penktadienis, sausio 15 d.
Anglijoje
Johnsonas planuoja performuoti ministrų kabinetą
Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį pirmą kartą po „Brexit“ pertvarkys savo ministrų kabinetą, antradienį pranešė jo biuras.
Anglijoje
Beveik 40 tūkst. lietuvių jau užpildė prašymus likti gyventi Londone
Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad jau beveik 1 mln. europiečių Londone užpildė prašymus nuolatinio gyventojo statusui gauti, iš jų šiek tiek mažiau nei 40 tūkst. yra lietuviai.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Jungtinės Karalystės piliečiams, kurie pasiliks Lietuvoje
Viskas, ką turite žinoti apie socialines išmokas po „Brexit“.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Lietuvos piliečiams, kurie pasiliks Jungtinėje Karalystėje
Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos įvyko sausio 31-ąją. Kadangi šalis išstojo su Išstojimo sutartimi, tai Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių ir bet kurioje Europos Sąjungos šalyje gyvenančių britų teisės yra apsaugomos pagal europinę teisę visą jų gyvenimo laikotarpį.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Lietuvos piliečiams, kurie dirbo Jungtinėje Karalystėje ir norės grįžti į Lietuvą
Lietuviams Jungtinėje Karalystėje gali būti svarbu žinoti, kad pereinamuoju laikotarpiu Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos santykius socialinėje srityje lemia Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentai – tai reiškia, kad viskas, kas galiojo iki šiol, taikoma ir pereinamuoju laikotarpiu iki 2020 m. gruodžio 31 d.
Anglijoje
Brexit: nauda lietuvių diasporai
Mūsų kartai teko neeilinė galimybė pastarajame trisdešimtmety būti liudininkais svarbių istorinių įvykių: Sovietų Sąjungos griūties ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos tapimo ES ir NATO nare, Lietuvos tapimo EBPO pilnateise nare. O paskutinį sausio mėnesio vakarą tapome liudininkais, kaip viena didžiausių Europos valstybių savo noru paliko Europos Sąjungą. Tai buvo didžios tautos sprendimas.
Anglijoje
ES siūlo JK „ambicingą prekybos susitarimą“, tačiau su sąlygomis
Europos Sąjunga pasiūlys iš jos išstojusiai Jungtinei Karalystei glaudžius prekybinius ryšius, tačiau su griežtomis sąlygomis dėl žuvininkystės ir vienodų sąlygų verslui, pirmadienį pareiškė bendrijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier.
Anglijoje
B. Johnsonas: žodis „Brexitas“ nėra tabu, o tiesiog istorinė praeitis
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį patikino, kad žodis „Brexitas“ nėra tabu, nors pats neminėjo jo savo kalboje, kurioje išdėstė Didžiosios Britanijos derybines pozicijas būsimose derybose su Briuseliu dėl partnerystės po dramatiško šalies pasitraukimo iš Bendrijos.
Anglijoje
Brexit: pereinamasis laikotarpis - kas tai?
Sausio 31 dieną Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos (ES), įsigaliojo Išstojimo susitarimas ir nuo vasario 1 dienos prasidėjo pereinamasis laikotarpis, truksiantis iki 2020 metų gruodžio 31 dienos. Iki 2020 metų pabaigos JK bus traktuojama kaip ES narė, išskyrus tai, kad ji nebebus atstovaujama ES institucijose ir negalės dalyvauti sprendimų priėmime.
Anglijoje
Škotijos iššūkis JK: po „Brexito“ prie parlamento liks plevėsuoti ES vėliava
Škotijos įstatymų leidėjai trečiadienį nubalsavo už tai, kad po Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES prie regiono parlamento pastato Edinburge toliau plevėsuotų bendrijos vėliava.
Anglijoje
JAV diplomatijos vadovas apie „Brexitą“: tai atneš „milžiniškos naudos“ JAV ir JK
Londone viešintis JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo ketvirtadienį pareiškė, kad „Brexitas“ Jungtinėms Valstijoms ir Jungtinei Karalystei (JK) atneš „milžiniškos naudos“.
Anglijoje
„Brexitas“: visos procedūros baigtos
ES Taryba ketvirtadienį rašytine procedūra ES vardu patvirtino Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš bendrijos susitarimą, pranešė Tarybos spaudos tarnyba.
Anglijoje
Europos Parlamentas uždegė žalią šviesą „Brexitui“
Europos Parlamentas trečiadienį galutinai uždegė žalią šviesą „Brexitui“, per balsavimą Briuselyje ratifikavęs susitarimą dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sąlygų.
Anglijoje
Macronas: „Brexit“ yra liūdna diena ir pamoka mums visiems
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad penktadienį įvyksiantis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimas iš ES bus „liūdna diena“ ir „pamoka mums visiems“.
Anglijoje
ES ir JK derybos prasidės kovo 3 dieną
Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė kovo 3 dieną pradės derybas dėl santykių po „Brexit“, antradienį skelbia laikraštis „The Guardian“, remdamasis vidiniu Bendrijos dokumentu.
Anglijoje
Kas bus kitaip kitą dieną po „Brexit“?
Penktadienio vidurnaktį – praėjus 1 317 dienų po to, kai britų rinkėjai nusprendė išstoti iš Europos Sąjungos – „Brexit“ pagaliau įvyks. Kas pasikeis po sausio 31-osios?
Anglijoje
Barnier: po „Brexit“ ES ir JK turės „viską statyti iš naujo“
Jungtinė Karalystė turės „viską statyti iš naujo“ savo santykiuose su Europos Sąjunga, kai vėliau šią savaitę pasitrauks iš Bendrijos, pirmadienį pareiškė ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier.
Anglijoje
JK pristatė pirmąsias po „Brexit“ veiksiančios vizų sistemos gaires
Jungtinė Karalystė (JK) sekmadienį pristatė supaprastintą vizų išdavimo tvarką pripažinimą pelniusiems mokslininkams, tyrėjams ir matematikams, šaliai kuriant naują imigracijos sistemą, veiksiančią išstojus iš ES.
Anglijoje
Iki oficialaus JK atsisveikinimo su ES beliko vienas žingsnis
Du aukščiausio rango ES vadovai – Europos Komisijos (EK) ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkai – penktadienį pasirašė „Brexito“ susitarimą, dabar laukiama balsavimo Europos Parlamente (EP).
Anglijoje
Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai nubalsavo prieš B. Johnsono planą dėl ES piliečių teisių po „Brexito“
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį patyrė pirmą pralaimėjimą parlamente nuo gruodį įvykusio perrinkimo, Lordų Rūmams nubalsavus už teisės aktą, numatantį, jog po „Brexito“ Europos Sąjungos piliečiams bus išduodami fiziniai pažymėjimai, įrodantys jų teisę pasilikti Britanijoje.
ŽYMA
BREXIT EUROPOS SĄJUNGA