šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Pasaulis
Rasti dvylikamečio berniuko palaikai - 30 durtinių žaizdų, nupjautos genitalijos, bandyta palaikus dalinti
Teismo medicinos ekspertai teigia, kad net jiems, jau atlikusiems per 3000 autopsijų šis atvejis - pats šiurpiausias. 
Vietovardžiai
Atokvėpis nuo lygumų
Šeši iš septynių – tiek Tado Jeršovo bandymų įkopti į Akonkagvą pasiekė tikslą. Ką tik sugrįžęs iš Andų, kur vėl į Žemę žvelgė iš 6962 m aukščio, keliautojas primena amžiną alpinistų tiesą: svarbiausia ne užkopti į viršūnę, o saugiai nuo jos nusileisti.
Aktualijos
Modernios vergystės aukai liepta nešdintis iš JK
Buvęs nepriklausomas kovos su modernia vergija įgaliotinis antradienį Parlamente pristatė bylą, kuri šokiravo tiek politikus, tiek ir paprastus Britanijos gyventojus.
Aktualijos
Moderni vergystė: Anglijoje išvaduotas 40 metų kalintas vyras
Anglijoje išvaduota, kaip šiuo metu mano pareigūnai, modernios vergystės auka. Vyras, įkalintas sodo pašiūrėje, gyveno apie 40 metų.
Aktualijos
Moderni vergystė JK: sumušta imigrantė grąžinta į savo kankintojo rankas
Rytų Londone aptikta pažeidžiama, sunkiai sumušta, kankinta ir išbadėjusi moteris, kuri buvo verčiama dirbti kaip vergė, grąžinta į įtariamojo kankintojo rankas, pranešė naujienų portalas Standard.co.uk.
Vietovardžiai
Kur gniaužia kvapą: dienoraščiai iš Patagonijos
Kalnų takais Patagoniją tyrinėjusi Inesa Rinkevičiūtė įsitikino, kad kopiant į vaizdingiausias Argentinos vietoves procesas ne mažiau svarbus nei rezultatas.
Aktualijos
Vergystė Britanijoje: du lietuviai išgyveno penkerius metus trukusį košmarą
Klaipėdos apygardos teisme atsidūrusioje tarptautinį skandalą sukėlusioje byloje paviešintos dviejų jaunų vyrų istorijos labiau primena siaubo filmą nei realų gyvenimą. Treji ir penkeri metai vergijos. Taip du lietuviai įvardija darbo ir gyvenimo sąlygas Didžiojoje Britanijoje. „Tai nusikalstama grupuotė, tegu jie papasakoja, iš ko namus pasistatė?“, – su kaltinamuoju Ediku Mankevičiumi akis į akį susitikęs sakė jaunas vyras.
Aktualijos
Moderni vergystė: nuteisti devynis viešnamius valdę vyrai
Du vyrai nuteisti už tokius nusikaltimus, kaip nelegalių viešnamių laikymas, prostitucija ir moderni vergystė.
Aktualijos
Rytų Londone įkalinti imigrantai tapo vergais
Jungtinės Karalystės policija atskleidė išnarpliojusi dar vieną bylą, kurios centre atsidūrė imigrantai iš rytų Europos, tapę modernios vergystės aukomis.
Aktualijos
Britų pora ilgiau nei metus namuose laikė sekso vergę
Jungtinės Karalystės (JK) policija paviešino informaciją apie įvykdytą nusikaltimą, kurio žiaurumu stebėjosi net patys pateigūnai. Britų pora savo namuose 17 mėnesių prievarta laikė ir negailestingai kankino bei prievartavo jauną merginą.
Aktualijos
Pažabota modernia vergyste Anglijoje užsiminėjusi lietuvių gauja
Pirmadienį Jungtinės Karalystės (JK) spauda džiaugėsi, kad šalies pareigūnai užkirto kelia dar vienos nusikalstamos grupuotės veiklai. Šį kartą tai – gauja iš Rytų Europos, o dar tiksliau – Lietuvos, kuri vykdydama nusikalstamus veiksmus pasitelkė ir modernios vergystės schemas.
Lietuva
Teisiamas Anglijoje lietuvius pardavinėjęs šiaulietis
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje šiaulietis bus teisiamas už prekybą žmonėmis, taip pat už tai, kad vertė du jaunuolius vartoti narkotines medžiagas.
Pramogos
Būdamas laisvas netapk vergu
Jungtinės Karalystės Vyriausybė skelbia, kad šiandien pačioje Jungtinėje Karalystėje yra apie 14000 šiuolaikinės vergystės aukų. Šiuolaikinės vergystės aukomis tampa daugiausia imigrantai iš Albanijos, Vietnamo, Nigerijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos. Lietuva pagal aukų skaičių patenka į pirmąjį dešimtuką.
Aktualijos
Argentina ieško dingusio povandeninio laivo su 44 jūreiviais
Tarptautinės pajėgos Atlanto vandenyne nepalankiomis sąlygomis vis dar ieško iš radarų dingusio šalies karinių pajėgų povandeninio laivo.
Aktualijos
JK kovoja su modernia vergyste: sulaikyti trys lietuviai
Jungtinės Karalystės (JK) policija patvirtino, kad vykdant operaciją Maidstone sulaikyti trys lietuviai. Įtariama, kad du vyrai ir moteris gali būti susiję su modernia vergyste vištų fermose.
Aktualijos
Lietuvė motina su bendrininke tauragiškę pardavė pakistaniečiui
Dvi lietuvės kaltinamos prekyba žmonėmis. Moterys jauną merginą suviliojo darbu Jungtinėje Karalystėje, o tenai bandė parduoti pakistaniečiui.
Pramogos
Britanijos lietuviai bus mokomi netapti prekybos žmonėmis aukomis
Jungtinėje Karalystėje nustatoma daugiausiai atvejų, kai vergijon parduodami ir išnaudojami Lietuvos piliečiai, todėl čia ketinama surengti informaciją kampaniją, įspėjančią apie prekybą žmonėmis.
Pramogos
Vergystė – ne tik XIX amžiaus reiškinys
„Dvejus metus man buvo suteikiamas būstas, tačiau aš negalėdavau už jį susimokėti, dažnai neturėdavau ko valgyti“, – atsimena devyniolikmetis Lukas iš Lietuvos, negalėdamas pakelti akių. Jis buvo verčiamas dirbti 12 valandų per parą ir uždirbdavo vos 20 svarų per savaitę, jeigu išvis gaudavo atlygį. Jei paklausdavo, kur žadėtas užmokestis, Lukas būdavo negailestingai mušamas.“
Vietovardžiai
Pietų Amerika: į pietus nuo staklių, į vakarus nuo rutinos
Per aštuonis mėnesius Pietų Amerikoje Ugnė Šaltenytė ir Darius Dauguvietis atrado lėto keliavimo džiaugsmą ir nė kiek nesigailėjo atsisakę kasdienio gyvenimo patogumų
ŽYMA
ARGENTINA