šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Pasaulis
Mokslininkai į kiaulės embrioną sėkmingai suleido žmogaus kamieninių ląstelių
Tarptautinė mokslininkų komanda sėkmingai atliko žmogaus kamieninių ląstelių perkėlimą į kiaulės embrioną. Viso to buvo imtasi norint sukurti žmogaus-kiaulės hibridą tam, kad būtų išsiaiškinta, ar įmanoma gyvūnuose išvystyti žmogui tinkamus organus.
Pramogos
Viešumoje – nei nuoga, nei apsirengusi
Neįprastą eksperimentą sumanė JAV gyvenantis menininkas, kuris nuogą merginą „aprengė“ ant jos kūno nupiešęs drabužius ir stebėjo, kaip į ją reaguos aplinkiniai viešumoje.
Aktualijos
Doktorantūra Lietuvoje: nors persiplėšk
Universitetai tikisi didesnio doktorantų atsidavimo mokslui, tačiau jaunieji tyrėjai tik iš stipendijų neišgyventų. Kompromisas kol kas nerastas.
Gyvenimas
Kiek ištveriate be telefono?
Jeigu laukiate draugo, kolegos ar net eilėje pas gydytoją, kaip ilgai ištversite nepatikrinę savo telefono? Dvi minutes? Tris?
Pasaulis
Po klinikinių bandymų pacientui – smegenų mirtis, dar penki – sunkios būklės
Prancūzijos klinika „Biotrial“ atliko klinikinius bandymus ir paskyrė eksperimentinius vaistus 90 pacientų: vienas žmogui konstatuota smegenų mirtis, dar penki – ligoninėje. Jų būklė – sunki.
Pasaulis
Rusas tikrino, ką už pinigus pasirengę padaryti jo tautiečiai (video)
Rusijos milijardieriaus anūkas Grigorijus Mamurinas pasidalino video, kuriame užfiksuota, kaip už pinigus Maskvos centre jis žmonėms siūlė nusižeminti prieš kamerą. 16-metis už atligį praeivių prašė gerti jo šlapimą ir nusimesti drabužius.
Pramogos
Šokiruojantis video: kaip lengvai pagrobti vaiką?
Socialiniuose tinkluose plinta šokiruojantis svetainės „Youtube” video įrašas, kuriame atskleidžiama, kaip lengvai vaikai gali būti išviliojami iš žaidimų aikštelės visiškai svetimo žmogaus. „YouTube” vartotojas, save vadinantis „JoeySalads”, atliko socialinį eksperimentą, kurio metu žaidimų aikštelėje keletos mamų paprašė sutikimo pakalbinti jų vaikus ir pabandyti juos išsivesti.
Pramogos
Socialinis eksperimentas: ar paimtum pinigus, paliktus tik tam, kam labai reikia?
Penkių svarų vertės banknotai buvo prisegti prie medžio Mančesterio centre, su užrašu, kad šie pinigai yra skirti tiems, kuriems jie tikrai reikalingi, - skelbė portalas mirror.co.uk.
Pramogos
Eksperimentas atskleidė lietuvių požiūrį į rasizmą
Rasizmas ir homofobija gali būti gajus internete, kur žmonės slepiasi už kompiuterių ekranų, tačiau realybėje viskas vyksta kiek kitaip. Internete ir pasaulio žiniasklaidoje žaibiškai plintantis Lietuvos žmogaus teisių centro sukurtas video įrašas atskleidžia, kad žvelgiant žmogui į veidą ne taip paprasta ištarti įžeidžiančius žodžius.
