ketvirtadienis, liepos 2 d.
Gyvenimas
Katė nelegalė iš Peru bus užmigdyta Belgijoje
Peru sveikatos tarnybos atmetė prašymą leisti nelegaliai iš jų šalies į Belgiją išgabentai katei sugrįžti namo, nebepaliekant jokio kito pasirinkimo –
Pasaulis
Belgijos patriotai nesusitvarko su misija išvalgyti turimas bulvyčių atsargas
Belgijai reikia tarptautinės pagalbos savo misijoje išvalgyti savo turimus kalnus neeksportuotų bulvių, kurie susikaupė dėl koronaviruso pandemijos. Portalo „Politico“ duomenimis, Belgijos
Kultūra
Menas
Nuostoliai ir žlugę lūkesčiai: kaip nuo viruso nukentėjo išskirtinė paroda
Gente atidaryta garsiojo flamandų dailininko Jano Van Eycko paroda turėjo tapti metų įvykiu ne tik Belgijoje, bet ir visoje Europoje. Tačiau užuot skaičiavę šimtatūkstantinius lankytojų srautus, šiandien ketverius metus rengtos parodos rengėjai skaičiuoja didžiulius nuostolius.
Lietuva
Žymus Flandrijos televizijos laidų vedėjas parašė knygą apie Lietuvą ir jos kultūrą
Spalio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Belgijoje surengtas ką tik išleistos žymaus Flandrijos televizijos ir radijo laidų vedėjo, rašytojo, kultūros žurnalisto Kurto Van Eeghemo knygos „Lietuva. Kelionė į nepažinta” pristatymas.
Aktualijos
Sulaikyta didžiausia heroino siunta JK istorijoje: jos vertė – šimtamilijoninė
Viename jūriniame konteineryje tarp rankšluosčių ir chalatų rasta paslėpta didžiulė heroino siunta, kurios vertė juodojoje rinkoje – daugiau nei 120 mln. svarų sterlingų.
Pasaulis
Po avarijos automobilyje įkalinta moteris šešias dienas išgyveno rinkdama lietaus vandenį
Per karščio bangą Europoje automobilyje įkalinta sužeista moteris išgyveno tik per stebuklą. Ji senu kramtomos gumos indeliu rinko lietaus vandenį.
Pasaulis
Kvailiausi plėšikai pasaulyje: vėliau sugrįžti pasiūlęs parduotuvės savininkas įviliojo į pinkles
Turbūt visi parduotuvių savininkai žino, kad kasoje geriausia laikyti nedidelę sumą pinigų. Taip apiplėšimo metu išvengiama didelių nuostolių. Tačiau vienas Belgijoje esančios parduotuvės savininkas jį apiplėšti pasiruošusiems vagims pasakė sugrįžti vėliau, kai jis turės daugiau pinigų.
Verslas
Dėl atšauktų skrydžių „Ryanair“ į teismą padavė Belgijos valdžia
Belgijos vicepremjeras ir vartotojų teisių apsaugos ministras Krisas Peetersas kreipėsi į komercinių klausimų teismą dėl Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“, atšaukusios tūkstančius skrydžių, nesąžiningos verslo praktikos.
Aktualijos
Vakarų Europoje protestuota prieš belgų atomines elektrines
Sekmadienį maždaug 50 tūkst. belgų, olandų ir vokiečių protesto akcijoje reikalavo uždaryti 2-ąjį Tianžo atominės elektrinės reaktorių ir 3-iąjį Dulio atominės elektrinės reaktorių, pranešė belgų žiniasklaida.
Lietuva
A. Butkevičius sulaukė skambučio iš D. Trump'o rėmėjo
Naujasis JAV prezidentas Donald’as Trump’as per rinkiminę kampaniją ne juokais išgąsdino kai kuriuos Lietuvos politikus. Mat respublikonų kandidatas teigė, kad Amerika ketina reikalauti iš NATO sąjunginininkų didesnių įsipareigojimų už paramą ir saugumą.
