penktadienis, sausio 15 d.
Anglijoje
JK pristatė pirmąsias po „Brexit“ veiksiančios vizų sistemos gaires
Jungtinė Karalystė (JK) sekmadienį pristatė supaprastintą vizų išdavimo tvarką pripažinimą pelniusiems mokslininkams, tyrėjams ir matematikams, šaliai kuriant naują imigracijos sistemą, veiksiančią išstojus iš ES.
Anglijoje
Spaudžiant laikui JK įstatymų leidėjai svarsto „Brexito“ susitarimą
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai antradienį vėl grįš prie ministro pirmininko Boriso Johnsono parengto „Brexito“ susitarimo svarstymo, premjerui siekiant užsitikrinti šio dokumento ratifikavimą iki sausio 31-ąją numatyto šalies išstojimo iš Europos Sąjungos.
Anglijoje
JK premjeras žada iki gruodžio 25-osios pateikti parlamentui „Brexito“ susitarimą
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį paskelbė jo vadovaujamos Konservatorių partijos rinkimų programą gruodžio 12 dieną įvyksiantiems parlamento rinkimams ir pažadėjo, kad su Briuseliu spalį suderėtas „Brexito“ susitarimas šalies parlamentui bus pateiktas iki gruodžio 25 dienos.
Anglijoje
Barnier perspėja: „Brexit“ be susitarimo dar gali įvykti
Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė (JK) šiuo metu yra kaip niekad arti draugiško išstojimo, tačiau „Brexit“ be susitarimo rizika išlieka, trečiadienį perspėjo ES derybininkas Michelis Barnier.
Anglijoje
Šaltiniai: ES valstybės pirmadienį aptars lankstų „Brexit“ atidėjimo terminą
Europos Sąjungos valstybės narės pirmadienį, likus kelioms dienoms iki spalio 31-ąją dabar numatomo „Brexit“ , susirinks aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo atidėjimo laikotarpiui iki trijų mėnesių, sakė šaltiniai bloke.
Anglijoje
Parlamentui atmetus planą dėl „Brexit“ įstatymo Johnsonas sieks rinkimų
Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turės progą parlamentui pateikti savo „Brexit“ susitarimo versiją. Tačiau dar neaišku, ar parlamentas galės dėl jo balsuoti – premjeras pažadėjo, kad jei prieš tai bus atmestas vyriausybės darbotvarkės planas, susitarimo, pasiekto su Briuseliu, šis apskritai neteiks balsavimui ir iš karto sieks pirmalaikių rinkimų.
Anglijoje
Iš Johnsono – griežti perspėjimai: grasina sušaukti pirmalaikius rinkimus
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas perspėjo parlamentarus: jei šie antradienio vakarą balsuos prieš darbotvarkę, pagal kurią išstojimo susitarimas su ES turėtų būti apsvarstytas dar šią savaitę, pristatytą projektą jis atsiims ir sušauks pirmalaikius rinkimus.
Anglijoje
Briuselis: JK prašymas atidėti „Brexit“ svarstomas
Faktas, kad Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas nepasirašė laiško su prašymu trims mėnesiams atidėti „Brexit“ terminą, neturi poveikio jo teisėtumui, ir Europos Sąjunga šį prašymą svarsto, pirmadienį pareiškė Europos Komisija.
Anglijoje
Johnsonas ES išsiuntė du vienas kitam prieštaraujančius laiškus dėl „Brexit“
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas vėlų šeštadienį parašė laišką, kuriame paprašė Briuselio atidėti „Brexit“, britų įstatymų leidėjams per balsavimą privertus jį prašyti Europos Sąjungos nukelti spalio 31-ąją planuojamą išstojimą iš bloko.
Anglijoje
ES narės atvėrė kelią „Brexitui“, žadama, kad jis įvyks per Heloviną
Europos Sąjungos (ES) šalys narės sekmadienį atvėrė kelią Europos Parlamentui ratifikuoti „Brexito“ susitarimą, kuris praėjusią savaitę pasiektas su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu. Tačiau bloko narės nepriėmė jokio sprendimo dėl Londono prašymo atidėti skyrybas po spalio 31 d.
Anglijoje
Šiaurės Airijos unionistai laidoja „Brexit“ susitarimo viltis
Šiaurės Airijos Demokratinė unionistų partija (DUP) ketvirtadienį paskelbė negalinti paremti Boriso Johnsono „Brexit“ plano, taip suduodama skaudų smūgį Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui likus kelioms valandoms iki lemiamo Europos Sąjungos viršūnių susitikimo.
Anglijoje
JK ministras sukėlė įsiūčio bangą pasakęs, kad po „Brexit“ vyriausybė gali deportuoti tūkstančius ES piliečių
„Griežtą galutinį terminą praleidę žmonės susidurs su pilna priešiškos aplinkos jėga“, – perspėja Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams atstovaujančios grupės.
Anglijoje
Griūva viltis, kad ES ir JK ras sutarimą
Europos Sąjunga negali priimti naujausio Jungtinės Karalystės pasiūlymo dėl „Brexit“ ir neartėja prie kompromisinio sprendinio, trečiadienį pareiškė Bendrijos „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier.
Anglijoje
Dūžta viltys dėl „Brexit“ susitarimo: derybos vilkinamos, ES signalizuoja pesimizmą
„Brexit“ susitarimo perspektyvos blanksta, nes abišalės derybos vilkinamos, o Europos lyderiai išreiškia abejones, ar pavyks susitarti iki galutinio termino – spalio 31 dienos.
Anglijoje
„Brexit“ derybininkas artėjant lemtingam pokalbiui: esame pasiruošę trauktis be sutarties
Artėjant pirmadienį numatytoms skubioms „Brexit“ deryboms, Europos Sąjungos lyderiai spaudžia Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Borisą Johnsoną nedelsiant peržiūrėti savo siūlymą dėl išstojimo sąlygų.
Anglijoje
Johnsonas vėl griebiasi šiaudo: bandys stabdyti parlamento darbą
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ketina prašyti, kad šalies parlamento darbas būtų sustabdytas nuo spalio 8-osios iki 14-osios, trečiadienį pranešė jo biuras Dauningo gatvėje.
Anglijoje
Johnsonas: žadame pateikti labai gerą siūlymą
Jungtinė Karalystė (JK) pateiks naujų „Brexit“ susitarimo siūlymų jau „labai greitai“, antradienį teigė premjeras Borisas Johnsonas, siekdamas atsiriboti nuo nutekinto pasiūlymo dėl Airijos sienos.
Anglijoje
Prancūzija: „Brexit“ be sutarties vis dar labiausiai tikėtinas scenarijus
„Brexit“ be sutarties spalio 31-ąją išlieka „labiausiai tikėtinu“ scenarijumi, teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas, pridurdamas, kad Didžioji Britanija dar nepateikė priimtinų pasiūlymų, kaip išvengti netvarkingų skyrybų su Europos Sąjunga (ES).
Anglijoje
Johnsonas dar kartą pralaimėjo balsavimą parlamente
Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos deputatai atmetė vyriausybės pasiūlymą kitą savaitę kelioms dienoms nutraukti parlamento darbą, kad valdančioji Konservatorių partija galėtų surengti savo suvažiavimą.
Anglijoje
Borisas Johnsonas meta naują iššūkį: ko jie bijo?
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį metė iššūkį opozicijos parlamentarams surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo jo vyriausybe, neketindamas pasiduoti po Aukščiausiojo Teismo nutarties, jog jo sprendimas įšaldyti parlamento darbą yra neteisėtas ir negaliojantis.
ŽYMA
BREXIT BE SUTARTIES