ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
Aplinkosauga
ES lyderiai gruodį spręs dėl ambicingesnio klimato apsaugos tikslo
 Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį paskelbė, kad dėl ambicingesnio klimato apsaugos tikslo 2030 metams spręs per viršūnių susitikimą gruodžio mėnesį, tad lieka daugiau laiko vieningam atsakui į klimato kaitą parengti.
Verslas
Atsinaujinantys ištekliai
Žaliosios energetikos rėmimo schemoje – kuklūs pirmieji metai
Lietuvoje pernai startavusi nauja žaliosios energetikos rėmimo programa – technologiškai neutralūs aukcionai – šiemet beveik nesulaukė susidomėjimo. Ir politikos formuotojai, ir rinkos dalyviai teigia, kad sektorius kol kas gali vystytis ir be valstybės pagalbos. 
Pasaulis
Klimato kaita
G. Thunberg: dėl neveiklumo kovoje su klimato krize prarasti dar dveji metai
Praėjus jau dvejiems metams nuo pirmųjų klimato aktyvistės protestų dėl klimato, Greta Thunberg tvirtina, kad visas šis laikas buvo iššvaistytas pasauliui taip ir nesugebėjus imtis reikiamų priemonių klimato krizei suvaldyti, skelbia portalas „The Guardian“.
Pasaulis
Aplinkosauga
Kinijos aplinkos taršos paradoksas
Į atsinaujinančius energijos išteklius ir elektromobilių gamybą Kinija investuoja daugiau, nei visas pasaulis kartu sudėjus. Tuo pat metu Kinija užima pirmą vietą pasaulyje pagal anglies dioksido išmetimą ir tampa klimato taršos lydere. Už paradokso slepiasi valdančioji Komunistų partija (KP) ir jos bandymai gelbėti stagnuojančią šalies ekonomiką, rašo „Foreign Policy“.
Verslas
Aplinkosauga
Po savaitgalį užfiksuotos taršos „Vilniaus vandenys“ iš „Ecso“ laukia realių sprendimų
Bendrovei „Vilniaus vandenys“ savaitgalį užfiksavus taršą plastiko dalelėmis ir jau antrą kartą sustabdžius nuotekų priėmimą iš sostinės įmonės „Ecso“, pastarosios direktorius Andrius Rakštys žada jau pirmadienį sumontuoti papildomą įrangą, o po mėnesio įrengti trečią apsaugos liniją.
Verslas
Aplinkosauga
Vyriausybė lengvina kelią atsinaujinančios energijos plėtrai
Vyriausybė trečiadienį patvirtino tapimo atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) bendrija sąlygas ir sprendė dėl kelių kitų su žaliąja energetika susijusių pakeitimų. Kartu sudarytos sąlygos elektros energijos paklausos telkimo veiklai. 
Verslas
Žemės ūkis
Mažieji ūkininkai išnyks kartu su nendrinuke
Žemdirbiai, ekstensyviai ūkininkaujantys ES svarbos saugomose teritorijose, šiemet netikėtai pajuto šaltą dušą.
Lietuva
Numatoma nustatyti administracinę atsakomybę už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui nustatyti atsakomybę asmenims ar juridinių asmenų vadovams, kitiems atsakingiems asmenims už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose.
Aktualijos
Aplinkos apsauga
Šaukiama neeilinė Seimo sesija, darbotvarkėje – aplinkosaugos klausimai
Sausio 23–30 dienomis šaukiama neeilinė Seimo sesiją, darbotvarkėje įtraukti aplinkos apsaugos klausimai, planuojama ekonomikos ir inovacijų ministro priesaika.
Pramogos
Sasekso kunigaikščiai išvadinti veidmainiais: kalba apie aplinkosaugą, o skraido privačiais lėktuvais
Aplinkos apsaugos kampanijų atstovai britų karališkosios šeimos narius Meghan Markle ir princą Harry išvadino veidmainiais po to, kai pora ilsėtis skrido privačiais lėktuvais.
Pramogos
Apmokestinus pirkinių maišelius, drastiškai sumažėjo jų naudojimas
Vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių pardavimai didžiuosiuose Anglijos prekybos centruose sumažėjo 90 proc. nuo tada, kai 2015-aisiais jie buvo apmokestinti, skelbiama naujausiame vyriausybės tyrime.
