šeštadienis, balandžio 10 d.
The Economist
KAS KITAS?
Branduolinės ginkluotės daugėja nesparčiai, bet vis tiek baugu
Ekspertams neramu dėl Rytų Azijos ir Artimųjų Rytų 1963-iųjų kovą prezidentas Johnas Kennedy apgailestavo, kad nepavyko susiderėti dėl branduolinių bandymų draudimo.
The Economist
BRANDUOLINĖS GINKLUOTĖS DIDINIMAS
Kas kitas?
Branduolinės ginkluotės daugėja nesparčiai. Bet vis tiek baugu. 1963-iųjų kovą prezidentas Johnas Kennedy apgailestavo, kad nepavyko susiderėti dėl branduolinių bandymų draudimo.
Pasaulis
Nauja era: JT skelbia, kad po 90 dienų įsigalios Branduolinių ginklų uždraudimo sutartis
Tarptautinę branduolinių ginklų uždraudimo sutartį ratifikavus 50-ajai šaliai, kuria tapo Hondūras, susitarimas po 90 dienų įsigalios, šeštadienį pareiškė Jungtinių Tautų
Pasaulis
Branduolinė ginkluotė
Rusija pasisako už START sutarties pratęsimą
Rusija patvirtina savo įsipareigojimus pagal Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį ir pasisako už naujosios Strateginės ginkluotės mažinimo (START) sutarties pratęsimą, pareiškė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.    
Pasaulis
Branduoliniai ginklai
Žiniasklaida: D. Trumpo administracija svarstė galimybę atlikti naują branduolinį bandymą
JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija svarstė galimybę įvykdyti pirmąjį nuo 1992 metų branduolinį bandymą, turėjusį tapti potencialiu perspėjimu Rusijai ir
Pasaulis
NATO
Vokietijoje laikomas amerikiečių branduolinis arsenalas galėtų būti perduotas Lenkijai
Lenkija galėtų perimti Vokietijoje laikomus JAV branduolinius ginklus, dėl kurių Berlyne vyksta aštrūs politiniai debatai, penktadienį pareiškė amerikiečių ambasadorė šioje
Komentarai
„Brexitas“
„Brexitas“ skatina naujai apsvarstyti saugumo bendradarbiavimą
Ką „Brexitas“ reikš Europos saugumui? Šis klausimas kelia nerimą žmonėms nuo Šiaurės Norvegijos iki Juodosios jūros rytinių pakrančių. Britanija – svarbi sąjungininkė tiek NATO šalims, tiek esančioms tolėliau, pavyzdžiui, Ukrainai ir Sakartvelui.
Pasaulis
Irane CŽV naudai šnipinėjusiam vyrui bus įvykdyta mirties bausmė
Iranas antradienį pranešė, kad šalies aukščiausios instancijos teismas patvirtino mirties nuosprendį iraniečiui, nuteistam už šnipinėjimą JAV Centrinei žvalgybos valdybai (CŽV).
Pasaulis
Trumpas pasiūlė ant uragano numesti atominę bombą: padarius tai, po pasaulį pasklistų radioaktyvios dulkės
„Kodėl gi jų nesusprogdinus atominėmis bombomis?“ – paklausė prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose vykusio pasitarimo apie uraganus metu.
Pasaulis
Trumpas teigia „nesąs patenkintas“ naujausiu Šiaurės Korėjos raketos bandymu
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė „nesąs patenkintas“ naujausiu Šiaurės Korėjos raketų bandymu, tačiau nesureikšmino šio incidento.
Lietuva
NATO dokumente atsitiktinai atskleistos branduolinių ginklų dislokavimo Europoje vietos
Vienoje NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) ataskaitoje netyčia buvo atskleistos vietos, kuriose laikomi Europoje dislokuoti JAV branduoliniai ginklai, pirmadienį pranešė dienraštis „The Washington Post“.
Aktualijos
Suimti dviaukščiu autobusu pasivažinėti nusprendę vaikai
Dartmouth mieste po pasivažinėjimo pavogtu dviaukščiu autobusu sulaikyti trys vaikai. Kingsbridge policijos pareigūnai buvo iškviesti į miesto parką, šalia kurio esančiame lauke sekmadienio pavakarę jie sulaikė tris 13-14 metų berniukus.
Aktualijos
Nusikalstamumas: vaikai vos neužmušė vyro
Savaitgalį pietryčių Anglijoje prie greito maisto restorano keli vaikai užpuolė vyrą ir smarkiai jį sumušė, aukos gyvybei gresia pavojus.
Aktualijos
Vaikai apsinuodijo neaiškia medžiaga, mergaitė mirė
Šeštadienį po pietų tragedija sukrėtė nedidelį Jungtinės Karalystės miestą – mirė neaiškiomis medžiagomis apsinuodijusi mergaitė, o dėl berniuko gyvybės kovojama.
Aktualijos
Rytų Londone nužudytas paauglys
Šeštadienį vakare rytiniame Londono pakraštyje esančiame Romford’e nužudytas paauglys, spėjama, kad jam gyvybę peiliu atėmė bendraamžiai.
Aktualijos
JAV prezidentas D. Trumpas pasitraukė iš Irano susitarimo
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paskelbė, kad Vašingtonas pasitraukia iš Irano branduolinio susitarimo.
Pasaulis
Tarp paauglių plinta pavojingas žaidimas
Nepaisant galybės įspėjimų dėl pavojaus sveikatai ir net gyvybei, paaugliai iš viso pasaulio įsitraukia į žaidimą, kurio metu privalo priimti keistą iššūkį ir viską demonstruoti tai internete.
Aktualijos
Londone paaugliai žiauriai sumušė svaigalų nepardavusį pardavėją
Savaitgalį Šiaurės Londone žiauraus paauglių išpuolio auka tapo pagyvenęs vyras – parduotuvės darbuotojas buvo sumuštas paauglių, kuriems atsisakė parduoti svaigalų bei cigarečių, sužalotojo gyvybę palaiko tik medicininė įranga.
Pasaulis
Mokytojos ir mokinio seksą nutraukė vaiko tėvas
Garsiai nuskambėjo dar viena byla, kurioje seksualiniu nepilnamečio išnaudojimu kaltinama mokytoja – seksu su trigubai vyresne moterimi užsiimantį paauglį automobilyje užklupo berniuko tėvas.
Sveikata
Paauglio mama įspėja tėvus į vaikų antsvorį žiūrėti itin rimtai
Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus grupėse, o per pastarąjį penkmetį ši problema itin padidėjo paauglių tarpe, ypatingai berniukų. Teigiama, kad kas penktas 6-11 metų vaikas Lietuvoje turi antsvorį. Specialistų teigimu, tokį gyvenimo būdą lemia sėslumas, kompiuteriniai žaidimai ir nesupratimas, ką reiškia pilnavertė mityba.
ŽYMA
BRANDUOLINIAI GINKLAI