Aktualijos
Bandymas pramušti nedarbo sieną: pavyko vienam iš trijų
Penkios savaitės intensyvių darbo paieškų, padedant profesionalams, trims „Tiesos“ eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ dalyviams atnešė skirtingų rezultatų. Redakcija kartu dviem jaunomis moterimis ir vienu vaikinu ilgiau nei mėnesį iš arti stebėjo, su kokiais sunkumais susiduria lietuviai Londono darbo rinkoje, kurioje konkurencija jau kelerius metus yra itin arši.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Giedrės darbo pokalbis
Eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ dalyviai, susidarę savo darbo paieškos planus, buvo pakviesti į keletą darbo pokalbių. Pokalbiuose dėl darbo kompanijoje „Eurobaltika“ dalyvavo net du dalyviai. Pristatome kaip sekėsi Giedrei.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo pokalbis
Eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ dalyviai, susidarę savo darbo paieškos planus, buvo pakviesti į keletą darbo pokalbių. Pokalbiuose dėl darbo kompanijoje „Eurobaltika“ dalyvavo net du dalyviai. Pristatome kaip sekėsi Algimantui.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: eksperimente įgyta patirtis padėjo ieškant darbo
Eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ tikslas – bandant įvairius metodus surasti eksperimento dalyviams darbus. Kiekvienas iš dalyvių pasirinko išskirtinę darbo paieškos strategiją ir ją vykdo. Eksperimento dalyvė Aleksandra papasakojo apie keletą darbo pokalbių, kuriuose lankėsi per savaitę.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: nemokami anglų kalbos kursai internetu
Jungtinėje Karalystėje darbo ieškantys lietuviai dažnai susiduria su problema – anglų kalbos žinių trūkumu. Lankyti anglų kalbos pamokas dažnai pritrūksta laiko ir pinigų, tačiau gausu pasiūlymų nemokamai mokytis anglų kalbos internetu. Vieni iš geriausių nemokamų kursų siūlomi oficialiame Britų Tarybos (British Council) tinklalapyje.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Aleksandros darbo pokalbis
„Tiesos“ eksperimento tikslas – padėti žmonėms susirasti mėgstamą darbą bei suteikti žinių, kaip tai padaryti. Dvi eksperimento dalyvės: Giedrė bei Aleksandra buvo pakviestos į tą patį darbo pokalbį registratorės pareigoms įdarbinimo agentūroje „Calibre International“. Pristatome Aleksandros darbo pokalbio patirtį.
Aktualijos
Eksperimentas: „Nebenoriu būti bedarbis“: Giedrės darbo paieškos planas
Eksperimento dalyviai, apsilankę pas gyvenimo trenerį, sudarė savo darbo paieškos planą bei išsiaiškino darbo svarbą savo ateityje. Apie kiekvieno dalyvio asmenybės tipą bei darbo paieškos planą „Tiesai“ sutiko papasakoti juos konsultavusi gyvenimo trenerė Aušra Kučinskienė iš „Ateities pasiekimų koučingo“. Pristatome Giedrės darbo paieškos planą.
Aktualijos
Eksperimentas: „Nebenoriu būti bedarbis“: Aleksandros darbo paieškos planas
Eksperimento dalyviai, apsilankę pas gyvenimo trenerį, sudarė savo darbo paieškos planą bei išsiaiškino darbo svarbą savo ateityje. Apie kiekvieno dalyvio asmenybės tipą bei darbo paieškos planą „Tiesai“ sutiko papasakoti juos konsultavusi gyvenimo trenerė Aušra Kučinskienė iš „Ateities pasiekimų koučingo“. Pristatome Aleksandros darbo paieškos planą.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo paieškos planas
Eksperimento dalyviai, apsilankę pas gyvenimo trenerį, sudarė savo darbo paieškos planą bei išsiaiškino darbo svarbą savo ateityje. Apie kiekvieno dalyvio asmenybės tipą bei darbo paieškos planą „Tiesai“ sutiko papasakoti juos konsultavusi gyvenimo trenerė Aušra Kučinskienė iš „Ateities pasiekimų koučingo“. Pristatome Algimanto darbo paieškos planą.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: ko reikia norint gauti svajonių darbą?
Pirmasis eksperimento dalyvių žingsnis buvo apsilankymas pas gyvenimo trenerį. Konsultacijoje jie išsiaiškino savo asmenybės tipą bei darbo svarbą kiekvieno gyvenime. Apsilankę kursuose ir savarankiškai pradėję ieškoti darbo, Giedrė, Algimantas ir Aleksandra grįžo pas gyvenimo trenerį. Juos konsultavusi Aušra Kučinskienė iš „Ateities pasiekimų koučingo“, „Tiesai“ pateikė savo darbo metodą.
Aktualijos
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kursai
Vienas iš eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ tikslų – įgūdžiai, gauti eksperimento metu, kurie padės dalyviams ieškant darbo. Pirmiausia dalyviai išklausė gyvenimo trenerės patarimų bei konsultacijos, po kurios visi lankė „TLE Training“ siūlomus kursus darbo ieškantiems žmonėms. Savo nuomonę apie kursus bei jų naudą išdėstė visi dalyviai.
ŽYMA
ANTANAS ČENYS