Pramogos
Londone bus įrengta dar 50 geriamo vandens stotelių
Londone pradedami dar 50 naujų geriamo vandens stotelių įrengimo darbai, praneša Theguardian.com.
Pramogos
Drėgnos servetėlės – viena pagrindinių aplinkos taršos priežasčių, apie kurią niekas nesusimąsto
Ar žinojote, kad Jungtinės Karalystės gyventojai kasmet sunaudoja po 11 mlrd. drėgnų servetėlių? Nors jos padeda jums namuose ir atliekant kasdienius darbus, tačiau aplinkai jos nė kiek ne draugiškos. Su aplinkos tarša, gamtos išsaugojimu ir klimato kaita kovojančios kampanijos skatina šalies valdžia imtis veiksmų šiai aplinkosaugos katastrofais suvaldyti.
Kava su IQ
K. H. Lehne: „ES neturėtų žadėti to, ko negali įgyvendinti“
Visuomenė turėtų plačiau domėtis auditorių atliekamu darbu. Taip piliečiai būtų tikri, kad jų pinigai panaudojami tinkamai, įsitikinęs Europos audito rūmų pirmininkas Klausas Heineris Lehne. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė bandantis pasėti mintį, kad teisės akto kelias nesibaigia už jį nubalsavus Europos Parlamente (EP).
Pramogos
„Šiukšlių mergaite” pramintai trylikametei Nadijai Sparkes teko keisti mokyklą dėl žiaurių patyčių
Trylikametė Nadia Sparkes, bendramečių patyčininkų praminta „šiukšlių mergaite” už tai, kad laisvalaikiu renka šiukšles ir kitaip prisideda prie aplinkosaugos buvo taip žiauriai puolama mokykloje, kad jai teko susirasti naują ugdymo įstaigą.
Pramogos
D. Attenborough efektas: per metus vienkartinio plastiko naudojimas sumažėjo 53 proc.
Daugiau nei pusė visų vartotojų teigė sumažinę vienkartinio plastiko naudojimą per pastaruosius metus, skelbiama pranešime, kuriame nagrinėjamas taip vadinamas Davido Attenboroguh efektas.
Pramogos
Klimato kaitos pasekmės: jau po 25 metų Anglijoje ims trūkti vandens
Aplinkosaugos agentūros atstovai perspėja, kad jau po 25 metų Anglijoje ims trūkti vandens, jo neužteks net būtiniausiems dalykams atlikti, rašo Bbc.com.
Komentarai
Mes dauguma, mums viskas dzin
Seimo dauguma vis labiau įsijaučia į vienintelio valstybės Viešpaties vaidmenį. Kuo toliau, tuo dažniau įstatymai priimami remiantis principu „mes dauguma, todėl bus taip, kaip norime“.
Pramogos
Valinskai švenčia perlines vestuves: mūsų santuokoje buvo ir mėginimų skirtis
Nors dabar žinomi žmonės už savo vestuves pakloja kartais tiek, kad už tą sumą lengvai sostinėje įsigytum butą, Inga ir Arūnas Valinskai per gyvenimą prabangos ir nereikalingos pompastikos persisotino tiek, kad savo santuokos trisdešimtmetį nusprendė atšvęsti kiek kitokiu formatu – nuostabiame laukiniame Kipro paplūdimyje su šortais, pasikvietę savo sūnus ir artimiausius draugus. Kipre namą įsigiję Valinskai čia kiekvieną vasarą vienui vieni būna nuo ryto iki vakaro.
Pramogos
A.Valinskas papasakojo, kaip užauginti vaiką eruditą
„Galiu pripažinti, aš pats buvau labai padykęs, tai ir mano sūnūs „velnių priėdę“, – laidos „Beatos virtuvė“ vedėjai pasakoja TV laidų vedėjas ir prodiuseris Arūnas Valinskas, – „juos auklėjau gana griežtai, mano reikalavimas buvo, kad jie mokytųsi.
ŽYMA
APLINKOSAUGA