ketvirtadienis, kovo 4 d.
Atradimai
Asmenybė
Patrioto architektūra: F. Vizbaro palikimas Kaune
Trijų įvykių šiuo metu laukia Kauno centrinis paštas: savo jubiliejaus, žinios, ar taps UNESCO pasaulio paveldo sąrašo dalimi, ir sprendimo, kas pastate įsikurs iškrausčius paštą. Viktorija Vitkauskaitė atsigręžia į šio kūrinio autorių Feliksą Vizbarą ir aptinka aibę kitų jo sukurtų tarpukario architektūros perlų.
Atradimai
Asmenybė
Patrioto architektūra
Trijų įvykių šiuo metu laukia Kauno centrinis paštas: savo jubiliejaus, žinios, ar taps UNESCO pasaulio paveldo sąrašo dalimi, ir sprendimo,
Atradimai
Diena su mokslininku
Pokalbiai apie mirtį, padedantys gyventi
Namai – privati teritorija, kurioje architektė Eglė Bazaraitė sako besijaučianti saugiausiai. Tad ir susitikti kviečia ten – ką tik iš administracinio statinio į gyvenamuosius loftus paverstame pastate. Kotryna Tamkutė tyliai sau šypteli: toną pašnekesiui ši erdvė neabejotinai diktuos.
Pramogos
Atgimsta Kalvarijos sinagogų kompleksas
Kalvarijos (Marijampolės raj.) sinagogų kompleksas susideda iš trijų istorinių pastatų, jį sudaro XVIII a. statyta, vadinamoji vasarinė sinagoga, XIX a. žieminė sinagoga ir XX a. statyta Talmudo mokykla, dar vadinama rabino namu. Tai didelę meninę ir istorinę vertę Suvalkijos kraštui turintis pastatų ansamblis.
Kultūra
Architektūra naujomis akimis
Prieš penkerius metus pirmą kartą 30-ies pastatų duris pravėręs „Open House Vilnius“ šiemet jų siūlo aplankyti gerokai daugiau – net 70. Kurių ekskursijų vertėtų nepraleisti ir kaip pažinti architektūrą, Laura Čiginskaitė klausė festivalio programos kuratorės Agnės Motiejauskaitės.
Kultūra
M. Bruncevic: „Nereikia aklai paisyti visuomenės“
Miestų pastatus, parkus, skulptūras ir kitus viešųjų erdvių objektus matome ar jais naudojamės visi, bet teisė į jų autorystę priklauso tik architektams ir statytojams. IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė su Švedijos Geteborgo universiteto mokslininke, rašytoja dr. Merima Bruncevic kalbėjosi apie tai, ar visuomenė turi teisę tik gėrėtis, ar ir spręsti.
Aktualijos
S. Krupeckaitė grįžo ant pakylos
35 metų Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė įrodė, kad vis dar priklauso pasaulio elitui ir planetos čempionate po ilgos pertraukos iškovojo medalį.
Aktualijos
Dar turi parako: Simona Krupeckaitė – Europos vicečempionė
Dviratininkė Simona Krupeckaitė papildė savo apdovanojimų kolekciją dar vienu medaliu. 34-erių panevėžietė, kurią treniruoja jos vyras Dmitrijus Leopoldas, Berlyne (Vokietija) vykstančiame aštuntajame Europos dviračių treko čempionato čempionate šeštadienį iškovojo sidabrą. Simona antra finišavo keirino rungties finale.
Temos
Sukurta asmenybės
Ramus architekto, Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko kalbėjimas ir sutelktas dėmesys pašnekovui niekaip neišduoda įtemptos darbotvarkės bei tūkstančio reikalų. Tuo pasinaudojusi Viktorija Vitkauskaitė bando pakasinėti profesoriaus idėjų pamatus.
Kultūra
Architektūra sukasi apie vardą, ne apie kokybę
Įtakingojo architektų biuro OMA atstovas Reineris de Graafas vieną po kito vardija aktualiausius architektūros iššūkius: šiuolaikines technologijas, vis augančius miestus, netgi žvaigždės vardo tradiciją. Kaip visus juos paversti pranašumais, Vilniuje viešėjęs svečias „Open House Vilnius“ iniciatyva kalbėjosi su architekte Saule Juknevičiūte.
Kultūra
Gyvybiškai būtinas
Jei tartume, kad architektūra – kaip muzikos kūnas, o muzika yra dar neįkūnyta architektūra, tada galėtume pradėti girdėti miestus, sodžius, jų kultūrą ir sąskambį su gamta. Ir kokia tai muzika, ką ji kuria?
Kultūra
Prarasta didybė
Pacų rūmai Didžiojoje gatvėje liko istorijos paraštėse.
Aktualijos
Po čempionato Londone – geros žinios dėl Olimpiados
Pasibaigus pasaulio dviračių treko čempionatui Londone (Didžioji Britanija) paskelbtos galutinės 2014–2016 metais vykusios olimpinės atrankos reitingų lentelės ir išdalyti kelialapiai į artėjančias Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes. Du iš jų atiteko Simonai Krupeckaitei.
ŽYMA
ARCHITEKTŪRA