ketvirtadienis, liepos 2 d.
Verslas
Turtas
„Amazon“ vadovas iki 2026-ųjų gali tapti pirmuoju pasaulyje trilijonieriumi
Elektroninės prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Jeffo Bezoso turto vertė 2026 metais gali viršyti 1 trln. JAV dolerių,
Verslas
Išimtis iš taisyklės: „Amazon“ didina atlyginimus ir JAV samdo 100 tūkst. darbuotojų
Didžiausia pasaulyje interneto mažmenininkė „Amazon“ dėl gerokai padidėjusio darbo krūvio, kurį lėmė dėl koronaviruso protrūkio smarkiai išaugęs elektroninės prekybos populiarumas, nusprendė padidinti darbuotojų atlyginimus ir Jungtinėse Valstijose papildomai įdarbinti 100 tūkst. žmonių.
The Economist
VERSLAS IR NAUJA RECESIJA
Atsargiai! Nuosmukis!
Keičiantis ūkiams, kinta ir recesijos. Kokia bus artimiausia? Prisiminkime 2007-uosius. Mėgstantys pasipuikuoti džiaugėsi pirmos kartos „iPhone“ telefonais, „Netflix“ neturintiems laiko užsukti
Verslas
Prekyba
Prekybos persistumdymas: „Amazon“ džiaugiasi kalėdiniu pelnu, e.prekybos dalis vis didėja
Pasaulinė elektroninė prekyba įgavo neblogą pagreitį ir to ženklai buvo gerai matyti šiame kalėdiniame pardavimo sezone. Lyderiaujanti elektroninės prekybos milžinė „Amazon“ pranešė užfiksavusi 21 proc. apyvartos šuolį.
Kultūra
Prancūzija siekia, kad „Netflix“ 25 proc. šalyje gautų pajamų investuotų į vietos turinį
Prancūzija nori, kad tokios internetinės televizijos paslaugas teikiančios bendrovės kaip „Netflix“ ir „Amazon“ ketvirtadalį pajamų, gautų iš šalyje atliekamų pardavimų, investuotų į turinio gamybą Prancūzijoje ir Europoje.
Verslas
Karvutė, vardu „Google“: Europa pasiryžusi smarkiai apmokestinti technologijų gigantus
Prancūzija tapo pirmąja Europos šalimi, pasiryžusia numelžti žemyne mokesčių beveik nemokančius skaitmeninių paslaugų gigantus. Ar tą patį vertėtų padaryti ir Lietuvai?
The Economist
Skrydžiai į kosmosą
Kosmoso teisė nepritaikyta intensyvėjančiai žmonių veiklai kosmose
Kosmose vis daugiau komercijos. Teisinei sistemai reikia pasivyti. Gegužę Jeffas Bezosas valandą pasakojo, kaip įsivaizduoja žmonijos ateitį kosmose: daug dirbtinių gyvenviečių
The Economist
Startuoliai
Vienaragių IPO banga atskleidžia bandos mąstymą Silicio slėnyje
Jei norite išvysti vienaragį, pasivaikščiokite po naujutėlį parką ant San Fransisko „Transbay“ autobusų terminalo stogo. Ne dėl to, kad jis įrengtas ant nuostabaus banguoto pastato, kuris pats primena mitinį padarą (šiuo atveju Mobi Diką), ir ne dėl to, kad skoningai susodinti augalai, tik vietinės gėlėtosios Kalifornijos rūšys, gundyte gundo kanopinių padermę, o dėl to, kad būsimasis San Fransisko verslo rajono simbolis – puiki vieta pasidairyti į įmonių būstines.
The Economist
Pramogos ir technologijos
„Disney“, AT&T ir „Comcast“ stoja į kovą prieš „Netflix“, „Amazon“ ir „Apple“
Pramogų pasaulio karuose pleškinami milijardai dolerių. Kažkas skaudžiai nudegs.
Pramogos
J. Bezoso ir buvusios žmonos skyrybos – brangiausios pasaulyje: sudarytas įspūdingas sandoris
Turtingiausias pasaulio žmogus, „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas su žmona MacKenzie sutarė, kaip dalysis mižlinišką net 148 mlrd. dolerių įvertintą turtą. Paaiškėjo, kad buvusiai Jeffo mylimajai atiteks 4 proc. bendrovės akcijų paketo. Sakote, kad tai – labai nedaug. Paskaičiavus, tie vos 4 proc. yra verti 35,6 mlrd. dolerių, skelbia Bbc.com.
Pramogos
Saugokite augintinius: Buckinghamshire siuntinį pristatęs Amazono kurjeris pavogė šuniuką
Niekur neradęs augintinio Richardas Guttfieldas, kaip bet kuris savo augintinį mylintis šeimininkas puolė į paniką. Jo grynakraujis miniatiūrinis šnauceris dingo po 22-jų metų amžiaus Amazono kurjerio Levio Pisliėjaus (Levi Pislea) apsilankymo jo namuose.
Aktualijos
Londone plaktuku sužalotos moterys – Rytų europietės
Antradienį į teismą Londone atvestas vyras, Londone užpuolęs ir plaktuku sunkiai sužalojęs dvi moteris. Paaiškėjo ir jų tapatybės – tai imigrantė iš Lenkijos ir jos motina.
Aktualijos
Nematomas žudikas imigrantų laukė naujuose namuose
Sekmadienį Londone esančiame name rasti du negyvi vyrai, dar keli žmonės nugabenti į ligoninę – pirminiais duomenimis, visi jie apsinuodijo anglies monoksidu.
The Economist
Puolimas prieš „Amazon“, „Facebook“ ir „Google“ ir ką šioms įmonėms daryti
Politinėms nuotaikoms krypstant skaitmeninių milžinių nenaudai, didžiausių pasaulyje technologijų įmonių vadovai bando suprasti, ko tikėtis. Kelios jų strategės pastabos.
Aktualijos
Sniegas išdavė kanapių augintojus (nuotraukos)
Pastarosiomis dienomis šalį užvertusį sniegą britai keiksnoja dėl įvairiausių nepatogumų, o vieno miesto policijos pareigūnams jis padėjo atskleisti rimtą nusikaltimą.
Aktualijos
Darbininkus iš Rytų Europos pamažu keičia kiti
Naujausi statistikos duomenys rodo, kad į Jungtinę Karalystę atvyksta vis mažiau darbuotojų iš Europos Sąjungai priklausančių vadinamojo A8 bloko valstybių, tarp kurių patenka ir Lietuva.
Pramogos
Rytų europiečius diskriminuojančio ženklo neliko
Didžiulį skandalą sukėlęs žuvininkystės ūkio šeimininkas, ženklu uždraudęs žvejoti „lenkams ir kitiems žvejams iš Rytų bloko“, pašalino šį barjerą, bet uždarė ūkį.
Pramogos
Diskriminacija: žvejoti uždrausta tik imigrantams
Žuvininkystės ūkis pietryčių Anglijoje gali turėti rimtų nemalonumų dėl to, kad įvedė specialų draudimą laisvalaikį čia leisti tik lenkams ir „kitiems žvejams iš Rytų bloko“.
Verslas
„Amazon“ už 13,7 mlrd. dolerių įsigis ekologiško maisto produktų tinklą
Pavasarį sudarytam preliminariam susitarimui Jungtinių Valstijų federalinė prekybos komisija (FTC) uždegė žalią šviesą – prekybos gigantas „Amazon“ galės pirkti prekybos tinklą „Whole Foods Market“. Šis sandoris jiems kainuos 13,7 mlrd. JAV dolerių, įskaitant ir perkamos įmonės skolas.
ŽYMA
AMAZON