antradienis, liepos 14 d.
Aktualijos
Juodkalnija
Tikėjimo perversmas: Juodkalnija nori pasekti Ukrainos pėdomis
Juodkalnijos laisvė neįmanoma be jos Bažnyčios nepriklausomybės, nes Serbija ir toliau naudoja tikėjimą kaip minkštąją galią, siekdama susigrąžinti įtaką Balkanuose 2020-ieji
Pasaulio lietuviai
Laiškas švenčiant Maldos už lietuvius visame pasaulyje dieną
Brangūs lietuviai, Netrukus, kovo 11-ąją, minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prabėgo trys dešimtys metų nuo dienos, kurią Vilniuje buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Daugelis pamena tą jaudulį ir džiaugsmą išgirdus, kad Lietuva vėl laisva ir nepriklausoma. Tuomet kiekvieno lietuvio, gyvenančio tiek Lietuvoje, tiek išeivijoje, laukė klausimas: ką darysiu aš su šia atgauta Lietuvos laisve, ar būsiu laisvos Lietuvos pilietis, kaip elgsiuosi juo būdamas?
Aktualijos
Bedieviai vagišiai nuo Peterborough bažnyčios stogo nukrapštė šviną
Policija kreipėsi į visuomenę po to, kai Peterboro mieste nuo bažnyčios stogo buvo pavogtas švinas, varis ir alavas.
Kultūra
Naujasis Stambulo armėnų patriarchas pradėjo tarnystę
Sekmadienį, sausio 12 dieną, įvyko naujojo Stambulo armėnų patriarcho Sahako Masalyano intronizacija.
Lietuva
Telšių katedrai grąžintas restauruotas stebuklais garsėjantis Šv. Antano Paduviečio paveikslas
2019 m. gruodžio pradžioje, Telšių katedrai, po beveik metus trukusių restauravimo darbų buvo grąžintas Šv. Antano Paduviečio paveikslas. Šiuo metu paveikslas puošia Didžiojo Šv. Antano altoriaus centrą.
Pasaulis
Bažnyčios lankytojai nukovė užpuoliką, nušovusį du žmones
JAV pietinėje Teksaso valstijoje vienos bažnyčios lankytojai nušovė ginkluotą užpuoliką, pradėjusį šaudyti maldos namuose per sekmadienines pamaldas ir nužudžiusį du žmones bei dar vieną sunkiai sužeidusį, pranešė policija.
Pramogos
Anglijos Bažnyčia sunerimo, ar investicijos į technologijas neprieštarauja tikėjimui
Anglijos Bažnyčia pradėjo aiškintis egzistencinį klausimą: ar jos investicijos į technologijų milžines neprieštarauja krikščioniškam tikėjimui.
Pramogos
Vaikų bei zoofilinio pobūdžio pornografiją kolekcionavęs vikaras iš Ilmingtono - įkalintas
44 metų amžiaus vikaras Christopheris Goble iš Warwickshire buvo nuteistas 20 mėnesių kalėjimo už vaikų seksualinės prievartos vaizdų katalogavimą.
Pasaulis
Per keistą nelaimę bažnyčioje sudegė vyras
Lagose ketvirtadienį per gydymo apeigas vienoje bažnyčioje pastoriui supainiojus vandenį su benzinu sudegė vyras, pranešė gelbėjimo tarnybos.
Pasaulis
Atsistatydino su lytinio išnaudojimo skandalu susijęs vyskupas
Vatikanas trečiadienį pranešė apie atsistatydinusį aukšto rango Amerikos katalikų dvasininką Bafalo vyskupą Richardą Malone'ą, jo vyskupijai neišsivaduojant iš Bažnyčią sukrėtusio lytinio išnaudojimo skandalo.
Pasaulis
Kunigas vertė jaunus berniukus apsirengti kūdikėliu Jėzumi ir tada juos tvirkino
Pedofilas Katalikų kunigas vertė jaunus berniukus persirengti kūdikėliu jėzumi, juos vystydavo ir tada seksualiai išnaudodavo.
Komentarai
Ukrainiečių autokefalijos aidas Lietuvoje
Sausio 5 d. iš Konstantinopolio ekumeninio patriarchato gauta Ukrainos stačiatikių bažnyčios autokefalija (nepriklausomybė). Prarasta tai, kas buvo Maskvos iškovota ginklu ir „pakišomis“, o nuo 1686 m. trukusi buvusių Lietuvos ir Lenkijos valstybės stačiatikių priklausomybė baigėsi.
NT ir energetika
Ukrainietiška ruletė: kas turi daugiausiai šansų tapti šalies prezidentu?
Kovo pabaigoje ukrainiečiai rinks prezidentą iš 44 kandidatų, tačiau realūs favoritai yra vos keli
Pasaulis
Dublino bažnyčioje saugomą 800 metų kryžiuotį sugadino vandalai
Vienos Dublino bažnyčios rūsyje saugomo 800 metų senumo kryžiuočio kūną suniokojo vandalai. Kaip skelbia Bbc.com, dingo karste palaidoto kūno galva.
Aktualijos
Ginkluotas užpuolimas Londone: bažnyčios surengtame vakarėlyje peiliu sužaloti trys vaikai
Du berniukai, 14-kos bei 16-kos metų ir 16-kos metų mergaitė peiliu sužaloti Southwark, Londone, metodistų bažnyčios surengtame vakarėlyje. Policija į įvykio vietą buvo iškviesta vakar, 21:00 valandą vakaro vietos laiku.
Pasaulis
Bažnyčia naikino kunigų pedofilijos bylas
Vienas įtakingas katalikų kardinolas šeštadienį pripažino, kad Bažnyčios dokumentai, susiję su bylomis vaikus tvirkinusiems kunigams, būdavo naikinami arba tokios bylos apskritai nebūdavo keliamos, ir tai leido pedofilams išnaudoti nepilnamečius.
IQ Tema
Žmonių popiežius: ar Pranciškus tikrai yra revoliucionierius?
Pranciškus skleidžia meilę ir kviečia semtis jos visus. Tik ar seniai nuo ganytojo atitrūkę avinėliai žino, ką tai iš tiesų reiškia?
IQ Tema
Tarp žiedų ir spyglių
Pranciškus atsisėdo į Šventąjį Sostą žadėdamas išvalyti Bažnyčią, tačiau tai padaryti nebus lengva
Atradimai
Nykimo estetika pagal Raimondą Paknį
Apie 30 metų architektūrą ir paveldą fotografuojantis Raimondas Paknys paruošė naują parodą, kurioje visas dėmesys atiteko praeities didybe stebinančiai Vakarų Ukrainai. Ieva Rekštytė-Matuliauskė užrašo fotografo būsenas atsidūrus griūvančiose šventovėse.
Atradimai
Sapiegų šeimos kriptą atveria visuomenei
Bažnytinio paveldo muziejus (BPM) kviečia pasinaudoti išskirtine galimybe aplankyti Sapiegų šeimos kriptą ir susipažinti su garsios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) didikų giminės kultūriniu palikimu.
ŽYMA
BAŽNYČIA