sekmadienis, sausio 17 d.
Verslas
Infekcija
„Amazon“ paskelbė, kad COVID-19 buvo nustatytas beveik 20 000 jos darbuotojų
„Amazon“ ketvirtadienį pranešė, kad nuo kovo pradžios šiek tiek daugiau nei 19 800 jos darbuotojų buvo nustatytas COVID-19.
Anglijoje
JK reguliuotoja leido „Amazon“ įsigyti „Deliveroo“ akcijų paketą
 Didžiosios Britanijos reguliavimo institucijos antradienį pranešė patvirtinančios „Amazon“ pasiūlymą įsigyti dalį maisto pristatymo bendrovės „Deliveroo“, kai atliko kruopštų tyrimą, padėjusį
The Economist
Išauš antroji diena...
Ar gali „Amazon“ toliau augti kaip jaunatviška startuolė?
Investuotojai atrodo neabejojantys
Finansai ir investavimas
Akcijų rinkos
Rinkų apžvalga: „Tesla“ tapo vertingiausia automobilių gamintoja, „Amazon“ akcijos – už rekordinę kainą
Prieš pat paskelbiant antro metų ketvirčio įmonių rezultatus, ir JAV, ir Europoje prognozuojama, kad įmonių pelnai gali mažėti iki 50
The Economist
„AMAZON“
Išauš antroji diena...
Investuotojai elgiasi tarsi Jeffo Bezoso technologijų konglomeratas ir toliau augs kaip jaunatviška startuolė. Ar tai įmanoma? Šį mėnesį „Amazon“ sukanka 9,5 tūkst.
Verslas
Turtas
„Amazon“ vadovas iki 2026-ųjų gali tapti pirmuoju pasaulyje trilijonieriumi
Elektroninės prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Jeffo Bezoso turto vertė 2026 metais gali viršyti 1 trln. JAV dolerių,
Verslas
Išimtis iš taisyklės: „Amazon“ didina atlyginimus ir JAV samdo 100 tūkst. darbuotojų
Didžiausia pasaulyje interneto mažmenininkė „Amazon“ dėl gerokai padidėjusio darbo krūvio, kurį lėmė dėl koronaviruso protrūkio smarkiai išaugęs elektroninės prekybos populiarumas, nusprendė padidinti darbuotojų atlyginimus ir Jungtinėse Valstijose papildomai įdarbinti 100 tūkst. žmonių.
The Economist
VERSLAS IR NAUJA RECESIJA
Atsargiai! Nuosmukis!
Keičiantis ūkiams, kinta ir recesijos. Kokia bus artimiausia? Prisiminkime 2007-uosius. Mėgstantys pasipuikuoti džiaugėsi pirmos kartos „iPhone“ telefonais, „Netflix“ neturintiems laiko užsukti
Verslas
Prekyba
Prekybos persistumdymas: „Amazon“ džiaugiasi kalėdiniu pelnu, e.prekybos dalis vis didėja
Pasaulinė elektroninė prekyba įgavo neblogą pagreitį ir to ženklai buvo gerai matyti šiame kalėdiniame pardavimo sezone. Lyderiaujanti elektroninės prekybos milžinė „Amazon“ pranešė užfiksavusi 21 proc. apyvartos šuolį.
Kultūra
Prancūzija siekia, kad „Netflix“ 25 proc. šalyje gautų pajamų investuotų į vietos turinį
Prancūzija nori, kad tokios internetinės televizijos paslaugas teikiančios bendrovės kaip „Netflix“ ir „Amazon“ ketvirtadalį pajamų, gautų iš šalyje atliekamų pardavimų, investuotų į turinio gamybą Prancūzijoje ir Europoje.
Verslas
Karvutė, vardu „Google“: Europa pasiryžusi smarkiai apmokestinti technologijų gigantus
Prancūzija tapo pirmąja Europos šalimi, pasiryžusia numelžti žemyne mokesčių beveik nemokančius skaitmeninių paslaugų gigantus. Ar tą patį vertėtų padaryti ir Lietuvai?
The Economist
Skrydžiai į kosmosą
Kosmoso teisė nepritaikyta intensyvėjančiai žmonių veiklai kosmose
Kosmose vis daugiau komercijos. Teisinei sistemai reikia pasivyti. Gegužę Jeffas Bezosas valandą pasakojo, kaip įsivaizduoja žmonijos ateitį kosmose: daug dirbtinių gyvenviečių
The Economist
Startuoliai
Vienaragių IPO banga atskleidžia bandos mąstymą Silicio slėnyje
Jei norite išvysti vienaragį, pasivaikščiokite po naujutėlį parką ant San Fransisko „Transbay“ autobusų terminalo stogo. Ne dėl to, kad jis įrengtas ant nuostabaus banguoto pastato, kuris pats primena mitinį padarą (šiuo atveju Mobi Diką), ir ne dėl to, kad skoningai susodinti augalai, tik vietinės gėlėtosios Kalifornijos rūšys, gundyte gundo kanopinių padermę, o dėl to, kad būsimasis San Fransisko verslo rajono simbolis – puiki vieta pasidairyti į įmonių būstines.
The Economist
Pramogos ir technologijos
„Disney“, AT&T ir „Comcast“ stoja į kovą prieš „Netflix“, „Amazon“ ir „Apple“
Pramogų pasaulio karuose pleškinami milijardai dolerių. Kažkas skaudžiai nudegs.
Pramogos
J. Bezoso ir buvusios žmonos skyrybos – brangiausios pasaulyje: sudarytas įspūdingas sandoris
Turtingiausias pasaulio žmogus, „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas su žmona MacKenzie sutarė, kaip dalysis mižlinišką net 148 mlrd. dolerių įvertintą turtą. Paaiškėjo, kad buvusiai Jeffo mylimajai atiteks 4 proc. bendrovės akcijų paketo. Sakote, kad tai – labai nedaug. Paskaičiavus, tie vos 4 proc. yra verti 35,6 mlrd. dolerių, skelbia Bbc.com.
Pramogos
Saugokite augintinius: Buckinghamshire siuntinį pristatęs Amazono kurjeris pavogė šuniuką
Niekur neradęs augintinio Richardas Guttfieldas, kaip bet kuris savo augintinį mylintis šeimininkas puolė į paniką. Jo grynakraujis miniatiūrinis šnauceris dingo po 22-jų metų amžiaus Amazono kurjerio Levio Pisliėjaus (Levi Pislea) apsilankymo jo namuose.
Aktualijos
Londone plaktuku sužalotos moterys – Rytų europietės
Antradienį į teismą Londone atvestas vyras, Londone užpuolęs ir plaktuku sunkiai sužalojęs dvi moteris. Paaiškėjo ir jų tapatybės – tai imigrantė iš Lenkijos ir jos motina.
Aktualijos
Nematomas žudikas imigrantų laukė naujuose namuose
Sekmadienį Londone esančiame name rasti du negyvi vyrai, dar keli žmonės nugabenti į ligoninę – pirminiais duomenimis, visi jie apsinuodijo anglies monoksidu.
The Economist
Puolimas prieš „Amazon“, „Facebook“ ir „Google“ ir ką šioms įmonėms daryti
Politinėms nuotaikoms krypstant skaitmeninių milžinių nenaudai, didžiausių pasaulyje technologijų įmonių vadovai bando suprasti, ko tikėtis. Kelios jų strategės pastabos.
ŽYMA
AMAZON