trečiadienis, sausio 27 d.
Pasaulis
Paryžiaus Šv. Genovaitės bibliotekai perduota 100 lietuviškų knygų
Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas apsilankė vienoje seniausių ir turtingiausių knygų kolekcijų turinčioje Paryžiaus Šventosios Genovaitės bibliotekoje.
Pramogos
Kino pasaulyje dar viena netektis: anapilin iškeliavo žinomas aktorius
Ketvirtadienio vakarą pranešta apie aktoriaus, režisieriaus ir prodiuserio Burto Reynoldso mirtį. Garsus aktorius mirė sulaukęs 82 metų amžiaus.
Pramogos
Išdalinti MTV kino ir televizijos apdovanojimai
Pirmadienio vakarą vyko „MTV“ kino ir televizijos apdovanojimai. Iškilmingą vakarą, kurio metu nugalėtojams buvo įteikiamos auksinių spragintų kukurūzų statulėlės, vedė aktorė Tiffany Haddish.
Pramogos
Paskelbtas geriausias Kanų festivalio filmas
Japonų režisieriaus veterano Hirokazu Kore-edos širdį veriantis filmas „Shoplifters“ šeštadienį per ceremoniją, kurios metu emocingą kalbą pasakė Harvey Weinsteino kaltintoja, pelnė pagrindinį 71-ojo Kanų kino festivalio apdovanojimą „Auksinę palmės šakelę“.
Pramogos
Žmonės eina iš proto dėl filmuose matytų daiktų: parduoti už neįtikėtiną kainą
Šarvai, kuriuos filme „Gladiatorius“ dėvėjo „Oskarą“ laimėjęs aktorius Russellas Crowe, šeštadienį Sidnėjuje vykusiame aukcione buvo parduoti už daug didesnę sumą, nei prognozavo organizatoriai – 125 tūkst. Australijos dolerių (78 tūkst. eurų).
Pramogos
Jubiliejiniai Oskarai – triumfavo vienas favoritas
Sekmadienį visas pasaulis stebėjo svarbiausius kino apdovanojimus – Los Andžele buvo dalinamos Oskarų statulėlės. Ceremonija vyko jubiliejinį – 90-ąjį kartą.
Pramogos
Savaitės filmas: „Raudonasis Žvirblis“ N-16
Įtempto siužeto veiksmo trileris „Raudonasis Žvirblis“ panardina į pavojingą ir itin slaptą šnipų pasaulį, kuriame pasitikėti negalima niekuo.
Pramogos
Londone išdalinti svarbieji BAFTA kino apdovanojimai
Kino žvaigždės ir režisieriai sekmadienio vakarą susirinko į Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremoniją, kur daugelis juodai apsirengusių svečių tokiu būdu pareiškė palaikymą kovai su seksualiniu priekabiavimu.
Pramogos
Juostai „Vandens forma“ – geriausio filmo apdovanojimas
Meksikiečių kino kūrėjo Guillermo del Toro fantastinė meilės istorija „Vandens forma“ (The Shape of Water) šeštadienį gavo JAV prodiuserių gildijos apdovanojimą už geriausią filmą ir užsitikrino tvirtas pozicijas prieš kovą vyksiančius „Oskarus“.
Kultūra
Kovotojas iš bibliotekos
Pamatinės vertybės yra nuolatiniame pavojuje, todėl jų gynėjai visada turi išlikti budrūs. Taip sako Michaelas Žantovskis, Václavo Havelo bibliotekos Prahoje direktorius ir buvęs ilgametis šio legendinio Čekijos prezidento bičiulis bei bendražygis. Su Viktorija Vitkauskaite svečias kalbėjo apie ir šiandien aktualias V. Havelo idėjas.
Pramogos
Didysis šou meistras N – 13 (VIDEO)
Paprasti žmonės gali sukurti nepaprastų dalykų. Pasiruoškite didžiulei įkvėpimo ir grožio simfonijai nepaprastai gražioje ir optimistiškoje istorijoje „Didysis šou meistras“.
Pramogos
Prestižiniuose „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose paskelbti nominantai
Holivude prasidedant apdovanojimų sezonui, temdomam didžiulio skandalo dėl nederamo seksualinio elgesio, daugiausiai „Auksinių gaublių“ nominacijų pirmadienį gavo fantastinė meilės istorija „Vandens forma“ (angl. The Shape of Water).
Pramogos
Suburbikonas N-16 (VIDEO)
Sveiki atvykę į Suburbikoną – centrinėje Amerikoje įsikūrusį miestelį, kuriame visi šypsosi!
Pramogos
Meškiukas Padingtonas 2 (VIDEO)
Prieš trejus metus iš tolimosios Peru į Londoną atkeliavęs simpatiškiausias pasaulio meškiukas Padingtonas naujus namus surado Braunų šeimoje.
Pramogos
Teisingumo lyga N-13 (VIDEO)
Nesavanaudiškas ir didvyriškas Supermeno pasiaukojimas gėrio vardan grąžino Betmeno tikėjimą žmonija.
Lietuva
Žymiausias Lietuvos kino režisierius apkaltintas seksualiniu priekabiavimu
Po aktorės Julijos Steponaitytės mestų kaltinimų, kad ją seksualiai pasinaudojo Šarūnas Bartas, būtina sulaukti ir paties kino režisieriaus paaiškinimų, sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.
Pramogos
Kultiniuose „Sostų karuose“ filmuojasi lietuvis
Tomas Ereminas – profesionalus kaskadininkas, vaidinęs daugelyje Holivudo filmų su tokiomis žvaigždėmis kaip Bradas Pittas, Johnny Deppas, Natalie Portman ir daugeliu kitų, tačiau vyras laidoje „Bus visko“ atskleis, kad to nė kiek nesureikšmina ir visus žmones vertina vienodai.
Pramogos
„Disney“ paskelbė kursianti naują „Žvaigždžių karų“ trilogiją
Kino studija „Disney“ paskelbė apie savo planus kurti naują fantastinės kino sagos „Žvaigždžių karai“ (Star Wars) trilogiją.
Pramogos
Žmogžudystė Rytų eksprese N-13 (VIDEO)
Prabangus traukinys, vienas kito nepažįstantys, labai skirtingi keliautojai ir... viena žmogžudystė. Pagal kultinį A. Kristi romaną sukurtoje mistinėje kriminalinėje dramoje „Žmogžudystė Rytų eksprese“ – patys ryškiausi aktoriai ir pats painiausias tyrimo labirintas.
Pramogos
„Neįmanoma misija“ filmuojama išskirtinėje vietoje
Į garsiausią Pietų Norvegijos lankytiną vietą sraigtasparniu skraidinama techninė įranga „Neįmanomai misijai 6“ (Mission: Impossible 6) filmuoti ir tai reiškia, kad ši turistų pamėgta vieta jiems kurį laiką bus uždaryta.
ŽYMA
BIBLIOTEKA