antradienis, birželio 2 d.
Anglijoje
ES: koronaviruso sukeltos krizės metu „Brexit“ susitarimas itin svarbus
Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis derybininkas „Brexit“ klausimu Didžiajai Britanijai sekmadienį pareiškė, jog dėl koronaviruso krizės padarytos žalos ekonomikai abiem pusėms
Anglijoje
ES ir JK derybos dėl santykių po „Brexito“ pereina į lemiamą etapą
Briuselis, gegužės 30 d. (AFP-BNS). Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga (ES) antradienį bandys atnaujinti prekybos derybas – prasidės lemiama derybų
Anglijoje
JK sako esanti pasiryžusi siekti prekybos susitarimo su ES, nepaisant nuomonių skirtumų
Jungtinė Karalystė penktadienį pareiškė, kad ji sieks prekybos su Europos Sąjunga po „Brexito“ sutarties, nepaisant Bendrijos kritikos dėl pažangos stokos
Anglijoje
177 tūkst. lietuvių taip pat nusprendė pasilikti
Jau apie 3,4 mln. ES piliečių užsiregistravo norintys gyventi Jungtinėje Karalystėje
Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerija (angl. Home Office) paviešino naujausius ES piliečių prašymų nuolatiniam gyventojų statusui gauti statistinius duomenis.
Politika
POŽIŪRIS
R. Van Vorenas: „Lietuva neturės ateities, kol nesuvirškins savo praeities“
Istorikas ir žmogaus teisių aktyvistas Robertas Van Vorenas įsitikinęs, kad kolektyvinės traumos, sukeltos kruvinų XX a. įvykių, paliko gilias žaizdas daugelio
The Economist
Ypatingi santykiai
Po „Brexito“ silpnesnė Jungtinė Karalystė dairosi į JAV
Aktualijos
„Brexitas“
ES narės gavo „ambicingo“ prekybos susitarimo su Jungtine Karalyste juodraštį
Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier penktadienį pareiškė išsiuntęs Bendrijos valstybėms narėms „ambicingą“ pirmąjį projektą dokumento, kuris ateityje galėtų virsti naujuoju susitarimu dėl prekybos su Jungtine Karalyste po  „Brexito“.
Komentarai
„Brexitas“
„Brexitas“ skatina naujai apsvarstyti saugumo bendradarbiavimą
Ką „Brexitas“ reikš Europos saugumui? Šis klausimas kelia nerimą žmonėms nuo Šiaurės Norvegijos iki Juodosios jūros rytinių pakrančių. Britanija – svarbi sąjungininkė tiek NATO šalims, tiek esančioms tolėliau, pavyzdžiui, Ukrainai ir Sakartvelui.
The Economist
Bręsta neeiliniai įvykiai?
Po „Brexito“ ir „Sinn Féin“ sėkmės daugėja kalbų apie Airijos susivienijimą
Procesas nebūtų lengvas
Pasaulis
„Brexitas“
Prasideda ES ir Jungtinės Karalystės derybos dėl ateities santykių
Jungtinei Karalystei įgyvendinus „Brexitą“, pirmadienį prasideda Londono ir Briuselio derybos dėl būsimų santykių, abiem pusėms mojuojant „raudonomis linijomis“, kurios dar gali pasirodyti nesuderinamos.
Anglijoje
Britanija išdėstys planus dėl prekybos po „Brexito“
Jungtinė Karalystė ketvirtadienį paskelbs savo uždavinius deryboms su ES dėl prekybos po „Brexito“, abiem šalims dar prieš prasidedant šiam procesui įsitraukus į ginčus dėl standartų ir žvejybos teisių.
Anglijoje
ES ambasadoriai susitarė dėl „Brexito“ derybų kablelių
Europos Sąjungos ambasadoriai pirmadienį baigė rengti vyriausiojo derybininko Michelio Barnier įgaliojimus artėjant kitą savaitę prasidėsiančioms sunkioms deryboms dėl Jungtinės Karalystės būsimų santykių su bloku.
Anglijoje
Užsienio bendrovės dėl „Brexito“ perkelia biurus iš JK į Nyderlandus
Besitęsiantis neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) padarinių vis daugiau užsienio bendrovių skatina savo biurus perkelti į Nyderlandus, rašo agentūra „MarketWatch“, remdamasi Nyderlandų vyriausybės pareiškimu.
Anglijoje
Prancūzai perspėja JK neturėti iliuzijų: kibsime vieni kitiems į gerkles
Prancūzija perspėjo Jungtinę Karalystę (JK) dėl sunkios kovos su ES derybose dėl prekybos po „Brexit“, praneša BBC.
Anglijoje
Prognozuojamas lūžis: „Brexit“ akivaizdoje lietuviai sparčiai grįžta į tėvynę
Po beveik pusės amžiaus narystės Didžioji Britanija paliko Europos Sąjungą. Šio istorinio pasitraukimo akivaizdoje vis daugiau į šią šalį emigravusių Lietuvos piliečių apsisprendžia grįžti ir gyventi bei dirbti gimtojoje šalyje.
Anglijoje
ES įspėja JK: neturėkite iliuzijų
Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier antradienį įspėjo Jungtinę Karalystę nepuoselėti nerealių lūkesčių dėl finansinių paslaugų sektoriaus per būsimas prekybos derybas su Europa.
Anglijoje
Johnsonas planuoja performuoti ministrų kabinetą
Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį pirmą kartą po „Brexit“ pertvarkys savo ministrų kabinetą, antradienį pranešė jo biuras.
Anglijoje
Beveik 40 tūkst. lietuvių jau užpildė prašymus likti gyventi Londone
Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad jau beveik 1 mln. europiečių Londone užpildė prašymus nuolatinio gyventojo statusui gauti, iš jų šiek tiek mažiau nei 40 tūkst. yra lietuviai.
Pasaulis
Airija
Airijos rinkimų rezultatai pranašauja dvipartinės politinės sistemos pabaigą
ŽYMA
BREXIT