šeštadienis, spalio 24 d.
Anglijoje
„Brexit“ šešėlio temdomoje JK rinkimų kampanijoje – finišo tiesioji
Jungtinėje Karalystėje pirmadienį prasideda paskutinė karštligiška rinkimų kampanijos fazė, per kurią ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir leiboristų lyderis Jeremy Corbynas desperatiškai sieks užsitikrinti daugiau balsų prieš ketvirtadienį įvyksiantį svarbų balsavimą.
Anglijoje
Prireikė vos pusdienio, kad ES atmestų Boriso Johnsono pasiūlymą
Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija antradienį atrodė vis labiau artėjančios prie galinčio brangiai kainuoti ir sukelti didelę sumaištį „Brexit“ be sutarties, šią intensyvių diplomatinių kontaktų savaitę pradėjusios dar griežtesniais pareiškimais, atspindinčiais jų nesutaikomas pozicijas.
Pramogos
May pritarė sankcijoms Rusijos verslininkams
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pritarė šalies specialiųjų tarnybų sudarytam sąrašui, pagal kurį šešiems stambiems Rusijos verslininkams Londonas ketina įvesti apribojimus dėl Solsberio incidento, skelbia britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
Aktualijos
Rusijai svyla padai, naujos detalės apie Skripalius
Didžiosios Britanijos policija išplatino naujų vaizdo stebėjimo kamerų įrašų, kuriuose matyti, kaip du įtariami rusų žvalgybos agentai eina prie Sergejaus Skripalio namų tą dieną, kai buvęs šnipas buvo apnuodytas kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga.
Aktualijos
JK koronerių prašoma atnaujinti prieš 6 metus mirusio vyro mirties priežaščių tyrimą
Prieš šešerius metus savo namuose Londone mirusio Rusijos verslininko Aleksandro Perepilično gyvybės draudimo kompanija prašo koronerių nustatyti, ar vyras nebuvo nunuodytas.
Aktualijos
Solsberyje įtariamas dar vienas apsinuodijimas „Novičiok“
Anglijos pietvakariuose esančiame Solsberyje, kur kovą nervus paralyžiuojančia medžiaga buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas ir jo dukra, sekmadienį vakare policija atitvėrė dalį miesto, kai vietos restorane prastai pasijuto du čia vakarieniavę žmonės.
Aktualijos
Britų žvalgyba ieško dviejų įtariamųjų: vienas gydytojas, kitas - „ambasados“ darbuotojas
Didžiosios Britanijos žvalgyba ieško dar dviejų asmenų, įtariamų padėjus Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui, kuriuos Londonas kaltina apuodijus buvusį dvigubą rusų šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukrą, sekmadienį pranešė leidinys „The Sunday Mirror“, remdamasis šaltiniu iš vyriausybės.
Aktualijos
Mirtinus nuodus paskleidę vyrai tikina atvykę tik atostogų
Dviejų buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimu kaltinamų vyrų pareiškimas, kad jiedu atvyko į Angliją turistiniais tikslais, penktadienį ne tik sukėlė Didžiojoje Britanijoje pašaipų bangą, bet ir nustebino paprastai patriotiškai nusiteikusią Rusijos žiniasklaidą.
Aktualijos
JK ambasada kaltina Rusiją skleidžiant „dezinformaciją“ apie Skripalius
Didžiosios Britanijos ambasada Maskvoje apkaltino Rusiją skleidžiant „dezinformaciją“, Londonui pateikus dviem Rusijos piliečiams kaltinimus dėl buvusio šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo Anglijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Aktualijos
Maskva apkaltino Londoną ruošiant provokaciją dėl cheminio ginklo
Maskva įsitikinusi, kad išvakarėse Londono paskelbta ataskaita apie buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimą siejama su ruošiama provokacija, per kurią Sirijos Idlibe bus panaudotas cheminis ginklas, ketvirtadienį pareiškė Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Vasilijus Nebenzia.
Aktualijos
Nuodus JK skleidė Rusijos piliečiai (nuotraukos)
Trečiadienį viešai įvardinti įtariamieji, galimai bandę nunuodyti Jungtinėje Karalystėje gyvenantį dvigubą Rusijos agentą ir jo dukrą. Tai – aukų tautiečiai.
Aktualijos
„Novičiok“ apsinuodijęs britas vėl paguldytas į ligoninę
Britas, praėjusį mėnesį apsinuodijęs kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, buvo vėl paguldytas į ligoninę dėl regėjimo sutrikimo, pranešė britų žiniasklaida.
Pasaulis
JAV paskelbė sankcijas Rusijai dėl Skripalių apnuodijimo JK
JAV nutarė įvesti naujas sankcijas Rusijai dėl buvusio šnipo Sergėjaus Skripalio ir jo dukros Julijos Skripal apnuodijimo Jungtinėje Karalystėje šių metų kovo mėnesį.
Aktualijos
Patvirtino, kaip niekuo dėti britai apsinuodijo „Novičiok“
Charlie Rowley, apsinuodijęs kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ ir likęs gyvas, papasakojo, kaip jo partnerė užsipurškė šios medžiagos ant riešų, manydama, kad tai kvepalai, ir po keliolikos minučių susmuko.
Aktualijos
Mįslingos aplinkybės neapleidžia „Novičiok“ skandalo
Charlie Rowley, apsinuodijęs kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, buvo išrašytas iš ligoninės ir nebekelia pavojaus visuomenei, pranešė jį gydę medikai.
Aktualijos
Atpažinti Skripalius apnuodiję žmonės
Šaltiniai teisėsaugoje patvirtino, kad identifikuoti asmenys, kovo pradžioje Anglijoje apnuodiję dvigubą rusų agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą.
Aktualijos
Diplomatinė krizė: V. Putin'as apkaltino Londoną melagyste
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Didžiąją Britaniją skelbiant nepagrįstus įtarimus, kad Maskva susijusi su buvusio dvigubo agento ir trijų kitų žmonių apnuodijimu Pietų Anglijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga.
Aktualijos
Paaiškėjo, kaip „Novičiok” buvo apnuodyti niekuo dėti britai
Britas, apsinuodijęs Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, keturiais mėnesiais anksčiau taip pat panaudotą prieš buvusį rusų dvigubą agentą, ją rado kvepalų buteliuke, pranešė jo brolis.
Aktualijos
Nuodų skandalas įgauna pagreitį, rasta per pusę tūkstančio įkalčių
Didžiosios Britanijos policija, Eimsberio mieste tirianti apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ bylą, paėmė daugiau kaip 400 daiktinių įrodymų, mėginių ir kitų dalykų.
Aktualijos
Policija rado buteliuką su „Novičiok“ nuodais
Didžiosios Britanijos policija paskelbė radusi „buteliuką“ su Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ vieno iš dviejų britų, praeitą mėnesį apsinuodijusių šiuo cheminiu ginklu, namuose.
ŽYMA
B. JOHNSON