ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Aktualijos
Senolė žiauriai sumušta be jokios priežasties (nuotraukos)
Savo namuose Londone užklupta ir žiauriai sumušta 90 metų moteris, kol kas neaišku, kokiu tikslu šis kraupus nusikaltimas įvykdytas. Panašu, kad logiškos priežasties nėra.
Verslas
„Kosminis“ sandoris aerokosmoso srityje
Amerikiečių inžinerijos koncernas „United Technologies Corp.“ (UTC) susitarė dėl elektroninės įrangos lėktuvams gamintojos „Rockwell Collins“ įsigijimo už 23 mlrd. JAV dolerių. Sandoriui jau pritarė abiejų kompanijų valdybos.
Aktualijos
Londone išprievartauta 81-erių senutė
Savaitgalį Pietų Londone prievartautojo auka tapo garbaus amžiaus senjorė, operatyviai sulaikytas ir įtariamasis, kuris yra dvigubai jaunesnis už savo auką.
Sveikata
Senjorai: per daug vaistų, per mažai bendravimo džiaugsmo
Senatvės sunkumai – tie patys gyvenimo sunkumai, tik didesni, yra pasakęs Anatolis Fransas. Užtat siekiant atkreipti dėmesį į senyvo amžiaus žmonėms būdingas problemas spalio mėnesį tradiciškai minima tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.
Sveikata
90 proc. pagyvenusių žmonių turi skrandžio problemų
Net apie 90 proc. pas šeimos gydytoją apsilankiusių pagyvenusių žmonių turi vienokių ar kitokių nusiskundimų dėl virškinamojo trakto veiklos sutrikimų, tokių, kaip blogas virškinimas, vidurių pūtimas ar užkietėjimas. Pasak šeimos gydytojos Aldonos Gumblevičienės, dėl virškinimo problemų pacientai dažniausiai kaltina amžių ir padažnėjusias ligas, tačiau, specialistų teigimu, bent dalies bėdų būtų galima išvengti, jeigu žmonės daugiau dėmesio skirtų mitybai, o ne pirmiausia griebtųsi vaistų.
Sveikata
Ar norite ilgiau išsaugoti sveikatą?
Reguliariai mankštintis turėtų ne tik jauni ar vidutinio amžiaus žmonės, bet ir senjorai, – įsitikinusi gydytoja reumatologė Jūratė Eidžiūnienė. Pasak jos, didėjantis fizinis pasyvumas lemia ne tik širdies ir kraujagyslių ligas ar nutukimą, bet ir sąnarių problemas. Statistika rodo, kad ypač daug vyresnio amžiaus žmonių susiduria su sąnarių skausmais.
ŽYMA
AVIACINĖ ĮRANGA