pirmadienis, spalio 26 d.
Gyvenimas
Erotiniai sapnai gali išvesti iš pusiausvyros
Žmonės gali nesuvokti, kodėl sapnuose juos aplanko tokie erotiniai sapnai, kuriuos net baisu prisiminti.
Gyvenimas
Savo sapnus galime išsiaiškinti patys
Visi mes sapnuojame: kartais aiškius ir laimingus, kartais – nerimą, baimę, įtampas keliančius sapnus, kartais prisimename, kaip vystėsi siužetas, o kartai iškyla tik abstraktūs, tarpusavyje nesusiję vaizdiniai. Nepriklausomai nuo to, kaip ir ką prisimintume nubudę, ko gero nerastume pasaulyje žmogaus, kuris bent kartelį nebūtų norėjęs įminti savo sapno paslapties, atsakymų ieškodamas įvairiuose sapnininkuose.
Pramogos
Kada sapno išsipildymo tikimybė didžiausia?
Atsakydamas į moters klausimą žinomas Lietuvos vedų astrologas, chiromantas, filosofas ir pedagogas Egidijus Gubinas tikina, kad sapnai gali išsipildyti priklausomai nuo to, kada jį susapnavote.
Sveikata
Sapnai, bylojantys įtampą kasdienybėje
Po nemažai streso kėlusios dienos daugeliui bent naktį norėtųsi atrasti ramybę. Deja, neseniai Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis, dieną patirtas stresas gali vėl mus aplankyti – tik jau per sapnus, žurnale „Live Science“ straipsnį pradeda mokslo ir technologijų temomis rašanti žurnalistė Tereza Pultarova.
Pramogos
Vyrai ir moterys regi skirtingus sapnus
Britai mokslininkai sykį apklausė apie 100 000 abiejų lyčių žmonių bandydami išsiaiškinti, ką šie dažniausiai sapnuoja. Ir buvo labai nustebinti.
Sveikata
Kas sapnuojasi prieš ligą (ligų sapnininkas)
Kad miegas – geriausias gydytojas, sakoma ne tik dėl to, kad miegant mūsų organizmo sistemos „persikrauna“. Miegas taip pat yra puikus diagnostas. Aišku, jei mokame teisingai interpretuoti jo diagnozes.
Aktualijos
Artėjant prie pradžių pradžios
Daugelis girdėjome apie Šveicarijoje esantį didįjį hadronų greitintuvą (LHC) ir Higso bozono atradimą, bet ne visi suvokiame, kokia šio atradimo esmė ir reikšmė. Ką bando suprasti šiuolaikinė dalelių fizika? Kaip moksliniai atradimai veikia mūsų kasdienybę? Koks mokslo ir religijos santykis? Apie tai išskirtiniame interviu IQ apžvalgininkas Simas Čelutka kalbėjosi su 2009–2015 m. Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) generalinio direktoriaus pareigas ėjusiu Rolfu Dieteriu Heueriu.
Gyvenimas
Sapnų reikšmė: aiškina psichoanalitikai
Nuo senų laikų žmonės kelia sau klausimus: kas yra sapnai, kokios jų priežastys, ar jie turi tikslą ir paskirtį, o svarbiausia – kokia sapnų prasmė, ką jie iš tikrųjų reiškia?
Gyvenimas
Kaip sapnai padeda nuspėti ateitį?
Sapnams niekas nėra abejingas – kai kas juos vertina rimtai, kaip pranašystę, kiti juos laiko pasąmonės pasireiškimu. Tai yra, grubiai tariant, vieni juos laiko ateities pasireiškimu, o antrieji atvirkščiai, laiko sapnus praeities ir dabarties atspaudu (žmogaus patirties, emocijų ir norų).
Pramogos
Skraidyti sapne – geras ženklas
Ezoterikai ir bionergetikai teigia, kad skraidymas sapne, tai dvasinio augimo ir asmenybės tobulėjimo ženklas. Žmonės kurie sapnuoja, jog jie skraido, dažniausiai yra tvirtesni psichologiškai už tuos, kurie tokių sapnų nesapnuoja.
Gyvenimas
Kas įvyksta susapnavus buvusią meilę
Sapnų pasaulio keistenybes ir paslaptys nuo seno narplioja ne tik ezoterikai, tačiau ir mokslininkai.
Gyvenimas
Miego ir sapnų labirintai
Kodėl daugumai žmonių patinka savaitgaliai? Atsakymas labai aiškus – tada galima iki soties išsimiegoti. Bet žinojimas, kad miegant ilsisi tik kūnas, o smegenys net ir tuomet intensyviai dirba, kelia daug įdomių klausimų. O kur dar svarstymai apie tai, kodėl vienokius ar kitokius sapnus regime? Yra, apie ką pagalvoti.
ŽYMA
ATRADIMAI