penktadienis, sausio 15 d.
Aktualijos
Švietimas
Tarp abiturientų anglų kalbos egzaminas ir toliau išlieka populiariausias
Ateinantį pavasarį anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą laikys 552 abiturientais mažiau nei praėjusiais mokslo metais, tačiau šis egzaminas ir toliau išlieka populiariausiu pasirinkimu, rodo Nacionalinės švietimo agentūros paskelbti duomenys.
Lietuva
Jeigu bus paskirtas krašto apsaugos ministru, A. Anušauskas žada tobulinti anglų kalbą
Pretendentas į krašto apsaugos ministrus konservatorius Arvydas Anušauskas sako, kad jeigu bus paskirtas ministru, tobulins savo anglų kalbos žinias. „Aš esu
Pramogos
Geriausios anglų kalbos pamokos
Šiame vis sparčiau tobulėjančiame ir besiplečiančiame pasaulyje užsienio kalbų žinios yra ne tik naudingos, bet ir labai vertinamos kitų. Tačiau ką daryti, jei dar mokyklos suole pradėta mokytis užsienio kalba atmintyje neišliko? Kaip teigia mokytoja Dorota Dovda, norint sėkmingai ir ilgam išmokti kalbą, svarbiausia yra pasirinkti tinkamą pedagogą.
Lietuva
Lietuvoje didėja nelegali prekyba alkoholiu
Nelegalių prekybos alkoholiu, tabaku ir degalais vietų skaičius šiemet augo daugiau nei 2 kartus, teigė viešosios įstaigos „Lietuva be šešėlio“ vadovas Kęstutis Kupšys. Pasak jo, valdžios didinami tabako ir alkoholio akcizai skatina jų nelegalią gamybą bei prekybą, ypač pasienyje su Kaliningrado sritimi bei Baltarusija.
Pramogos
Atlikėja papasakojo, kaip vos išbrido iš sunkios priklausomybės
Žymi dainininkė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė šiandien pavyzdys gali būti daugeliui. Ji itin mėgo linksmus vakarėlius, kur alkoholis liedavosi laisvai, tačiau jų atsisakė dėl šeimos. Moteris alkoholiui tarė griežtą „ne“ prieš kelerius metus ir laikosi šios nuostatos iki šiol. Laidoje „Laimingas, nes gyvas“ dainininkė atvirai kalba apie savo pasirinkimo motyvus ir kelią link to.
Pasaulis
Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė šiurpą keliančius skaičius dėl alkoholio suvartojimo
2016 metais dėl besaikio alkoholio vartojimo mirė per 3 mln. žmonių, daugiausiai vyrai, penktadienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Sveikata
Alkoholis – mūsų kasdienybė, galite net nežinoti, kad jį vartojate
Alkoholio vaidmuo pastaruoju laikotarpiu ryškiai pasikeitė – jis įgavo ypač neigiamą atspalvį. Bet kaip dažnai prisimenate, kad tam tikrą alkoholio kiekį gamina Jūsų pačių organizmas? Nė nesusimąstome, kad alkoholis slypi maiste ar kituose kasdien naudojamuose produktuose.
Aktualijos
Išgėrus vieną taurę vyno tiesiai į kalėjimą
Švedų kilmės dantistė Ellie Holman, kuri gyvena su šeima Kento apylinkėse nusprendė su dukra iš Londono nuskristi atostogų į Dubajų, deja kelionių planai pasikeitė vos tik lėktuvui nusileidus svetimoje žemėje.
Aktualijos
„Uberio“ vairuotojas išprievartavo ir darėsi asmenukes su savo keleive
Pakistanietis „Uberio“ vairuotojas gavo 12 metų nelaivės už tai, kad seksualiai išnaudojo bejėgės būklės, iki komos girtą keleivę. Vėliau po akto jis nusprendė įsiamžinti su savo auka ir pasidarė kelias asmenukes, kol mergina buvo bejėgės būsenos.
Pramogos
Škotija pirmoji pasaulyje įsivedė minimalias alkoholio kainas
Škotija antradienį tapo pirmąja pasaulyje šalimi, įsivedusia minimalias alkoholio kainas, o Edinburgo vyriausybė išreiškė viltį, kad šis žingsnis, atliktas po daugelį metų trukusių teisinių ginčų, taps revoliucingu pavyzdžiu kitoms su girtavimu kovojančioms valstybėms.
Pasaulis
Vyras nuėjo į barą su į nugarą įsmeigtu peiliu
Panašu, kad šios istorijos kaltininkas - per didelis alkoholio kiekis. Nukentėjusysis net nejautė, kad ne tik turi durtinę žaizdą nugaroje, bet ir joje likusį įsmeigtą peilį.
Sveikata
Alkoholis ir onkologinės ligos: kokios sąsajos?
Randama vis daugiau alkoholio vartojimo ir didesnės onkologinių susirgimų rizikos sąsajų – ir dabar JK mokslininkai tikina radę šio ryšio paaiškinimą.
Pramogos
JK parduodam alkoholiui – specialūs reikalavimai (pavyzdys)
Sveikatos priežiūros specialistai sugalvojo būdą, kaip sumažinti Jungtinėje Karalystėje parduodamų alkoholinių gėrimų kiekį.
Lietuva
Šiandien įsigaliojo vienas griežčiausias šalies įstatymas
Šiemet kiek sugriežtinusi alkoholio vartojimą ir prekybą, valdžia nuo 2018-ųjų įveda dar griežtesnius rinkos ribojimus.
Aktualijos
„Išprotėjusio penktadienio“ atgarsiai jaučiami iki šiol, policija nebesuskaičiuoja nuostolių
Jeigu netyčia negirdėjote, Jungtinėje Karalystėje (JK), o ypač Londone nugriaudėjo „išprotėjęs penktadienis“, kuomet visi išeina į barus pasilinksminti, išgeria taurę šampano, o gal ir ne vieną bei kitą dieną savo gėdingas vakaro išdaigas prisimena skaitydami laikraščių antraštes.
Lietuva
Lietuvoje – priverstinis gydymas nuo alkoholio
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad jau parengtos pataisos, kaip geriau taikyti priverstinį gydymą nuo alkoholio priklausomiems asmenims.
Pramogos
Mokslininkai išaiškino, nuo kurio alkoholio kyla agresija
Įvairių rūšių alkoholio poveikį ištyrę mokslininkai atskleidė, kurie stiprieji gėrimai mus veikia raminančiai, o nuo kurių kyla noras muštis.
Lietuva
Neblaivus darbe įkliuvęs seimūnas spruko automobiliu
Ketvirtadienį Seime įkliuvo gerokai alkoholio pavartojęs parlamentaras Linas Balsys, kuris netrukus po to iš darbovietės išvyko automobiliu.
Pramogos
Londone viešėjęs Johnny Deepas pribloškė gerbėjus
Po skyrybų vis dar negalintis atsigauti vyras atvykęs į Londono raudonojo kilimo premjerą, pasirodė visiškai girtas, o jam paeiti padėjo lydėję apsauginiai.
Sveikata
„Kultūringas“ alkoholizmas
Įprastai alkoholizmą siejame su asocialiais arba žemesnio socialinio statuso asmenimis. Gatvėje matydami girtuoklį dažnai pagalvojame: „Neturi žmogus valios, negalvoja apie save ir artimuosius, o gal tiesiog nepajėgė atsitiesti po užgriuvusių bėdų, žodžiu, nesusiklostė gyvenimas.“
ŽYMA
ANGLŲ KALBA