Pasaulis
Teksase nukrito or balionas, kuriame buvo 16 žmonių
JAV, Teksase šventės metu užsidegė oro balionas, kuriame buvo 16 žmonių.
Pramogos
Michelle Obama pademonstravo savo vokalinius sugebėjimus
Jungtinių Valstijų pirmoji dama Michelle Obama nusifilmavo siužete su britų komiku Jamesu Cordenu jo laidai „Late late Show“.
Pasaulis
Amerika gedi dėl „Dulkių ledi“ mirties
Praėjus 14 metų po mirė rugsėjo 11-osios tragedijos Jungtinėse Amerikos Valstijose, nuo skrandžio vėžio mirė teroristinį išpuolį išgyvenusi moteris, dar vadinama „dulkių ledi“ (angl. Dust lady), - rašė naujienų portalas standard.co.uk.
Pasaulis
JAV demografijos tendencijos palankesnės ispanakalbiams
Jungtinės valstijose mažėja baltaodžių gyventojų. Remiantis šią savaitę paskelbtais statistiniais duomenimis paaiškėjo, kad Kalifornijoje pastaraisiais metais sparčiai išaugo Lotynų Amerikos kilmės gyventojų skaičius. Dabar jų ten daugiau nei baltaodžių amerikiečių.
Pasaulis
Mirties bausmė JAV: Nebraska tarė „ne“, Teksase – egzekucijos dažnos
Mirties bausmės skyrimas ir jos įvykdymas kelia vis aršesnes diskusijas. Įdomu tai, kad už mirties bausmę pasisakantys politikai tvirtina, kad visuomenė nenori, jog pati aukščiausia bausmė būtų panaikinta. Tačiau nepaisant to, vis daugiau valstybių visame pasaulyje tokios bausmės atsisako.
Aktualijos
„Ryanair” už 10 svarų skraidins į Ameriką
Airių pigių skrydžių bendrovė „Ryanair” turi ambicingų tikslų. Greitu laiku bendrovė žada iš Anglijoje esančių oro uostų pradėti vykdyti skrydžius į keletą Amerikos miestų. „Ryanair” žada, kad skrydis į vieną pusę tekainuos dešimt svarų.
Gyvenimas
Jogos mokytoja svajonę apie meilę vijosi per žemynus
Mėlynakė panevėžietė Aurelija Juchnevičiūtė, aukšta blondinė, aplinkinių dėmesį traukė ne tik Nairobyje, kur dabar augina du vaikus, bet ir visur kitur pasaulyje, kur keliavo ieškoti dviejų didžiausių savo aistrų. Meilės paieškos ir joga lietuvę buvo nubloškę į Ugandą, Indiją, Ameriką, Haitį, Belgiją ir t. t. Klajones prieš beveik dvidešimt metų pradėjusi Londone, nusiraminimą ji pagaliau rado Kenijoje.
Pasaulio lietuviai
Lietuvę Amerika išmokė parduoti save
Erika Lagunavičiūtė prieš dešimtį metų išvyko iš Lietuvos – metus praleidusi Londone išskrido už Atlanto. Visa kita – lyg tikros pelenės, virtusios princese, istorija. Sunkus darbas ir milžiniškas užsispyrimas karštai tikint, kad vienintelė žmogaus galimybių riba yra dangus. „Viskas įmanoma, jei nori“, – teigia jauna moteris.
Pasaulio lietuviai
Amerika lietuvio akimis: praktiškumas vietoj svajonių
Retai sutiksi jauną žmogų, kuris, kaip Tadas Vinokur, spinduliuotų tokiu ryškiu originalumu, savitu, subtiliu gyvenimo pajautimu ir kurio žodžiai reikalautų įsiklausymo. Studentas užsiėmęs kaip tikras amerikietis ir nešvaisto nė minutės veltui. „Tiesai“ vaikinas papasakojo ir apie save, ir apie savo atrastą Ameriką.
ŽYMA
BELGIJA