ketvirtadienis, sausio 28 d.
Pasaulis
Berlyne sulaikytas kanibalizmu įtariamas vyras
Vokietijos policija dėl įtariamo kanibalizmo sulaikė vieną 41 metų vyrą, pareigūnams aptikus Berlyno priemiestyje žmogaus kaulų, nuo kurių buvo visiškai
Pasaulis
Berlynas nedėvintiems kaukių žmonėms rodo vidurinį pirštą
Berlyno turizmo agentūra pradėjo naują reklaminę kampaniją, kurioje senyvo amžiaus moteris rodo vidurinį pirštą žmonėms, atsisakantiems dėvėti kaukes, pranešė portalas
Pasaulis
Susidorojimas
Berlyne po apnuodijimo sveikstantis A. Navalnas sako jau galintis pats kvėpuoti
Berlyno klinikoje dėl apnuodijimo kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga gydomas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas antradienį pranešė, kad jau gali pats kvėpuoti.
Pasaulis
Kovotojas su korupcija
Berlyno klinika: A. Navalnas pabudo iš dirbtinės komos
Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas, kuris, Vokietijos teigimu, buvo apnuodytas „Novičioko“ grupei priklausančia kovine medžiaga, pabudo iš dirbtinės komos, pirmadienį paskelbė Berlyno klinika, kurioje jis gydomas.
Vietovardžiai
SUVENYRAI
Jekaterinos Lavrinec kelionių suvenyrai: požemiai, urvai ir industrinės miestų erdvės
Miesto antropologei, „Laimikis.lt“ kuratorei daug tenka keliauti po Europą kultūrinių organizacijų ir savivaldybių kvietimu. Todėl profesinė veikla jai suteikia galimybę pamatyti vietoves čia gyvenančių žmonių akimis.
Gyvenimas
Berlyne lapė iš gyventojų pavogė daugiau kaip 100 batų
Berlyno pietvakariniame Zehlendorf rajone lapė iš gyventojų namų pavogė apie 100 batų, skelbiama remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais. Rajone iš gyventojų kiemų
Kultūra
Vokietija
Berlynas ruošiasi dar šiemet atidaryti Humboldtų forumą
Milžiniška parodų ir renginių erdvė Berlyne – Humboldtų forumas – kelis kartus keitė atidarymo datą. Pastarąjį kartą ją pavėlinti privertė koronavirusas ir dėl jo įvestas karantinas. Vis dėlto forumo atstovai teigia, kad šių metų pabaigoje jis jau lauks pirmųjų lankytojų.
Vietovardžiai
Nuo Tasmanijos iki Berlyno: J. Blažiūno kelionių suvenyrai
Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius Juozapas Blažiūnas kelionėse dažnai atsiduria įvykių centre, tačiau įvairūs netikėtumai jo neišmuša iš pusiausvyros.
Pramogos
Ateinančią naktį – meteorų lietus: kaip juo gėrėtis? (nuotraukos)
Vėlų šeštadienio vakarą Jungtinės Karalystės laiku prasidės intensyviausias meteorų lietus, kuris naktinėje padangėje šiemet turėtų matytis itin ryškiai.
Vietovardžiai
Miestas, kuriame madinga būti neturtingam
Tarp dviejų pasaulio kraštų metus dalijanti Deimantė Dokšaitė svarsto, Berlynas jai – sutuoktinis ar meilužis.
Pramogos
Nepramiegokite meteorų lietaus
Visi romantikai ir mėgėjai stebėti žvaigždes turėtų suklusti – šios savaitės antroje pusėje, nuo rugpjūčio 10 dienos bus geriausia proga pamatyti perseidų lietų. Šiais metais numatomas itin gausus ir įspūdingas reginys.
Aktualijos
Vakarėlių liūtas
„Aš – gėjus ir tai tiesiog puiku“, – ši frazė pernai atsistatydinusį Berlyno merą Klausą Wowereitį išgarsino dar tuomet, kai jis tik rengėsi pirmą kartą tapti Vokietijos sostinės vadovu. Per 13 valdymo metų ekstravagantiškas politikas Berlyną prikėlė naujam gyvenimui.
ŽYMA
BERLYNAS