šeštadienis, sausio 16 d.
NT ir energetika
NT rinka
Nors vilniečių galimybės įsigyti būstą sumažėjo, paklausa turėtų augti toliau
Mažėjant senos statybos būsto įsigijimo sandoriams, Vilniuje sparčiai išaugo vidutinė būsto kaina, tačiau, nepaisant išaugusių kainų sostinėje, vis daugiau veiksnių rodo, kad būsto paklausa turėtų išlikti didelė.
Lietuva
Metinis būsto kainos augimas Lietuvoje – vienas didžiausių pasaulyje
Natūralu, kad dėl augančios ekonomikos ar infliacijos auga ir prekių kainos. Nekilnojamasis turtas – ne išimtis. Pagal naujausią būsto kainų
Verslas
Nekilnojamas turtas
Vienas – sau, du – nuomai: kas penktas būstas pernai įsigytas kaip investicinis
Kas Lietuvoje dažniausiai investuoja į būstą? Geriau dar vienas butas, nei tikėti antrosios ar trečiosios pensijų reformos pažadais. Tokia nuostata vis
Aktualijos
„Nuoma už seksą“: vilties netekę nuomininkai, miegantys su būstų savininkais - jau epidemija
Šokiruojantis naujas tyrimas atskleidė, kad 220 000 moterų teigė, kad jų buvo paprašyta sekso dėl laiku nesumokėtos nuomos ir tvirtina, kad apie daugelį tokių atvejų policijai nėra pranešama.
Lietuva
Sugrįžo į besikeičiančią ir tobulėjančią Lietuvą, kad ir vėl taptų to virsmo dalimi
Dalijamės jauno vyro, išvykusio iš Lietuvos per didžiausią emigracijos bangą, o vėliau sugrįžusio į tėvynę, istorija. Neabejojame, kad daugelis joje atpažintų savo jaunystės paieškas – kai buvo svajota ir keliauta, dairomasi tos vietos, kurioje būtų gera gyventi, ir kurioje galėtume jaustis laimingais.
Namie ir svečiuose
Modernizmas ir etno
Mansardinis netradicinio plano butas sostinės Naujamiesčio rajone – tiek informacijos jau pakanka susidaryti išankstiniam įspūdžiui apie jo savitumą. Lauros Montvilaitės namuose viešinti Viktorija Vitkauskaitė įsitikina, kad nestandartinė erdvė visu žavesiu atsiskleidė sulaukusi nestandartinius sprendimus priimančios šeimininkės.
Pramogos
Britanijai pranašaujama itin šalta žiema: kaip padidinti namų pasyvumą?
Pasyvesni namai gali išgelbėti jūsų kišenę.
Aktualijos
Mamai, sergančiai vėžiu, Leicesterio savivaldybė liepė susimokėti £10 000, jei nenori gyventi šalia savo dukros prievartautojo
Mama, nepanorusi atskleisti savo vardo, Leicesterio savivaldybei pranešė, kad bijo likti apleista ir bijo gyventi dabartiniame būste.
Aktualijos
Londone dega keturių aukštų namas: su liepsnomis kovoja didžiulės ugniagesių pajėgos
Ankstyvomis pirmadienio valandomis didžiulės ugniagesių pajėgos vyko į iškvietimą pietvakarių Londone, kur kilo gaisras keturių aukštų name.
Aktualijos
Grenfell daugiaaukščio nelaimės atgarsiai: šimtai pastatų vis dar padengti nesaugia apdaila
Daugiau nei 200 daugiaaukščių pastatų Anglijoje vis dar yra padengti panašiomis į Grenfell daugiaaukščio apdailos medžiagomis. Iš 328 tokių pastatų 221 jų gyventojai vis dar laukia, kada bus imtasi remonto darbų ir taip bent minimaliai sumažinta greitos ugnies plitimo rizika, rašoma Bbc.com.
