trečiadienis, balandžio 14 d.
IT ir transportas
Koronavirusas
„Google“ skelbs vartotojų buvimo vietos duomenis, kad padėtų kovoti su virusu
„Google“ nuo penktadienio skelbs duomenis apie vartotojų visame pasaulyje buvimo vietą, kad padėtų vyriausybėms vertinti dėl COVID-19 pandemijos įvestų socialinės
Pasaulis
„FaceApp“ programėlė – grėsmė mūsų privatumui?
Prieš maždaug porą metų sukurta ir dabar vėl populiari programėlė „FaceApp“ privertė ne vieną iš mūsų dalytis su draugais ir aplinkiniais „pasendintomis“ asmenukėmis. Tačiau po nekalta programėle gali slėptis ir nemalonus monstras, besikėsinantis į asmeninius duomenis.
Pramogos
Užmigti per dvi minutes: kareivių naudojamas triukas
Vieni žmonės geba užmigti vos padėję galvą ant pagalvės, o kiti ilgai vartosi negalėdami užmigti ir pasimėgauti saldžiu nakties miegu. Tačiau specialistai atskleidė slaptą karinę techniką, kuri gali padėti užmigti bet kam vos per dvi minutes.
Verslas
Lietuvoje – unikalus startuolis: sukūrė platformą asmens privatumui užtikrinti
Pasaulyje vis girdimos naujienos apie pavogtus žymių žmonių ar įmonių privačius duomenis iš kompiuterinių platformų (ang. clouds), tokių kaip „iCloud“, „Dropbox“, „Google Drive“ bei kt. ir, negana to, nuolat besikeičiantys socialinių tinklų privatumo nustatymai, apie kuriuos vartotojai ne visada yra įspėjami, verčia susimąstyti apie savo privatumą. Dabar labiau nei bet kada jaučiama būtinybė apsaugoti asmeninius skaitmeninius failus ir duomenis.
Aktualijos
Per pratybas netyčia nužudė du britų kareivius
Viename iš Jungtinės Karalystės kariniame poligone vykdant pratybas po tanko šūvio žuvo du kareiviai.
Pasaulis
Danijos planas: gatvėse policiją pakeisti kareiviais
Danijos politikai svarsto, ar nevertėtų vietoje policininkų į gatves išsiųsti patruliuoti kareivių. Tokį pasiūlymą pateikė „Danijos žmonių partija“, kurios atstovai įsitikinę, kad specialiai apmokyti ir geriau ekstremaliose situacijose pasiruošę veikti kariai, geriau apsaugotų šalį ir žmones nuo galimų terorostinių atakų, o joms įvykus, imtųsi reikiamų veiksmų.
Lietuva
Panevėžyje šauktinių jau yra užtektinai
Panevėžio regione taip pat sustabdytas karo prievolininkų šaukimas. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, šauktinių skaičius jau pasiekė nustatyta ribą šiems metams.
ŽYMA
ASMENINIAI DUOMENYS