šeštadienis, spalio 24 d.
Pramogos
Išdalytos „Emmy“ statulėlės
„Stebėtojų lyga“ (Watchmen), novatoriška komikso ekranizacija, sekmadienį pelnė mini serialo kategorijos „Emmy“, kuris šiai niūriai satyrai atitekusių prestižinių televizijos apdovanojimų
Kultūra
Kino apdovanojimai
Gera žinia kūrėjams: dėl „Oskarų“ galės varžytis ir kino teatruose nerodyti filmai
Dėl „Oskarų“ šiais metais galės varžytis ir kino teatruose nerodyti filmai, antradienį pranešė Kino meno ir mokslo akademija, reikšmingai pakeitusi taisykles dėl koronaviruso pandemijos.
Aktualijos
Apdovanojimai
Metų tolerancijos žmogumi tapo Litvakų atminties sodo įkūrėjas E. Bunka
Sekmadienį Kaune įteiktas tolerancijos apdovanojimas – juo pagerbtas Litvakų atminties sodo įkūrėjas, visuomenininkas, kraštotyrininkas Eugenijus Bunka, skelbia Lietuvos radijas.
Pasaulio lietuviai
Europos apdovanojimuose pripažintas Kurk Lietuvai projektas GovTech Lab
Kurk Lietuvai programos dalyvių kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiemet įgyvendintas GovTech Lab projektas apdovanotas Europos Politikos inovacijų apdovanojimuose (angl. The Innovation In Politics Awards 2019).
Kultūra
Svajonės apie ateitį: kas iš tiesų yra geras lietuviškas dizainas?
Lietuvos dizaino apdovanojimai kelia klausimų, kas juose vertinama – galutinis produktas ar realybėje nebūtinai įgyvendinama idėja
Komentarai
Nieko neasmeniško
Metų knygos rinkimai šiemet sukėlė didžiausią triukšmą per visą savo istoriją. Paskelbus atrinktuosius knygų penketukus, skaitytojai pašėlo ir užvertė savo socialinių tinklų paskyras bei rinkimų komisijos narius vienu vieninteliu klausimu – „o kur Kristina Sabaliauskaitė?“.
Pasaulio lietuviai
Lapkričio 15 d. bus teikiamos mokslo premijos užsienio lietuviams
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams.
Pramogos
Žinomiausias Madonnos pasirodymas toks tapo tik dėl vienos klaidos
Kasmet vykstančių „MTV vaizdo klipų apdovanojimų“ scenoje buvo surengtas ne vienas ikonišku tapęs pasirodymas. 2001-aisiais popmuzikos princesė Britney Spears šoko su didžiuliu pitonu, 2009-aisiais prieš didžiulę auditoriją mirties sceną pavaizdavo Lady Gaga. Tačiau jokiam atlikėjui nepavyks perspjauti Madonnos ir jos legendinės dainos „Like A Virgin“ atlikimo.
Pramogos
Las Vegase išdalyti „Billboard“ muzikos apdovanojimai: triumfavo Drake'as ir Cardi B
Jei patinka muzika, kurią girdite per radijo imtuvus – „Billboard“ muzikos apdovanojimai – renginys, skirtas būtent jums. Gegužės 1 d. Las Vegaso „MGM Grand Garden“ arenoje susirinkusioms ryškiausioms muzikos pasaulio žvaigždėms buvo išdalytos mikrofonų formos statulėlės.
Verslas
K.A.V.A. 2019: augantys augančio miesto apdovanojimai
Prieš metus pirmą kartą iškiliausius Kauno verslus pasveikinęs ir pagerbęs renginys „Kauno augančio verslo apdovanojimai“ (K.A.V.A.) šiemet startuoja su nauja jėga: prie apdovanojimų jungiasi nauji partneriai, o miesto verslai galės varžytis dėl dar daugiau nominacijų – renginio organizatorius VšĮ „Kaunas IN“, kartu su renginio globėju Kauno miesto savivaldybė, žada dar daugiau dėmesio miestą kuriančiam bei garsinančiam verslui ir kviečia įvairių sričių Kauno verslo atstovus teikti paraiškas ir pretenduoti į garbingus K.A.V.A. 2019 apdovanojimus.
Pramogos
Išdalyti „Grammy“ muzikos apdovanojimai: svarbiausiose kategorijose triumfavo Ch. Gambino
Sekmadienio vakarą į Los Andžele esantį „Staples Center“ rinkosi didžiausios pasaulio muzikos žvaigždės, pakviestos švęsti svarbiausių metų muzikos akimirkų ir būti įvertinti už sunkų darbą.
Pramogos
Holivude išdalinti „Auksiniai gaubliai“: triumfavo filmas „Bohemijos rapsodija“
Sekmadienio vakarą JAV laiku Holivude vyko bene vienas didžiausių vakarėlių – buvo dalinami „Auksiniai gaubliai“.
Kultūra
Paskelbti 10-tųjų „Sidabrinių gervių“ nominantai
Ketvirtadienį kino apdovanojimų  „Sidabrinė gervė“ atrankos komisija atskleidė, jog šiemet vertinimui sulaukė 43 filmų, iš kurių net 10 pilnametražių vaidybinių, 12 animacinių ir 10 studentų filmų. Laureatai paaiškės birželio 13 d. vyksiančios iškilmingos statulėlių įteikimo ceremonijos metu.
Pasaulis
Ar naujas įstatymas suvilios daugiau ispanų vyrų likti namuose?
Ispanai nusprendė, kad ne tik mama, bet ir tėtis gali išeiti vienodos trukmės vaiko priežiūros atostogų. Naujame įstatyme numatyta, kad tėčiai ir mamos naujagimius nuo šiol galės prižiūrėti 16 savaičių.
Aktualijos
Tėvai dalinsis vaiko priežiūros atostogomis su seneliais
Pasak naujienų portalo mirror.co.uk, pagal naujai svarstomą įstatymų pataisą vaiko priežiūros atostogų galės išeiti ne tik tėvai, bet ir dirbantys seneliai (angl. „granny leave“).
Pramogos
Karpymai palies ir motinystės išmokas
Naujieji mokesčių pokyčiai Britanijoje neaplenks ir būsimų mamų. Vyriausybės planas apriboti visų išmokų augimą iki vieno procento lems, kad naujųjų mamų motinystės išmokos per savaitę sumažės keturiais svarais, pranešė Dailymail.co.uk.
Pramogos
Vaiko priežiūros atostogų naujovės
Abu tėvai nuo 2015 m. galės šešis mėnesius kartu prižiūrėti savo naujagimį. Vicepremjeras Nickas Cleggas pranešė, kad tėvai galės patys nuspręsti, kaip jie pasidalins vaiko priežiūrą pirmuosius metus, todėl nebebus draudžiama, tiek tėvui ir motinai, imti vaiko priežiūros atostogas tuo pačiu metu dalimis.
ŽYMA
APDOVANOJIMAI