Aktualijos
Atsikratę „kaimynės iš pragaro“, gatvės gyventojai surengė didžiulę šventę
Išsikrausčius „kaimynei iš pragaro“, vienos gatvės gyventojai nusprendė šią itin jiems džiugią progą paminėti surengdami didžiulį vakarėlį, rašo Metro.co.uk. Asmuo namus Bransholme paliko padaręs daugiau nei 25 tūkst. svarų sterlingų žalos.
Aktualijos
Seksas tris kartus per savaitę ir nuomos mokėti nereikės: kaip būsto savininkai naudojasi jaunimu?
Būstą nuomojantys jų šeimininkai nusitaikė į jaunas nuomininkes, iš kurių už galimybę gyventi jiems priklausančiuose butuose ir namuose prašo sekso.
Gyvenimas
Mama rado būdą kardinaliai pakeisti seną virtuvę ir suteikti jai šiuolaikinį įvaizdį vos už £38
Moteris, savo rankų darbo vaisiumi pasidalinusi socialinio tinklo Facebook platformoje, norėjo suteikti savo senai virtuvei naują įvaizdį, tačiau nenorėjo į balą išmesti šimtų svarų. Jos sugalvotas metodas išties suveikė nepriekaištingai.  
Aktualijos
JK valdžios planuose – draudimas be priežasties iškeldinti nuomininkus
Šalies vyriausybė planuoja svarstyti siūlymą nuomojamo būsto savininkams uždrausti iškeldinti nuomininkus be jokios priežasties, rašo Metro.co.uk.
Aktualijos
Geriausių vietų gyventi Anglijoje sąrašas - ar jūsų miestas jame?
The Sunday Times kaip ir kasmet parengė sąrašą vietų, guriose gyventi Didžiojoje Britanijoje - geriausia.
Aktualijos
Ar JK bus uždraustos dujinės viryklės?
Klimato kaitos komitetas pateikė pasiūlymą, kuris ateityje Jungtinėje Karalystėje gali uždrausti naudotis dujinėmis viryklėmis ir šildytuvais. Nevyriausybinė organizacija siūlo, kad jau po kelerių metų naujai statomi namai nebūtų prijungti prie dujų tiekimo sistemų, dėl ko nebus galimybės naudotis dujinėmis viryklėmis ir dar kitaip boileriais vadinamais dujiniais vandens šildytuvais.
Namie ir svečiuose
Juoda, kokybiška, harmoninga: vienų namų istorija
Dizainerė Agnė Stanikūnaitė lengviausių kelių neieško – tai akivaizdu ir žvelgiant į jos kurtą būsto interjerą Vilniuje. Viktorija Vitkauskaitė aiškinasi, kaip netradiciniai sprendimai net komplikuotas erdves paverčia harmoningais namais.
Aktualijos
Įspėjimas: rytų Londone į namus per „draugus“ braunasi vagys
Socialinių tinklų grupėse plinta vaizdo įrašas su perspėjimu JK gyvenantiems lietuviams apie rytinėje Londono dalyje siaučiančius vagis.
Namie ir svečiuose
Erdvė menui ir menininkui
Šiuolaikiškos patalpos Vilniaus centre, regis, puikiai tiktų kuriam nors iš modernių biurų. Panašios patirties jos jau yra turėjusios, tačiau šiuo metu erdvės išgyvena meninį renesansą – čia įrengta tapybos studija ir galerija. Po jas dairosi Viktorija Vitkauskaitė.
Namie ir svečiuose
Kur gera būti: išpuoselėtas namų jaukumas
Kartais iš namų, kuriuose tenka lankytis, geriausiai įsimeni ne atskiras detales, bet juose apėmusį jausmą. Ir sunku išmatuoti, kas jam turi daugiau įtakos – patogus mėlynas fotelis ar ryškiaspalviai keksiukai, įrėmintas atvirukas ar iš patefono sklindanti melodija. Po vienus tokius namus Vilniuje dairosi Viktorija Vitkauskaitė.
ŽYMA
BŪSTAS