antradienis, rugpjūčio 11 d.
The Economist
Lenkijos valdančioji Teisės ir teisingumo partija daro ilgalaikę žalą
Likus tik apvalkalui, teisės viršenybę sunku atkurti
Pramogos
Škotijos atominėje elektrinėje – incidentas
Pietinėje Škotijos dalyje esančioje atominėje elektrinėje viename iš reaktorių pastebėti pažeidimai, dėl to teko ją sustabdyti.
Aktualijos
Plintantis užkratas
Lenkijoje įtampa kyla, sako Pilietinės plėtros forumo (Forum Obywatelskiego Rozwoju) viceprezidentas Marekas Tatała. Interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė, kad daugiausia prie to prisideda dabartinė valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ vyriausybė, kuriai šalies ekonomikos ateitis esą yra nė motais.
Aktualijos
Lenkija ir Baltijos šalys vienijasi dėl pigios darbo jėgos įdarbinimo taisyklių
Baltijos šalys ir Lenkija antradienį sutarė suvienyti jėgas kartu siekti kompromiso dėl griežtų Prancūzijos pasiūlymų pertvarkyti Europos Sąjungos (ES) taisykles dėl pigios darbo jėgos, ypač transporto, sektoriuje.
Aktualijos
Lenkija suirzo dėl D. Tusko perrinkimo Europos Vadovų Tarybos pirmininku
Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį perrinko lenką Donaldą Tuską Europos Vadovų Tarybos pirmininku, nors tam griežtai priešinosi Varšuva, įspėjusi, jog tai sukuria pavojingą Vokietijos dominuojamos Bendrijos nesiskaitymo su valstybe nare precedentą.
Lietuva
Lietuvą ne juokais gąsdina Baltarusijoje pastatyta atominė
Lietuva sunerimusi dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo, todėl ieško sąjungininkų užsienyje, kurie sutiktų blokuoti jėgainėje gaminamą elektros energiją.
Pasaulis
Atominėje elektrinėje netoli Anglijos – sprogimas
Ketvirtadienį ryte Prancūzijoje, netoli Anglijos pakrantės esančioje atominėje elektrinėje įvyko sprogimas. Yra sužeistųjų, teigiama, kad radiacijos pavojaus nėra.
Pramogos
Vaizdai JK atominėse elektrinėse kelia nerimą
Susirūpinta dviejų Jungtinėje Karalystėje veikiančių atomonių elektrinių saugumu: ekspretai suabejojo, ar visiškai užtikrinama saugi jų veikla tam tikrais atvejais.
Pramogos
Britanijoje bus statomas brangiausias objektas žemėje
Tik pasirodžius planams Jungtinėje Karalystėje (JK) statyti brangiausią objektą žemėje, šis jau susilaukė daugybės kritikos. „Greenpeace” teigimu, tai neregėto masto pinigų švaistymas bei žala mūsų planetai.
Pasaulis
Avarija atominėje elektrinėje Rusijoje: pasklido radioaktyvūs garai
Prie Sant Peterburgo esančioje atominėje elektrinėje penktadienį 13:50 val. vietos laiku įvyko avarija. Naujienų portalas delfi.lt informavo, kad nutekėjusius radioaktyvius elementus vėjas nupūtė Suomijos ir Estijos link.
The Economist
Dar vienas Europos galvos skausmas
Naujosios Lenkijos vyriausybės darbo pradžia – pasibaisėtina
Lietuva
Lietuviai atominės nenori
Referendume dėl naujos atominės elektrinės (AE) statybos vienintelėje Zarasų-Visagino apygardoje gyventojai balsavo už naują branduolinę jėgainę - už ją pasisakė daugiau nei 65 proc. balsavusiųjų. Tačiau savo nuomonę pareikšti čia atėjo tik pusė balso teisę turėjusių vietos žmonių.
Lietuva
Seimas naikina kliūtis naujai atominei elektrinei Visagine
Ketvirtadienį Seimas pritarė Atominės elektrinės įstatymo pakeitimams, kurie naikina kliūtis Visagino atominės elektrinės statyboms bei koncesijos sutarties su strateginiu investuotoju „Hitachi“ iš Japonijos pasirašymui.
Lietuva
Ministras: \"Derybos su naujos atominės elektrinės statytoju yra baigtos\"
Derybos dėl koncesijos sutarties yra baigtos, sekantis žingsnis – gauti Finansų ministerijos išvadą, kuri bus pateikta Vyriausybei svarstyti kartu su sutarties tekstu, apie tai po Vyriausybės pasitarimo kalbėjo energetikos ministras Arvydas Sekmokas, pranešė Delfi.lt.
ŽYMA
BEATA SZYDLO