trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Pasaulis
Saudo Arabija panaikino plakimo bausmę
Saudo Arabijoje nebebus baudžiama nuplakant, pranešė šalies aukščiausiasis teismas ir pagyrė karaliaus bei jo įtakingo sūnaus padarytą „pažangą žmogaus teisių
Tema
INTEGRACIJA
Nelaisvi laisvėje
Nuteistųjų integracija į visuomenę turėtų prasidėti jiems vos įžengus pro kalėjimo vartus Net 62 proc. į laisvę išėjusių nuteistųjų vėl nusikalsta ir
Aktualijos
Sankcijos
Siūlomos bausmės už karantino nesilaikymą: metai kalėjimo, baudos – iki 1500 eurų
Teisingumo ministerija parengė įstatymo pataisas, kurios leis griežčiau bausti karantino režimą pažeidžiančius asmenis, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje, pirmadienį BNS
Aktualijos
Valstybė
TSPMI Metų valstybės kūrėja išrinko R. Kazėnienę
Negeroves kalėjimų sistemoje atskleidusi Rasa Kazėnienė išrinkta Metų valstybės kūrėja.
Lietuva
Už draugo nužudymą be rimtos priežasties – 9 metų laisvės atėmimo bausmė
Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kaltu pripažino nakvynės namuose kambario draugą nužudžiusį vyrą.
Lietuva
Teismas nepakeitė H. D. paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės į terminuotą laisvės atėmimo bausmę
Vakar Kauno apygardos teismas paskelbė nutartį, kuria netenkino Pravieniškių pataisos namų–atvirosios kolonijos teikimo dėl nuteistajam H. D. paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo į terminuotą laisvės atėmimo bausmę.
Aktualijos
Pedofilas, rašęs, kad „kai mergaitei 8, gali daryti ką tik nori”, už grotų praleis 4 metus
49 metų amžiaus Philipas Stoneas susirašinėjo su Mančesterio policijos pareigūnų sukurta anketa, pavadinta „tetukas pedofilas” (ang. Paedo Dad), nesuprasdamas, kad iš tiesų susirašinėja su policijos pareigūnais.
Pasaulis
Buvusi Vorčestšyro kriketo žvaigždė dėl žaidimo WhatsApp prievartavo miegančią moterį
Alexas Hepburnas pripažintas kaltu išprievartavimo byloje po to, kai užpuolė ir išprievartavo miegančią moterį vardan seksualinio žaidimo platformoje Whatsapp.
Pasaulis
Kalėjime su 730 nuteistųjų bausmę atlieka ir meška
Viename Kazachstano kalėjime, kartu su kitais 730 nuteistųjų, bausmę atlieka ir rudoji meška, rašo Mirror.co.uk.
Lietuva
Po insulto išgyvenęs H. Daktaras prabilo apie sunkią ligą
Šių metų sausio pabaigoje insultą patyręs ir skubiai į Kauno klinikas išgabentas Daktarų gaujos lyderis Henrikas Daktaras vasario 16 d. sugrįžo į Pravieniškes ir sėkmingai tęsia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę. Antradienį nuotoliniu būdu iš Pravieniškių pataisos namų su Vilniaus apygardos administraciniu teismu (VAAT) bendravęs nusikaltėlis teigė, kad jaučiasi neblogai.
Pasaulis
Bažnyčios pedofilija: kardinolas Georgas Pellas, trečias pagal ranką Vatikane, bausmės lauks už grotų
Kardinolą George'ą Pellą trečiadienį, po jo istorinio nuteisimo už lytinius nusikaltimus vaikų atžvilgiu, buvo nurodyta laikyti už grotų, kol jam bus paskirta bausmė.
Pasaulis
Po 40 už grotų praleistų metų vyras prisiteisė 21 mln. dolerių kompensaciją
Daugiau nei 39 metus už grotų praleidęs neteisingai įkalintas vyras prisiteisė 21 mln. dolerių kompensaciją. 71-erių Craigas Coley dar 1978-aisiais už grotų atsidūrė apkaltintas savo buvusios partnerės Rhonda Wicht ir jos sūnaus Donaldo nužudymu.
Aktualijos
Už seksualinį priekabiavimą nubaustas paauglys ir toliau laiką leidžia su nukentėjusiąja
Paauglys, nubaustas už lytinį priekabiavimą prie bedraklasės, ir toliau mokosi toje pačioje mokykloje, kaip ir jo auka. 15-metis buvo pripažintas kaltu dėl dviejų seksualinio priekabiavimo atvejų, kai netinkamu jo elgesiu, nepadoriais prisilietimais pasiskundė viena mergina, rašo Metro.co.uk.
The Economist
Tokio pasiūlymo negali atsisakyti
JAV teisingumo sistemoje jau seniai įprasti prokurorų ir kaltinamųjų susitarimai plinta ir kitur
Lietuva
Lietuvoje siūloma leisti vairuoti išgėrus daugiau alkoholio
Lietuvos Respublikos Seime antradienį nuskambėjo siūlymas padidinti leistiną neblaivumo lygį. Idėja didinti leistiną promilių skaičių nedelsiant sukėlė didžiulę diskusiją bei pasipriešinimo bangą.
Aktualijos
Vairuotojams neįsakys gerti mažiau
Anglijoje ir Velse nesiruošiama sekti škotų pavyzdžiu ir mažinti leistino alkoholio kiekio vairuotojų kraujyje.
Lietuva
Atsargiai: nulio promilių įstatymas pakeliui
Jeigu iki šiol manėte, jog galite išgerti taurę vyno ar bokalą alaus ir drąsiai sėstis prie vairo, šį nusistatymą gali tekti pakeisti kardinaliai jau netrukus. Vidaus reikalų ministerija įregistravo įstatymo pataisą, kurią priėmus, nulio promilių įstatymas galiotų visiems vairuotojams.
Lietuva
Girtiems ir neatsakingiems vairuotojams - apynasris
Lietuvoje norima įtvirtinti nulio promilių ribą. Tokį pasiūlymą pateikė Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Jis pareiškė, kad ateityje reikėtų uždrausti bet kokį alkoholio vartojimą visiems vairuotojams ir įtvirtinti nulio promilių ribą.
ŽYMA
BAUSMĖ