penktadienis, spalio 30 d.
Aktualijos
Londono Soho evakuotas dėl „nesprogusios bombos“
Žmonės buvo evakuoti iš gatvių Soho rajone, Londono centre - kitą dieną po to, kai Dean gatvėje buvo rasta nesprogusi II pasaulinio karo bomba, suveikė evakuacijos protokolas.
Lietuva
Vilniuje rasta 100 kg bomba: evakuoti aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“
Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio vakarą kariuomenės išminuotojai ėmėsi ją neutralizuoti, dėl to sostinės policija pataria nevažiuoti Ukmergės, Pieninės ir Stumbrų gatvėmis. Apie 19.20 val. policijos pareigūnai sakė, jog ketina uždaryti eismą šiomis gatvėmis. Dėl situacijos evakuotas ir prekybos centras „Panorama“.
Aktualijos
Dėl įtartino paketo evakuota Mančesterio oro uosto traukinių stotis, suimtas vyras
Policijai sulaukus pranešimų apie įtartiną paketą, paliktą Mančesterio oro uosto traukinių stotyje, stotis buvo evakuota, viešojo transporto maršrutai nukreipti kitur, stotyje pasirodė išminuotojų komandos.
Aktualijos
Policija: Šiaurės Arijoje kovotojai bandė paslėpta bomba nužudyti pareigūnų
Šiaurės Airijos Londonderio mieste disidentų respublikonų kovotojai paliko automobilį su viduje paslėpta bomba, siekdami nužudyti teisėsaugos pareigūnų, antradienį pranešė policija.
Pasaulis
Išpuolis Kabule: per rugsėjo 11-osios atakų metines prie JAV ambasados sprogo raketa
Prie JAV ambasados Afganistane trečiadienį, kai minimos rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Valstijose metinės, sprogo raketa, bet pareigūnai ambasados komplekse vėliau paskelbė, kad pavojus praėjo, o apie jokius sužeistus žmones nepranešė.
Pasaulis
Vestuvėse kabule savižudis sprogdintojas detonavo bombą, bent 63 žmonės žuvo, dar bent 182 - sužeisti
Talibanas neigia kaltę vakariniame Kabule įvykusio sprogimo kontekste, sprogimas įvyko savižudžiui sprogdintojui detonavus bombą šiitų rajone vykusiose vestuvėse.
Pasaulis
Kabulą sukrėtė galingas sprogimas, sužeisti mažiausiai 95 žmonės
Kabulą trečiadienio rytą sukrėtė galingas užminuoto automobilio sprogimas, po kurio virš miesto pakibo didžiulis dūmų debesis ir išdužo daugybės pastatų langai, pranešė pareigūnai ir liudininkai.
Pasaulis
Rengiantis neutralizuoti karo laikų bombą, evakuoti Frankfurto centras ir ECB
Tūkstančiai Frankfurto gyventojų sekmadienį buvo evakuoti, kad sprogmenų specialistai galėtų neutralizuoti didelę nesprogusią Antrojo pasaulinio karo laikų bombą, rastą netoli Europos Centrinio Banko (ECB) būstinės.
Pasaulis
Prie Didžiojo Egipto muziejaus ir Gizos piramidės nugriaudėjo sprogimas
Netoli Didžiojo Egipto muziejaus ir Gizos piramidės įvyko sprogimas. Sužeista mažiausiai 16 žmonių.
Pasaulis
Per teroro išpuolius Šri Lankoje lietuviai nenukentėjo
Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per teroro aktą Šri Lankoje nukentėtų Lietuvos piliečiai.
Pasaulis
Šiaurės Korėjos branduoliniame komplekse užfiksuota veikla, manoma, kad gaminamas kuras bomboms
Šiaurės Korėjos pagrindiniame branduoliniame komplekse užfiksuota tam tikra veikla, o tai gali rodyti, kad po nesėkmingo viršūnių susitikimo su Vašingtonu Pchenjanas perdirba radioaktyviąsias medžiagas į bomboms tinkamą kurą, trečiadienį pranešė vieno JAV tyrimų centro ekspertai.
Pasaulis
Kad būtų nukenksminta bomba Frankfurte evakuoti šimtai žmonių
Maždaug 600 žmonių sekmadienį teko evakuoti iš Frankfurto senamiesčio, kad specialistai galėtų nukenksminti Maino upėje rastą Antrojo pasaulinio karo laikų bombą.
Aktualijos
Pasak šnipų Shamima Begum siuvo ant sprogdintojų mirtininkų liemenes, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus
Nežinomas šaltinis pranešė, kad šnipų vadai turi informacijos, kad ISIS nuotaka Shamima Begum buvo pastebėta siuvanti liemenes ant sprogdintojų mirtininkų taip, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus bombų.
Pasaulis
Rusijos policija nušovė du teroro atakas planavusius IS narius: rado dvi bombas
Rusijos policija per kovos su terorizmu operaciją Tiumenėje Vakarų Sibire nukovė du „Islamo valstybės“ (IS) kovotojus, planavusius teroro atakas šalyje, pranešė Nacionalinis antiteroristinis komitetas (NAK).
Aktualijos
Chaosas M5 greitkelyje: šalia kelio rasta nesprogusi bomba
M5 greitkelyje policija šalia kelio rado nesprogusią bombą, stovi 10-ties kilometrų eilės, valandoms stoja kelionės, vėluoja maršrutinis transportas.
Pasaulis
Neramumai Maskvoje: JAV ambasados darbuotojo bagaže rastas minosvaidžio sviedinys
Didžiausio šalyje Maskvos Šeremetjevo tarptautinio oro uosto darbuotojai šeštadienį konfiskavo „minosvaidžio sviedinį“, esą rastą pas vieną JAV ambasados darbuotoją, o Užsienio reikalų ministerija šį incidentą laiko „provokacija“, pranešė vietos žiniasklaida.
Aktualijos
Galimai aptiktos dar dvi bombos: Glasgo universitetas bei RBS Edinburge evakuoti
Tepraėjus parai po to, kai trijuose didžiuliuose Londono transporto taškuose buvo rastos trys bombos evakuacijos operacijos įvykdytos ir Glasgo universitete bei Royal Bank of Scotland būstinėje Edinburge.
Temos
Kaip aš žlugdžiau Saddamą Husseiną
Vaikystėje melsdavęsis Didžiosios Britanijos mečetėse, vėliau Adnanas Sarwaras ėmė patruliuoti Irako gatvėse. Prabėgus 15 metų jis prisimena saulę, seksą ir bombas.
Aktualijos
Sprogimas Londone: atsakomybę prisiėmė IS, įtariamieji dar ieškomi
Už penktadienį Londono metropoliteno stotyje surengtą sprogdinimą atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).
ŽYMA
BOMBA