pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Aktualijos
„Amnesty International“
Rytų Europoje ir Vidurinėje Azijoje prasidėjo puolimas prieš žmogaus teises
Daugelis valstybių Rytų Europoje ir Vidurinėje Azijoje ėmėsi „plataus puolimo“ prieš žmogaus teises, įvedant drakoniškas taktikas ir įrankius protestams riboti,
Pasaulis
Aktyvistė Thunberg gavo „Amnesty International“ aukščiausią apdovanojimą
Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pirmadienį skyrė savo prestižiškiausią apdovanojimą – Sąžinės ambasadoriaus premiją – klimato aktyvistei iš Švedijos Gretai Thunberg ir jaunimo judėjimui „Fridays for Future“ už jų darbą pabrėžiant būtinybę imtis skubių veiksmų norint išvengti klimato katastrofos.
Aktualijos
JAV atidarė ambasadą Jeruzalėje, per protestus žuvo 37 palestiniečiai
Jungtinės Valstijos pirmadienį oficialiai atidarė savo ambasadą Jeruzalėje, o per atidarymo ceremoniją buvo parodytas iš anksto įrašytas prezidento Donaldo Trumpo kreipimasis.
Aktualijos
Istorinis sprendimas Saudo Arabijoje: moterims bus leidžiama vairuoti
Antradienį Saudo Arabijos karalius Salmanas paskelbė, kad nuo ateinančių metų birželio karalystės moterims turi būti leista vairuoti.
Aktualijos
Sulaikytas Turkijos „Amnesty International“ vadovas
Dėl įtarimų su JAV gyvenančiu musulmonų dvasininku Fethullah Gulenu sulaikytas Turkijos „Amnesty International“ direktorius, skelbia Žmogaus teisių organizacija.
Lietuva
Lietuva gedi kartu su Ukraina
Lietuvoje ir Ukrainoje – gedulo diena, o Kijevas toliau skaičiuoja žuvusius. Vilniuje trečiadienio vakarą surengta ukrainiečių palaikymo akcija prie Seimo rūmų. Ten susirinkus keliems tūkstančiams žmonių liepsnojo laužai. Vilniečiai išreiškė solidarumą su Maidano dalyviais ir teigė, kad kruvina kova jiems priminė tragiškus 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius.
Pasaulis
Kijeve – chaosas ir kraujas
Ukrainoje milicija pradėjo protestuotojų šturmą ir ardo barikadas. Žiniasklaida pranešė, kad jau žuvo keturi protestuotojai. Teigiama, kad protestuotojai nedelsiant kviečiami nutraukti ginkluotą pasipriešinimą ir grįžti prie derybų stalo. Priimti sprendimą ir nuraminti bendraminčius, kad šie nesipriešintų milicijai skirtos kelios valandos.
Pasaulis
Ukraina sąstingyje ir nežinioje
Ukrainoje iš dalies sustojo laikas. Prezidentas Viktoras Janukovyčius nesitraukia, jo galios nėra mažinamos. Nevyksta derybos su opozicija. Jokių veiksmų nesiima ir Europos Sąjunga (ES). Politikai tikina, kad kol kas sankcijoms dar ne laikas ir vis primena apie savo finansinę paramą mainais į politinį susitarimą su „Maidano“ lyderiais.
Pasaulis
Įtampa Ukrainoje auga
Proeuropietiškai nusiteikę ukrainiečiai nesitraukia. Jau antrą savaitę, dabar spaudžiant šalčiui, Kijevo pagrindinėje Maidano aikštėje pasikeisdami budi tūkstančiai žmonių. Įtampa auga kiekvieną dieną. Pikas buvo pasiektas šiomis dienomis, nes baigėsi valdžios duotas terminas, kai taikūs protestuotojai turėjo atlaisvinti Maidano aikštę, apleisti visus užimtus pastatus.
Pasaulis
Ukraina: revoliucinės nuotaikos dar stiprios
Ukrainoje neramios dienos nesibaigia. Protestuojai nesiskirsto ir budi Maidano aikštėje Kijeve pamainomis. Juos žmonės maitina, suteikia pirmą pagalbą, jeigu tokios prireikia. Viskas atrodo gerai organizuota, tačiau kol kas jokių pergalių.
ŽYMA
AMNESTY INTERNATIONAL