ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
Europos Komisija
Naujoji Europos Komisija: žalia, skaitmeninė ir žmogiška
Tokią Bendrijos viziją pieš naujoji Europos Komisija (EK). Be valstybių paramos ji bus neįmanoma.
Pramogos
Apmokestinus pirkinių maišelius, drastiškai sumažėjo jų naudojimas
Vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių pardavimai didžiuosiuose Anglijos prekybos centruose sumažėjo 90 proc. nuo tada, kai 2015-aisiais jie buvo apmokestinti, skelbiama naujausiame vyriausybės tyrime.
Pramogos
Londone bus įrengta dar 50 geriamo vandens stotelių
Londone pradedami dar 50 naujų geriamo vandens stotelių įrengimo darbai, praneša Theguardian.com.
Pramogos
Drėgnos servetėlės – viena pagrindinių aplinkos taršos priežasčių, apie kurią niekas nesusimąsto
Ar žinojote, kad Jungtinės Karalystės gyventojai kasmet sunaudoja po 11 mlrd. drėgnų servetėlių? Nors jos padeda jums namuose ir atliekant kasdienius darbus, tačiau aplinkai jos nė kiek ne draugiškos. Su aplinkos tarša, gamtos išsaugojimu ir klimato kaita kovojančios kampanijos skatina šalies valdžia imtis veiksmų šiai aplinkosaugos katastrofais suvaldyti.
Pramogos
„Šiukšlių mergaite” pramintai trylikametei Nadijai Sparkes teko keisti mokyklą dėl žiaurių patyčių
Trylikametė Nadia Sparkes, bendramečių patyčininkų praminta „šiukšlių mergaite” už tai, kad laisvalaikiu renka šiukšles ir kitaip prisideda prie aplinkosaugos buvo taip žiauriai puolama mokykloje, kad jai teko susirasti naują ugdymo įstaigą.
Pramogos
D. Attenborough efektas: per metus vienkartinio plastiko naudojimas sumažėjo 53 proc.
Daugiau nei pusė visų vartotojų teigė sumažinę vienkartinio plastiko naudojimą per pastaruosius metus, skelbiama pranešime, kuriame nagrinėjamas taip vadinamas Davido Attenboroguh efektas.
Aktualijos
Siaubinga avarija sutrikdė judėjimą greitkeliu M6 ir link Birminghamo oro uosto
Vienas iš užimčiausių Anglijos greitkelių M6 šįryt virto chaosu. Judėjimas į pietinę pusę buvo nutrauktas dėl milžiniškos avarijos.
Sveikata
Jūros tyrimų mokslininkas: plastiką ne tik perkame, bet ir valgome
Naujienos apie plastikiniuose maišeliuose įsipainiojusius ar jais apsirijusius jūrų gyvūnus vis daugiau žmonių skatina įsitraukti į gyvenimo be plastiko ar „zero waste“ iniciatyvas. Pasak Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininko dr. Arūno Balčiūno, gali būti, kad plastiko dalelių yra netgi mūsų organizme.
Pramogos
Klimato kaitos pasekmės: jau po 25 metų Anglijoje ims trūkti vandens
Aplinkosaugos agentūros atstovai perspėja, kad jau po 25 metų Anglijoje ims trūkti vandens, jo neužteks net būtiniausiems dalykams atlikti, rašo Bbc.com.
Anglijoje
Po „Brexit“ emigravusiųjų požiūris į būstą Lietuvoje nesikeičia
Britų sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos lig šiol sukėlė nežymias permainas Jungtinės Karalystės nekilnojamojo turto rinkoje – būstas šioje šalyje šiek tiek atpigo. O kaip į „Brexit“ reaguoja šis sektorius Lietuvoje?
ŽYMA
APLINKOS APSAUGA