šeštadienis, spalio 24 d.
Kultūra
Knygos
Mazochistiškas skaitymo malonumas
Britas Edwardas St Aubynas – negailestingas rašytojas, jo proza tiksli, aštri it chirurgo skalpelis, kupina kandžios ironijos, apie itin skaudžius dalykus kalbanti santūriai, žmonių tuštybę ir menkystę dažniausiai atskleidžianti meistriškais dialogais.
Kultūra
Knygos. Prakeiksmo išsklaidymas
Pastaruoju metu atrodo, kad paminklai ir įvairūs atminties ženklai – tikras Vilniaus prakeiksmas. Nė viena miesto permaina, naujovė ar pakeitimas nesukelia tiek aistrų, ginčų ir nesantaikos. Kodėl taip yra?
Kultūra
Herojus kaip ir mes
Austrų kilmės rašytojo Roberto Seethalerio knyga „Visas gyvenimas“ – pasakojimas apie paprasto žmogaus gyvenimą – kritikų lyginama su Johno Williamso ar Ernesto Hemingway’aus kūriniais. Ką tik pasirodžius romano vertimui į lietuvių kalbą, IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė klausia autoriaus apie jo stiliaus ir knygos herojaus autentiškumą.
Pasaulis
Po savaitgalį Rusijoje vykusių mitingų – areštinėse atsidūrė šimtai
Rusijoje savaitgalis buvo neramus. Tūkstančiai žmonių sekmadienį įvairiuose šalies miestuose rinkosi į taikius mitingus prieš korupciją.
Lietuva
„Lietuvos geležinkeliuose” - ilgai lauktos permainos
Naujasis „Lietuvos geležinkelių“ bendrovės vadovas Mantas Bartuška stabdo jo kompetencijai priskirtos paramos teikimą ir siūlo bendrovės valdybai neteikti paramos, kol bus patvirtinta nauja, visiems suprantama ir skaidri paramos skirstymo tvarka.
Lietuva
Korupcijos skandalas skandina dar vieną politiką
Korupcija apkaltinto liberalo Eligijaus Masiulio byla skandina ir dar vieną jo bendražygį. Pirmadienio rytą Gintaras Steponavičius sustabdė narystę Liberalų sąjūdyje.
Lietuva
Kam lietuviai dažniausiai duoda kyšius?
Lietuvoje korupcijos mastai mažėja, tačiau ne taip sparčiai kaip norėtųsi. Kas ketvirtas šalies gyventojas duoda kyšį medikams, mažesnė dalis – policininkams.
Aktualijos
Anglijos rinktinėje – korupcijos skandalas
Samas Allardyce‘as prie Anglijos futbolo rinktinės vairo teišbuvo vos du mėnesius ir savaitę. Į korupcijos skandalą įsipainiojęs 61-erių strategas žaibiškai pasitraukė iš posto.
Lietuva
Politiko pasiteisinimas: iš verslininko ėmiau ne kyšį, o paskolą
Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis po ilgų prokuratūroje praleistų valandų duodant parodymus savo poziciją dėl jo automobilyje ir namuose rastų didelių sumų grynaisiais išsakė viešai.
Lietuva
Kyšių daugiausiai tikisi Alytaus, Vilniaus ir Kauno valdininkai
Verslą reguliuojančios institucijos kyšio dažniausiai tikisi iš Alytaus, Vilniaus ir Kauno regionuose dirbančių smulkių ir vidutinių įmonių. Per pastaruosius penkerius metus iš viso kas aštunta Lietuvos įmonė teigia sulaukusi tokių užuominų ar net konkrečių kyšio prašymų iš valdininkų.
Lietuva
Politiką Eligijų Masiulį prislėgė sunkūs kaltinimai
Antradienį generalinėje prokuratūroje apklaustas buvęs seimo narys Eligijus Masiulis, jam pareikšti įtarimai ir paskirta kardomoji priemonė.
Lietuva
Antanas Guoga žada išbalinti liberalų reputaciją
Prieš rinkimus į seimą politikų gretose – rokiruotės. Šį ketvirtadienį iš posto dėl kyšio ėmimo pasitraukus liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui į jo kėdęs klesterėjo europarlamentaras Antanas Guoga.
Pramogos
Britai korupciją kontroliuoja geriau. Lietuviai irgi
Naujausia korupcijos suvokimo ataskaita rodo, jog Didžioji Britanija yra tarp valstybių, kuriose šis reiškinys mažiausias. Lietuvoje situacija gerėja, bet iki „švariausių“ šalių jai dar toloka.
Aktualijos
Policininko planas pasipelnyti iš konfiskuotų narkotikų neišdegė
Sugalvojęs pasipelnyti iš darbe saugomų konfiskuotų narkotikų, britas policininkas manė atradęs aukso gyslą. Dabar jau buvusiam pareigūnui verslo planas neišdegė. Teismas vyrą nuteisė kalėti ketverius metus, - pranešė portalas mirror.co.uk
Lietuva
Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius
Kad iki mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai Vilniuje nuo jų gimimo turi sukti galvas, kur reiks juos palikti, kai ateis laikas grįžti į darbą, niekam ne paslaptis. Miesto savivaldybė prieš kelis metus pakeitė vaikų į darželius priėmimo tvarką perimdama šią funkciją iš darželių.
Lietuva
Grumtynės dėl vietų darželiuose prasidėjo
Šią savaitę kai kuriose Lietuvos savivaldybėse prasidėjo vaikų registracija į darželius. Ugdymo įstaigas jie galės pradėti lankyti nuo šių metų rugsėjo. Daugiausiai pasipiktinimo, jau antrus metus, valdininkai sulaukė Vilniuje.
Lietuva
V. Uspaskichas siunčiamas į kalėjimą
Seimo narys ir buvusios darbo partijos idėjinis vedlys Viktoras Uspaskichas – kaltas. Jis ir dar du bendražygiai teismo sprendimu turės kalėti nuo 4 iki vienerių metų. Tokį sprendimą po penkis metus trukusio bylos nagrinėjimo priėmė Vilniaus apygardos teismas.
Pasaulis
Didžiausia korupcija ES
Lyg netrūktų finansinių bėdų, Graikijai smogta dar kartą. Šioje šalyje – didžiausia korupcija viešąjame sektoriuje Europos Sąjungoje (ES). Tokie duomenys pasirodė po atlikto pasaulinio tyrimo, apie kurį paskelbė BBC.
Lietuva
Įklimpę politikai neskęsta
Dėl korupcijos pričiupti Radviliškio konservatoriai demonstruoja stulbinamą drąsą prieš jų aferas narpliojančius pareigūnus. Nušalinus nuo vienų pareigų, susikompromitavę veikėjai persėda į kitą mokesčių mokėtojų išlaikomą šiltą kėdę, rašo \"Lietuvos rytas\".
Lietuva
Olimpinė afera: bilietus juodojoje rinkoje pardavinėja ir lietuviai
Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pradėjo tyrimą dėl masinės prekybos bilietais į Londono žaidynes juodojoje rinkoje. Tokių veiksmų komitetas ėmėsi po britų savaitraščio „Sunday Times“ atlikto tyrimo.
ŽYMA
BALTOS LANKOS