antradienis, spalio 20 d.
Pasaulis
Austrijos ir Šveicarijos gyventojus nustebino gausiai iškritęs sniegas
Netikėtai smarkiai nukritus oro temperatūrai, dalyje Austrijos ir Šveicarijos per naktį gausiai prisnigo. Šveicarijos meteorologijos agentūra šeštadienį pranešė, kad pietiniame Valė
Pasaulis
Šnipinėjimas
Austrija pirmąkart paskelbė Rusijos diplomatą nepageidaujamu asmeniu
Viena išsiųs vieną Rusijos diplomatą, pirmadienį pranešė Austrijos užsienio reikalų ministerija, žiniasklaidai pranešus, kad diplomatas daug metų užsiėmė ekonominiu šnipinėjimu.
Lietuva
Į Lietuvą grąžinta iš R. Mikutavičiaus kolekcijos pagrobta Kristaus skulptūra
Į Lietuvą pagal Europos Tarybos konvenciją dėl neteisėtai išvežtų kultūros vertybių šią savaitę grąžinta medinė Kristaus skulptūra. Iš Austrijos parvežta vėlyvosios
Pramogos
„Formulė-1“ prasidėjo: Austrijoje triumfavo V. Bottas
Sekmadienį Austrijoje buvo surengtas pirmasis 2020 m. pasaulio automobilių lenktynių „Formulė-1“ čempionato etapas. Jis sėkmingas buvo „Mercedes“ komandos pilotui
Pasaulis
Austrijoje aptikta, kad nuo COVID-19 gydo sveiko žmogaus kraujo plazma
Graco (Austrija) universitetinės klinikos ligoninėje pasveiko sunkia COVID-19 forma sirgęs ligonis, kuriam perpylė nuo koronaviruso infekcijos išsigydžiusio žmogaus kraujo
Aktualijos
Koronavirusas
Austrija pratęsė griežtas priemones dėl koronaviruso iki balandžio 13 d.
Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas penktadienį pareiškė, kad šalyje iki balandžio 13 dienos pratęsiamas griežtų priemonių, kuriomis siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą, galiojimas.
Pasaulis
Koronavirusas
Kroatija pranešė apie savo pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį
Kroatijos ministras pirmininkas antradienį pranešė, kad jo šalyje pirmąkart patvirtintas užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis, taip pat tapęs pirmuoju Balkanų regione. „Buvo
Pasaulis
Koronavirusas
Nutraukiamas traukinių eismas tarp Italijos ir Austrijos
Austrija dėl naujo koronaviruso pavojaus sustabdė visus traukinius, važiuojančius į Italiją ir iš jos, pranešė pareigūnai.
Pasaulis
Austrija
Santuoka be meilės: jaunasis kancleris valdžią dalysis su žaliaisiais
2017 m. sprendimu į koaliciją pakviesti radikalios dešinės Laisvės partiją tuo metu vos 31-erių Sebastianas Kurzas nustebino visą Europą. Antradienį jis grįžta į valdžią. Šį kartą jo pašonėje – žaliųjų partija.
Aktualijos
Viešojo sektoriaus inovacijos
A. Grünwaldas: „Viešasis sektorius turi užtikrinti visuomenės stabilumą“
„Viešasis sektorius turi užtikrinti visuomenės stabilumą“, – įsitikinęs Austrijos Federalinės valstybės tarnybos ir sporto ministerijos vyresnysis ekspertas bei viešojo sektoriaus inovacijų laboratorijos „GovLabAustria“ vadovas Alexanderis Grünwaldas
Lietuva
Austrijoje atidengta atminimo lentelė A. Tumėnui
Spalio 25 dieną Bachmanninge, Austrijoje, Lietuvos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys dalyvavo tarpukario Lietuvos parlamento pirmininko, ministro pirmininko ir teisingumo ministro Antano Tumėno atminimo lentelės atidengimo ceremonijoje.
Kultūra
R. Menasse: „Skaitantys pasaulinę literatūrą yra pasaulio piliečiai“
Briuselio institucijų kasdienybę romane „Sostinė“ Robertas Menasse piešia šmaikščiai ir ironiškai. Bet pats yra absoliutus vieningos ES šalininkas, didžiausia mūsų dienų rykšte laikantis nacionalizmą. Su rašytoju IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie tapatybę, literatūrą ir Aušvicą.
Pasaulis
Amžini priešai sukirto rankomis
Antradienį Singapūre susitiko ir svarbų susitarimą pasirašė dviejų nesutaikomais priešais laikomų valstybių – JAV ir Šiaurės Korėjos – lyderiai.
Pasaulis
Šiaurės Korėja: D.Trumpo pasisakymai reiškia karą
Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras pirmadienį apkaltino JAV prezidentą Donaldą Trumpą paskelbus karą jo šaliai ir įspėjo, kad Pchenjanas ginsis numušdamas JAV bombonešius.
Pasaulis
D. Trumpas pareiškė ketinąs visiškai sunaikinti Šiaurės Korėją
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį sakydamas savo pirmą gana karingą kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje pagrasino „visiškai sunaikinti“ Šiaurės Korėją, jeigu ji neatsisakys savo branduolinių ambicijų.
Pasaulis
V.Putinas įspėja pasaulį – gresia katastrofa
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį perspėjo, kad pasauliui gresia „katastrofa“, jei nebus surastas diplomatinis Šiaurės Korėjos problemos sprendimas.
Pasaulis
Šiaurės Korėja tampa neprognozuojamai pavojinga
Ankstų antradienio rytą iš Šiaurės Korėjos paleista raketa praskriejo virš šiaurinės Japonijos dalies, jos gyventojai paraginti slėptis.
Pramogos
Paskelbtos vietos kur slėptis nuo branduolinės atakos
Nekilnojamo turto agentai pasinaudojo Šiaurės Korėjos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) nesutarimu siekdami parduoti daugiau namų, kaip įvardijama ,,saugiose nuo atakos“ zonose.
Pasaulis
JAV ir Šiaurės Korėja – ant karo slenksčio
Dar neregėto mąsto įtampa kilo tarp JAV ir Šiaurės Korėjos – pirmieji svaidosi grasinimais atidengti ugnį, kiti svarsto galimybę smogti amerikiečių karinei bazei Ramiajame vandenyne.
ŽYMA
AUSTRIJA