sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Lietuva
Lietuva nuosekliai kelia Baltijos jūroje paskandinto cheminio ginklo klausimą
Lapkričio 26 dieną Lietuvos ir Lenkijos nuolatinių atstovybių prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) iniciatyva Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos Hagoje metu surengta diskusija jūrose paskandinto cheminio ginklo klausimais.
Aktualijos
Neeilinė byla JK-motina nubausta už nelegalią dukros santuoką
Vienas Didžiosios Britanijos teismas pripažino kalta vieną moterį, privertusią savo paauglę dukrą Pakistane ištekėti už 16 metų už ją vyresnio vyro.
Pasaulis
Lietuvei trumpam grąžintos pakistaniečio vyro pagrobtos dukros
Trečiadienį Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad trys be lietuvės Maimounos Liškauskaitės žinios į Pakistaną tėvo išvežtos dukros, kurios motinos nematė septynerius metus, trims mėnesiams sugrąžinamos motinos globai.
Pasaulis
Nėščia dainininkė nušauta pasirodymo metu
Girtam klausytojui nepaklususi dainininkė buvo nužudyta tiesiog ant scenos, kai jos pasirodymą stebėjo minia žiūrovų.
Pasaulis
Viduramžiai šiandien: tradicijų nesilaikiusią merginą nubaudė išprievartaudami
Pakistano kaime su vietos bendruomenės žinia brutaliai išniekinta jauna mergina – ji tokios gyventojų bausmės sulaukė už tai, kad išdrįso laisvai pasirinkti jaunikį.
Aktualijos
Ką kinai veikia Baltijos jūroje?
Lietuvos pašonėje plaukioję kinų karo laivai demonstruoja gimstančios supervalstybės ambicijas
Aktualijos
Baltijos jūroje – bendros Kinijos ir Rusijos pratybos
Kinijos karinio laivyno laivai plaukia Baltijos jūros link dalyvauti bendrose karinėse pratybose su Rusija. Jos vyks prieš kitą mėnesį numatytą JAV prezidento Donaldo Trumpo vizitą NATO priklausančioje Lenkijoje.
Aktualijos
Netikėtas apsikeitimas vaidmenimis: Rusija perėmė NATO bombonešį
Nors jau įprasta girdėti apie NATO pajėgas, lydinčias Rusijos naikintuvus, šį antradienį rusų naikintuvas Su-27 buvo pasiųstas perimti Jungtinių Valstijų strateginį bombonešio, skridusio virš Baltijos jūros netoli Kaliningrado.
Pasaulis
Išprievartauta mergina nuteista myriop, prievartautojas – laisvas
Pakistane pavyko išgelbėti jauną merginą, kuri buvo išprievartauta, o dėl to, kad pasiskundė – dar ir nuteista mirties bausme dėl neteisėtų lytinių santykių.
Pasaulis
Pakistaną sukrėtė masinės žudynės
Ankstų trečiadienio rytą nežinomi nusikaltėliai užėmė universitetą Pakistane ir nužudė mažiausiai dvi dešimtis žmonių.
Pasaulis
Kruvinas išpuolis Pakistane: 100 nužudytų vaikų
Pasibaigus įkaitų dramai Sidnėjuje, pasaulį sukrėtė naujas išpuolis. Pakistane Talibano kovotojai be atodairos nužudė daugiau nei 100 vaikų ir kelias dešimtis jų mokytojų. Teroristais laikomi kraštutinių pažiūrų musulmonai šią savaitę įsiveržę į vieną Pakistano vidurinių mokyklų. Per ataką žuvo daugiau nei 126 žmonės, bet, manoma, kad aukų skaičius dar augs.
Pasaulio lietuviai
Lietuvį vilioja patogus gyvenimas nesaugiame Pakistane
Mantas Baraišis prieš kelerius metus nusprendė pamatyti, kas vyksta už Lietuvos ribų, ir išvyko iš gimtinės savo pirmajai stotelei pasirinkęs Daniją. Iš ten, jam pačiam kiek netikėtai, 22-ejų „Tiesos“ pašnekovas atsidūrė Pakistane. Šalyje, į kurią lietuviai (ir ne tik) nesiveržia tiesiog pakeliauti, nes musulmoniškos šalies įvaizdis Vakaruose toli gražu nėra patrauklus ir gali išgąsdinti net ir pačius drąsiausius.
ŽYMA
BALTIJOS JŪRA