antradienis, rugsėjo 22 d.
Pasaulis
Pietų Afrikos Respublika kovodama su COVID-19 uždraudė alkoholio prekybą
Pietų Afrikos Respublika (PAR) įvedė naujus apribojimus savo šalyje, tarp kurių yra ir gan keistai atrodantis alkoholio prekybos uždraudimas, siekiant
Verslas
Aludarių rūpesčiai
Lietuvos aludariai per karantiną sunaikino apie 7 mln. litrų alaus
Visas Lietuvos aludarių pagamintas alus, kuris buvo išvežtas į barus, restoranus, aludes ir kitas viešojo maitinimo įstaigas iki jų uždarymo paskelbus karantiną, gamintojų buvo susigrąžintas ir sunaikintas.
Gyvenimas
Įprotis vakarais gurkšnoti kerta per kepenis stipriau, nei daugelis galvoja
Vasara – atostogų metas, kai norisi atsipalaiduoti, daugiau laiko praleisti gamtoje. Tai laikas, kai alkoholio lentynos parduotuvėse ištuštėja kiekvieną savaitgalį.
Lietuva
Lietuvos paaugliai – tarp daugiausiai rūkančių ir vartojančių alkoholį Europoje
Lietuvos paaugliai išlieka tarp daugiausiai rūkančių ir nesaikingai vartojančių alkoholį Europoje bei kai kuriose kitose pasaulio valstybėse, atskleidė Pasaulio sveikatos
Aktualijos
Alkoholio suvartojimas
Statistikos departamentas: vienam gyventojui pernai teko 11,1 litro alkoholio
Vienas 15 metų ir vyresnis Lietuvos gyventojas pernai suvartojo vidutiniškai 11,1 litro absoliutaus alkoholio – 0,1 litro mažiau nei 2018 metais (11,2 litro), išankstinius duomenis pranešė Statistikos departamentas.
Lietuva
Karantinas apkarpė stipraus alkoholio paradavimus
Dėl koronaviruso paskelbto karantino uždraudus dirbti viešojo maitinimo sektoriui, svaigiųjų gėrimų gamyba nesumažėjo, tačiau tiek stipriųjų gėrimų, tiek alaus gamintojai
Verslas
Mažmeninė prekyba
Karantinas apkarpė stipraus alkoholio paklausą, bet gėrimų užsakymai internetu šovė aukštyn
Dėl koronaviruso paskelbto karantino uždraudus dirbti viešojo maitinimo sektoriui, svaigiųjų gėrimų gamyba nesumažėjo, tačiau tiek stipriųjų gėrimų, tiek alaus gamintojai
Verslas
Prekyba
Vyriausybė bando riboti alkoholio „paštomatus“, verslininkai įžvelgia prieštaravimus Konstitucijai
Vyriausybei pritarus siūlymui sugriežtinti vadinamųjų alkoholio „paštomatų“ veiklą – juose bus galima pasaugoti gėrimus, tačiau atsiimti jų prekybos draudimo metu – ne, šią paslaugą teikiančios įmonės „Artimiausias“ vadovas teigia, kad toks draudimas galbūt prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam nuosavybės neliečiamumo principui.
Verslas
Alkoholio rinka
Draudimų efektas matomas, bet verslas išradingas
Pastaraisiais metais valdžiai padidinus akcizus visam alkoholiui, įvedus ne vieną prekybos jais ribojimą, išaugus nealkoholinių gėrimų pardavimams, verslininkai teigia, kad vidaus rinkai smukus, į Lietuvą plūsta alkoholis iš kaimyninių šalių.
Verslas
Šešėlinė ekonomika
Apie penktadalis suvartojamo alkoholio ir cigarečių – nelegalūs
Šešėlinės ekonomikos mažėjimas akcizinių prekių rinkoje Lietuvoje atsimušė „į grindis". Tyrimai rodo, kad šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje sudaro apie 22 proc., cigarečių – 19 proc. visos rinkos. Tokias tendencijas atskleidžia Lietuvos laisvosios rinkos instituto kartu su rinkos tyrimų bendrovėmis atlikti tyrimai.
Komentarai
Tarp plaktuko ir bizūno
Vienas įtakingiausių šių laikų mąstytojų ir Lietuvoje graibstomų knygų autorius, Izraelio istorikas Yuvalis Noah Harari perspėja susiviliojusius valdžios teikiama galia: „Kai jūsų rankose plaktukas, visa kas atrodo kaip vinys; o kai jūsų rankose valdžia, visa kas atrodo kaip kvietimas kišti nosį.“ Lietuvos politikai turėtų šiuos žodžius išsikalti akmenyje.
Aktualijos
Penkerių metų mergaitė viena klajojo gatvėmis, nes negalėjo pažadinti girtutėlės mamos
Vakarų Jorkšyre, Huddersfielde, vidurnaktį vairuotojo žvilgsnį pagavo penkerių metų mergytė, gatvėje ėjusi viena. Jos keliai buvo nubrozdinti ir mažametė atrodė įsibaiminusi.
Aktualijos
Už alkoholį pedofilui parsidavęs vyras pedofilą nužudė
28 metų amžiaus Thomas Carney neigia Valentino dieną nužudęs pedofilą, 76-erių metų amžiaus Davidą Phillipsą.
Pramogos
Jungtinė Karalystė – labiausiai nuo alkoholio apsvaigusi šalis
Alkoholio vartotojai Jungtinėje Karalystėje aspvaigsta gerokai dažniau, nei kitų šalių gyventojai, skelbia naujausia pasauliniu mastu atlikta apklausa. 2019 m. tyrime, kuriame dalyvavo 36 šalys, rašoma, kad britai 12 mėnesių laikotarpyje apsvaigsta vidutiniškai 51,1 kartą – t. y. bent kartą per savaitę.
Pasaulis
Dėdė pasidalino įrašu, kuriame prievarta girdė kūdikį sūnėną alumi ir juokėsi iš jo grimasų
Pasaulį pašiurpino vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip dėdė mirko savo pirštą į alų ir prievarta kiša kūdykiui į burną. Pasak dienraščių šio vyro profesija - mokytojas.
Gyvenimas
Psichologė pataria, kaip padėti vyrui mesti gerti
Dažnai į mano konsultacijas ateina moterys, kurios, papasakojusios ilgą savo kentėjimų nuo vyriškos priklausomybės istoriją, su viltimi klausia manęs, kaip padėti vyrui mesti gerti.
Gyvenimas
Gerumas, kuris netikėtai virsta blogiu
Norite patikti visiems? Stengiatės įtikti? Pataikaujate? Ar susimąstėte, kad taip bandote manipuliuoti kitais? Kas yra iš tikrųjų tie „geri vyrukai“ ir „geros merginos“?
Gyvenimas
Psichologai: tėvai daro nesąmoningą įtaką mūsų partnerių pasirinkimui
„Mama – geriausia iš visų moterų“, – įsitikinę dauguma berniukų ir jaunuolių. Kai jie suauga ir ima dairytis sau partnerės, pamiršta savo buvusį susižavėjimą motina ir mano, kad ji neturės jokios įtakos jų pasirinkimui.
Gyvenimas
Kaip vaikinai be žodžių išsako meilę?
Paprastai vyrai nemėgsta reikšti savo jausmų ir nekalba apie juos taip atvirai kaip moterys. Jie verčiau patylės, kai nejaučia stiprios būtinybės ką nors pasakyti. Merginos dėl to jaučiasi sutrikusios. Jos trokšta, kad mylimas vaikinas kalbėtų apie tai, ką jaučia ir galvoja.
ŽYMA
ALKOHOLIS