šeštadienis, sausio 16 d.
Pramogos
Prie Airijos pakrantės pastebėtas NSO
Airijos Aviacijos atstovai tiria pranešimus apie į pietvakarius nuo Airijos pakrantės pastebėtus neatpažintus skraidančius objektus, skleidusius ryškias šviesas.
Pramogos
Savaitės filmas: „Pirmasis žmogus“ N-13
James R. Hansen knygos „First Man: A Life Of Neil A. Armstrong“ motyvais sukurta biografinė istorinė drama „Pirmasis žmogus“ pasakoja apie legendinį amerikiečių astronautą Neilą Armstrongą (akt. Ryan Gosling), 1969-aisiais erdvėlaiviu „Apolo 11“ nuskridusį į Mėnulį ir tapusį pirmuoju žmogumi istorijoje, žengusiu jo paviršiumi. Visam pasauliui žinant N. Armstrongo vardą, retas žino Mėnulyje padaryto žingsnio, žmonijai buvusiu didžiuliu šuoliu, kainą.
Pramogos
Britas turistus pradės skraidinti į kosmosą
Britų verslininkas Richardas Bransonas tikina, kad jo vadovaujamos kompanijų grupės „Virgin“ jau po kelių savaičių pradės komercines keliones į kosmosą.
Pasaulis
Paaiškėjo pirmasis kosmoso turistas, skrisiantis į mėnulį
Japonų verslininkas milijardierius, interneto mados magnatas ir meno kolekcininkas Yusaku Maezawa pirmadienį vakare buvo pristatytas kaip pirmasis turistas, JAV kosminių technologijų bendrovės „SpaceX“ raketa skriesiantis aplink Mėnulį.
Pramogos
S. Hawking'o balsas pasieks juodąją skylę
Velionio britų astrofizikos milžino Stepheno Hawkingo žinia penktadienį per jo laidotuves Londono Vestminsterio abatijoje išsiųsta artimiausios juodosios skylės link.
Pasaulis
Milžiniškas asteroidas praskries labai arti žemės
Antradienį vakare pro Žemę arčiau nei bet kada praskries milžiniškas asteroidas, didžiausias iš visų, užfiksuotų greta mūsų planetos.
Aktualijos
Rusija sako nepanaudojusi oro erdvės gynybos sistemų
Rusija šeštadienį nepanaudojo Sirijoje dislokuotų oro erdvės gynybos sistemų, Vakarų šalims sudavus baudžiamųjų smūgių Damasko režimo taikiniams, reaguojant į numanomą cheminę ataką, rusų naujienų agentūros citavo Gynybos ministeriją.
Aktualijos
JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija atakavo Siriją
JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos pajėgos atakavo Siriją raketomis iš oro atsakydamos į įtariamą nuodingųjų dujų ataką praėjusią savaitę, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Pasaulis
Į Žemę nukrito didžiulė kosminė stotis
Pirmadienio naktį į Žemės atmosferą įskriejo nekontroliuojama didžiulė Kinijos kosminė stotis, planetos paviršių pasiekė įvairaus dydžio jos nuolaužos.
Pasaulis
Į kosmosą išskriejo automobilis
JAV kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“ antradienį pirmąkart paleido galingiausią pasaulyje sunkiąją raketą nešėją „Falcon Heavy“, kuri kada nors turėtų skraidinti žmones ir krovinius į tolimąjį kosmosą, pavyzdžiui, Mėnulį ir Marsą.
Pramogos
Tiesioginėje NASA transliacijoje – neatpažinti objektai
Neįtikėtino reiškinio liudytojais tapo viso pasaulio internautai, kurie stebi tiesiogines NASA transliacijas iš kosmoso.
Pasaulis
Kosmose astronautai gavo iš Žemės siuntinį – to norėtų kiekvienas
Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) kosmonautai iš Žemės gavo siuntinį – picos ir ledų.
Pasaulis
Stebėtas dviejų neutroninių žvaigždžių susidūrimas pakeitė mokslininkų požiūrį į Visatą
Mokslininkai pirmą kartą turėjo galimybę stebėti dviejų itin didelio tankio neutroninių žvaigždžių susidūrimą, apie kurį liudijo prieš 130 mln. metų jo paleistos smūgio bangos ir šviesos blyksniai.
Pasaulis
Kosmose rekordiškai ilgai išbuvusi moteris - grįžo
Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) astronautė Peggy Whitson vakar vėlai vakare sugrįžo į Žemę – baigėsi jos skrydis, patvirtindamas rekordinę amerikiečio buvimo kosmose trukmę.
Pramogos
Ateinančią naktį – meteorų lietus: kaip juo gėrėtis? (nuotraukos)
Vėlų šeštadienio vakarą Jungtinės Karalystės laiku prasidės intensyviausias meteorų lietus, kuris naktinėje padangėje šiemet turėtų matytis itin ryškiai.
Pasaulis
Indijoje į kosmosą paleistas lietuviškas palydovas
Penktadienio rytą iš Indijos su raketa į orbitą paleistas Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtas palydovas „Lituanica SAT-2“.
ŽYMA
ATAKA SIRIJOJE