šeštadienis, spalio 24 d.
Pasaulis
Užsienio politika
G. Nausėda interviu BBC: Lietuva nori padėti baltarusiams, kaip islandai padėjo Lietuvai
Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos paramą prieš režimą protestuojantiems baltarusiams lygina su Islandijos parama atkurtai Lietuvos nepriklausomybei.
Komentarai
Viešoji nuomonė
Kam priklauso laikas: apie nuomonės formavimą ir tiesą
Vokiečių filosofas Hegelis parodė, kad sąmonė yra tiesos kriterijus, o ne įvairių liudytojų pasakyti žodžiai. Juk žmonės kalba daug dalykų,
Anglijoje
BBC skelbia skirsianti 100 mln. svarų savo biudžeto „įvairovei“ užtikrinti
Jungtinės Karalystės visuomeninis transliuotojas BBC pirmadienį pareiškė, kad per ateinančius trejus metus iš savo biudžeto skirs 100 mln. svarų (110
Gyvenimas
Ruošiausi tam visą gyvenimą: kaip pandemiją išgyvena turintieji mikrobų baimę?
BBC reporteris Peteris Goffinas visą gyvenimą bijojo mikrobų. Ši psichikos ypatybė, dar vadinama misofobija arba germofobija, paruošė jį koronaviruso pandemijai.
Pramogos
BBC pranešė atleisiantis 450 Naujienų skyriaus darbuotojų
Britų transliuotojas BBC, įgyvendindamas planą prisitaikyti „prie besikeičiančių auditorijos poreikių“ ir įvykdyti savo taupymo tikslus, atleis 450 naujienų redakcijos darbuotojų, trečiadienį paskelbė transliuotojas.
Pasaulis
Žiniasklaida
BBC atleidžia beveik penkis šimtus žurnalistų
Britų transliuotojas BBC, įgyvendindamas planą prisitaikyti „prie besikeičiančių auditorijos poreikių“ ir įvykdyti savo taupymo tikslus, atleis 450 naujienų redakcijos darbuotojų, trečiadienį paskelbė transliuotojas.
Pramogos
Policija tiria „rasistinį” BBC Danny Bakerio pasisakymą apie karališkąjį kūdikį
Metropoliteno policija patvirtino gavusi skundą dėl BBC pranešėjo (kuris išsyk po įvykio buvo atleistas) Danny Bakerio pranešimo socialiniame tinkle Twitter, kuriame pranešėjas galimai naudojo rasistinį žodyną kalbėdamas apie princo Hario ir Meghan Markle pirmagimį.
Aktualijos
Tegul kalba Vilnius
Praėjo metai, kai Lietuvos radijas ir televizija (LRT) sulaukė valdančiosios daugumos puolimo, o po to ir naujos vadovybės. Kas pasikeitė?
Anglijoje
BBC po „Brexit“ svarsto įkurti biurą Briuselyje arba Amsterdame
Britų visuomeninis transliuotojas BBC svarsto galimybę po „Brexit“ atidaryti savo didelį Europos biurą Briuselyje arba Amsterdame, ketvirtadienį naujienų agentūrą AFP informavo vienas belgų pareigūnas.
Lietuva
Kanalas BBC kaltinamas skleidžiant teroristinę ideologiją
Rusijos ryšių reguliavimo tarnyba ketvirtadienį apkaltino britų visuomeninį transliuotoją BBC skleidžiant „teroristinių grupuočių“ ideologiją per savo padalinio Rusijoje interneto publikacijas.
Pasaulis
Australijos parlamentas pritarė tos pačios lyties asmenų santuokoms
Australijos parlamentas nubalsavo už visoje šalyje galiojantį leidimą tuoktis tos pačios lyties asmenims, apibrėždamas santuoką kaip „dviejų žmonių sąjungą“.
Aktualijos
Britų visuomeninio transliuotojo BBC didžiausias atlyginimas – apie 2,5 mln. eurų per metus
Vykdydamas šalies vyriausybės nurodymą visuomenės finansuojamas transliuotojas BBC trečiadienį atskleidė, kiek uždirba populiariausi laidų vedėjai.
Anglijoje
Pigių skrydžių bendrovė palieka Jungtinę Karalystę
Jungtinės Karalystės pigių skrydžių bendrovės valdyba „EasyJet“ dėl „Brexit“ išsikrausto į kitą Europos Sąjungos valstybę.
Pasaulis
Austrijos ligoninei bauda už kadais sukeistus naujagimius
Viena Austrijos ligoninių turės sumokėti 30 tūkst. eurų kompensaciją už patirtą moralinę žalą moteriai, kurios kūdikis po gimdymo buvo sukeistas su kitos gimdyvės vaiku. Moteris užaugino ne savo dukterį, o apie tai sužinojo tik praėjus kelioms dešimtims metų.
Pasaulis
Austrai užsimojo nugriauti A. Hitlerio namą
Austrijos Braunau am Inn miesto centras dažnai sulaukia turistų ir radikaliai nusiteikusių nacionalistų dėmesio. Vieni šį pastatą apžiūrėnėja vedini smalsumo, kiti – norėdami pagarbinti savo idealą – Adolfą Hitlerį.
Pasaulis
“Brexit” liga: austrų dešinieji užsidegė noru rengti refrendumą
“Brexit” bacila užsikrėtė ir olandai su austrais. Nyderlandai apie norą rengti referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pagarsino šeštadienį, o diena vėliau apie tokią galimybę jau prabilo ir kraštutiniai dešinieji Austrijoje.
Pasaulis
Pabėgėliai viešuose baseinuose tampa nevaldomi
Viešieji baseinai Europoje pabėgėliams tapo savotiškais spąstais. Bene kiekvieną savaitę žiniasklaidoje nuskamba vis nauji pranešimai apie netinkamą naujųjų imigrantų elgesį arba baseinuose įvykdytus nusikaltimus.
Pasaulis
Link Europos ritasi nauja pabėgėlių banga
Rusija neatleidžia gniaužtų ir toliau įnirtingai bomborduoja Siriją. Šiuo metu aršiausi mūšiai vyksta Alepo mieste iš kurio per paskutines kelias paras pabėgo dešimtys tūkstančių žmonių. Nuo karo bėgantys sirai kol kas būriuojasi prie Turkijos sienos, bet jų tikslas – Europa.
Pasaulis
Juodaodžio patirtis Austrijoje: rasistiniai išpuoliai vienas po kito
Studijos Austrijoje iš Jungtinės Karalystės atvykusiam jaunuoliui nespėjo nusibosti. Išvykti atgal į Londoną juodaodis Albert Amankona nusprendė gana greit, nes, kaip rašė thelocal.com, studentas Austrijos Zalsburgo mieste jautėsi nesaugus, o rasistiniai išpuoliai sekė vienas po kito.
ŽYMA
BBC