antradienis, spalio 27 d.
Ekonomika
ĮŽVALGOS
Žvaigždės apakinti
„Wirecard“ afera atskleidė šokiruojančius faktus apie finansinių technologijų įmonės įžūlumą ir priežiūros įstaigų neįgalumą Vokietijos startuolis „Wirecard“ buvo laikomas rimtu JAV
Aktualijos
Viešojo sektoriaus inovacijos
A. Grünwaldas: „Viešasis sektorius turi užtikrinti visuomenės stabilumą“
„Viešasis sektorius turi užtikrinti visuomenės stabilumą“, – įsitikinęs Austrijos Federalinės valstybės tarnybos ir sporto ministerijos vyresnysis ekspertas bei viešojo sektoriaus inovacijų laboratorijos „GovLabAustria“ vadovas Alexanderis Grünwaldas
Komentarai
Miunhauzeno pamokos Lietuvai
Strateginio mąstymo stoką ir įsisenėjusias šalies problemas padeda atskleisti neįtikėtini barono Miunhauzeno nuotykiai, tvirtina valstybės kontrolierius dr. Arūnas Dulkys
Komentarai
Kodėl bijoma viešojo sektoriaus audito tarptautinių standartų?
Siūlomas Vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymo pokytis sulaukė ekspertų, asociacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų ir kitų suinteresuotų šalių dėmesio.
Kava su IQ
K. H. Lehne: „ES neturėtų žadėti to, ko negali įgyvendinti“
Visuomenė turėtų plačiau domėtis auditorių atliekamu darbu. Taip piliečiai būtų tikri, kad jų pinigai panaudojami tinkamai, įsitikinęs Europos audito rūmų pirmininkas Klausas Heineris Lehne. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė bandantis pasėti mintį, kad teisės akto kelias nesibaigia už jį nubalsavus Europos Parlamente (EP).
Lietuva
Būsto kainos Lietuvoje augo sparčiausiai visoje Europoje
Metinis būsto kainų augimas Lietuvoje ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį buvo didesnis nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis, skelbia Eurostatas.
Aktualijos
Pirkti ar pačiam statyti namą?
Statyti namą nuo pamatų patiems pagal savo skonį ir šeimos poreikius ar pirkti jau pastatytą, į kurį būtų galima keltis gyventi dabar pat, ir apsaugoti save nuo nereikalingų rūpesčių? Šis klausimas kamuoja kone kiekvieną, svajojantį apie patogų gyvenimą nuosavame name. Apsispręsti sunkiau, kai namas yra pirmas nuosavas jaunos šeimos būstas.
Aktualijos
„Automagistralės“ auditas: įmonės lėšos – atostogoms ir sanatorijoms
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pareiškė, kad valstybės valdoma įmonė „Automagistralė“ tenkino buvusių vadovų užgaidas, o jos veiklos audito rezultatus pavadino sukrečiančiais.
Lietuva
Būstų kainos sostinėje ir toliau kopia aukštyn
Būsto kainos šiemet Lietuvoje ir toliau kilo. Skelbiama, kad daugiausiai būstas brango Vilniuje, neseniai pastatytuose daugiabučiuose.
Aktualijos
„Lietuvos geležinkeliai“ dėl buvusių vadovų veiklos kreipėsi į prokurorus
Naujoji valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ vadovybė, atlikusi bendrovės ankstesnės veiklos auditą, nutarė kreiptis į prokurorus dėl maždaug 5 mln. eurų vertės žalos, kurią dėl galimai neskaidrios buvusių vadovų veiklos patyrė įmonė.
Lietuva
Butų kainos stiebiasi aukštyn
Nekilnojamojo turto (NT) kainos Lietuvoje pastaruoju metu stabiliai auga. Skaičiuojama, kad didžiuosiuose šalies miestuose pirmąjį vasaros mėnesį butai pabrango 0,3 proc. Remiantis bendrovės „Ober-Haus“ duomenimis, sparčiausiai kainos augo Vilniuje.
Lietuva
Būsto pardavimai muša rekordus
Lietuvos nekilnojamojo turto rinka grįžta į prieškrizinius laikus. Būstų pardavimai šių metų pirmąjį ketvirtį viršijo visas prognozes. Daugiausiai parduota ekonominės klasės būstų. Kiek vangesni pardavimai prestižinių butų segmente, bet pasak rinkos specialistų, tik dėl to, kad ir pasiūla ten gerokai mažesnė.
Lietuva
Kokius namus sugrįžę perka emigrantai?
Palikdami Lietuvą emigrantai dažniausiai dar tik turi svajonę uždirbtus pinigus investuoti į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Tačiau vis dažniau į nekilnojamojo turto agentūras užsukantis iš užsienio grįžęs lietuvis rodo, kad atėjo metas, kai emigrantai grįžta į Lietuvą pildyti savo svajonių.
Lietuva
Vilniuje pigo butai
Vilnius užleido miesto, kuriame brangiausias nekilnojamsis turtas (NT) pozicijas. Dabar NT Baltijos šalyse brangiausias Taline. Vilnius šiame sąraše antras jau du mėnesius iš eilės, paskelbė nekilnojamojo turto bendrovė „Ober-Haus“.
Lietuva
Būstų rinkoje – sezoninis nuosmukis
Lapkritį nekilnojamojo turto rinką ištiko sezoninis nuosmukis. Sandorių užfiksuota beveik 18 proc. mažiau nei spalio mėnesį, – tokią informaciją pateikė Registrų centras. Tačiau žiūrint bendrai, rinka atsigavusi – joje aktyvumas didesnis nei prieš metus.
Lietuva
Butų kainos krenta
Nekilnojamojo turto agentūra „Ober-Haus“ skelbia, kad Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų spalio mėnesį smuktelėjo 0,2 proc. Rugsėjį buvo užfiksuotas 0,3 proc. sumažėjimas. Palyginti su praėjusių metų spaliu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose krito 1,7 proc.
ŽYMA
AUDITAS