šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
„Nežinoma“ Rusija – mūsų Lietuva
Prahoje įsikūręs rusakalbis TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš įvairių Rusijos vietų rengia reportažų ciklą, pavadintą „Nežinoma Rusija“. Pavadinimas
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
„Nežinoma“ Rusija – mūsų Lietuva
Prahoje įsikūręs rusakalbis TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš įvairių Rusijos vietų rengia reportažų ciklą, pavadintą „Nežinoma Rusija“. Pavadinimas
Tema
VALSTYBĖS TARNYBA
Achilo kulnas
Svarbiausias valstybės tarnybos išteklius ir silpniausia jos vieta Lietuvoje yra žmonės Valstybės tarnautojai yra viena silpniausių Lietuvos grandžių. Tai, ką daugelis
Komentarai
Redaktoriaus žodis
Biurokratai: Lietuvos piliečiai ar ufonautai?
Kas bendro tarp sankryžose nuo stulpų dingusių žalių rodyklių bei laiku jų nepakeitusių šviesoforų sekcijų ir gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje? Arba tarp į Kuršių marias metų metus tekėjusių bendrovės „Grigeo Lietuva“ teršalų ir vakcinos nuo gripo deficito Lietuvos poliklinikose praėjusį rudenį?
Komentarai
„Pakankamai gerai“ – per maža
Jei laiko mašina kokį 1990-ųjų Lietuvos pilietį perkeltume į 2018-ųjų Lietuvą, spėju, čia jam irgi pasirodytų „kaip užsienyje“. Neigti pažangą, ypač materialinės gerovės, yra absurdiška ir rodo ypatingą įsikabinimą į sovietinę praeitį. Paklauskite žmonių iš šalies, tų, kurie žiūri CNN, o ne RT, ir jie neabejotinai pasakys, kad pokyčiai yra stulbinantys, o Lietuva yra tikrų tikriausia sėkmės istorija.
Komentarai
Medžioklės plotai
Iškart perspėju apie perkeltinę pavadinimo prasmę. Nors augau medžiotojo šeimoje ir kaip relikviją saugau tėvo dvivamzdį, apie lietuviškos medžioklės ypatumus labai menkai išmanau. Ir nedrįsčiau rašyti apie urėdijas, miškus ir žvėris krašte, kuriame spėriai mažėja žmonių. Imuosi svarstyti dabartinės Lietuvos valdžios pažadus stabdyti emigracijos srautus.
Aktualijos
Nuo pernai gruodžio valstybės tarnautojų skaičius sumažėjo 500 žmonių
Nuo Vyriausybės darbo pradžios Lietuvoje sumažėjo valstybės tarnautojų – institucijose ir įstaigose dirba 521 darbuotojais mažiau.
Komentarai
Lietuviškų mugabių tramdymas
Šį mėnesį sukaks 37 metai, kai Robertas Mugabe eina Zimbabvės prezidento pareigas. Šios vienos skurdžiausių pasaulio valstybių vadovas nėra rekordininkas – jį lenkia dar trijų Afrikos šalių lyderiai, o sąrašo priekyje yra beveik 42 metus Kamerūną valdantis Paulas Biya.
Komentarai
Viskas įmanoma
Neslėpsiu, pasiskolinau du žodžius iš garsiosios Peterio Pomerancevo knygos pavadinimo („Niekas nėra tiesa ir viskas yra įmanoma“), nors čia pat pridurčiau, kad tai visai dažna kasdienės kalbos frazė.
Pramogos
Ieva Mackevičienė maratoną bėgo su sūnumi
Sekmadienį Vilniuje vykusiame maratone buvo gausu ir pažįstamų veidų bei Lietuvos padangės žvaigždučių. Kai kurie šioje sporto šventėje nusprendė dalyvauti ir su šeimos nariais.
Pasaulio lietuviai
Lietuvis tikisi apibėgti Baltijos jūrą
Lietuvos ambasadoje Švedijoje rugpjūčio 23-iosios rytą apsilankė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas, ryžęsis apibėgti Baltijos jūrą. Kelionę pradėjęs rugpjūčio 1 d. Klaipėdoje, A. Ardzijauskas iki rugsėjo 14 d. tikisi įveikti daugiau kaip 3500 kilometrų distanciją.
Aktualijos
Didžiausios „Velomaratono“ komandos laukia ypatingas prizas
Rugpjūčio 25 dieną, Vilniuje vyksiančiame populiariausiame dviračių sporto renginyje „Velomaratonas“ didžiausiai komandai atiteks Ministro Pirmininko taurė.
Pramogos
Londono maratone – užuojauta Bostono aukoms
Sekmadienį Londone įvyko kasmetinis maratonas, kuriame savo jėgas išbandė 36 tūkst. bėgikų. Renginio pradžioje tylos minute buvo pagerbtos praėjusią savaitę vykusio Bostono maratono sprogdinimų aukos, dauguma bėgikų turėjo juodas gedulo juosteles.
Pramogos
Londono maratonas įvyks nepaisant tragiškų įvykių Bostone
Šią savaitę tragiškai pasibaigęs maratonas JAV, neturėtų sutrukdyti surengti didžiojo Londono maratono. Senas tradicijas turintis „Virgin London“ maratonas jau šį sekmadienį užpildys miesto gatves.
Pramogos
Žmonės masiškai aukoja savaitgalį Londone mirusios maratonininkės fondui
Savaitgalį vykusį Londoną maratoną sukrėtė vienos dalyvės mirtis. 30 metų Claire Squires sukniubo visai netoli finišo.
ŽYMA
BIUROKRATIJA