sekmadienis, sausio 17 d.
Aktualijos
Vašingtone vyko Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras
Spalio 19 dieną Vašingtone, JAV, surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame varžėsi JAV Kongreso ir kitų valstybinių institucijų atstovai, diplomatai bei gausus būrys Lietuvos diasporos sporto mėgėjų.
Pasaulio lietuviai
Ambasadorius R. Kriščiūnas padėkojo Amerikos lietuviams už jų indėlį stiprinant Lietuvos ir JAV santykius
Spalio 11-13 dienomis Čikagoje JAV lietuvių bendruomenės XXII taryba surengė antrąją sesiją.
Pasaulio lietuviai
„Laisvės bėgimu“ Vašingtone pagerbtas generolo Tado Kosciuškos atminimas
Lietuvos ir Lenkijos ambasados Vašingtone spalio 6 dieną surengė „Laisvės bėgimą“, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės 1794-ųjų sukilimo vado, generolo, kovų už JAV nepriklausomybę didvyrio Tado Kosciuškos atminimui, Pasaulio lietuvių metams ir Lenkijos bei JAV diplomatinių santykių užmezgimo šimtmečiui pažymėti.
Pasaulio lietuviai
Los Andžele atidengtas signataro Mykolo Biržiškos portretas
Spalio 5 dieną, prasidėjus didžiausiai JAV lietuvių bendruomenės šventei, jau 33-ią kartą vykstančioms Los Andželo Lietuvių dienoms, atidengta menininkės Jolitos Vaitkutės kurta instaliacija, vaizduojanti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, švietėją ir kultūros veikėją Mykolą Biržišką. Milžiniškas portretas puoš lietuviams ypatingą Los Andželo vietą.
Pasaulio lietuviai
Ministras L. Linkevičius lankysis Niujorke
Rugsėjo 23-27 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos delegacijoje dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-iosios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke.
Pasaulis
Ministras L. Linkevičius pasveikino laikraščio „Draugas“ redakciją 110-mečio proga
Liepos 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius 110-ies metų jubiliejaus proga pasveikino laikraščio „Draugas“ leidėjus ir skaitytojus.
Pasaulio lietuviai
Du širdies smūgius patyrusi Amerikos lietuvė Rita Dapkutė pati prabilo apie savo būklę
Birželio 4-ąją buvo pranešta, kad JAV gyvenanti žinoma verslininkė Rita Dapkutė-Sproston patyrė du širdies smūgius, o skubiai ją gaivinant lūžo ir keli moters šonkauliai. Nepaisant to, pastaruoju metu Rita sparčiai sveiksta ir dėkoja visiems už rūpestį.
Pasaulio lietuviai
Čikagoje atidengtas paminklas Lietuvos partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui
Gegužės 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadui ir su okupacija kovojusios Valstybės vadovui, atidengimo iškilmėse Čikagoje. Ceremonijoje taip pat dalyvavo A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė ir jo anūkė Inga Jancevičienė.
Pramogos
„Simpsonų“ personažas sulaukė kritikos
„Simpsonų“ (The Simpsons) kūrėjai serialo personažą parduotuvės savininką indą Apu gali vaizduoti kaip tinkama jų šou, pareiškė viena televizijos „Fox“ vadovų.
ŽYMA
AMERIKOS LIETUVIAI