų potvynių kai kuriose Anglijos vietose jau vakar teko gelbėti žmones.
Pramogos
Anglijoje laukiama šilčiausių metų ir... potvynių
Klimato mokslininkas įspėjo, kad šiltėjantis oras Didžiojoje Britanijoje pareikalaus dar daugybės gyvybių ir atneš milijardus svarų nuostolių verslininkams bei žmonių namams ir ūkiams, skelbė independent.co.uk.
Pasaulis
Lietus Pietryčių Europai buvo pražūtingas
Serbai ir bosniai dabar turi bene vieną pagrindinį klausimą: „Kaip dabar reiks gyventi?“ Stipriausios liūtys per 120 metų nusiaubė šalį ir daugybę žmonių pavertė benamiais. Skaičiuojama, kad pražūtingas lietus, kuris nesiliovė kelias dienas, mažiausiai 30 tūkst. žmonių išmušė pagrindą iš po kojų. Tikrąją ir perkeltine prasme.
ŽYMA
ALGIS STRELČIŪNAS