trečiadienis, sausio 27 d.
Aktualijos
Užsienio reikalų ministerija
Dėl ambasadorių JAV, Briuselyje skyrimo vyksta „tyliosios derybos“
Prezidentas Gitanas Nausėda laukia užsienio reikalų ministro siūlymų dėl ambasadorių skyrimo į svarbias pozicijas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europos Sąjungoje, sako
Pasaulis
Briuselyje Naujųjų metų naktį padegta apie 20 automobilių ir nuniokotas tramvajus
Briuselio policija Naujųjų metų naktį sulaikė apie 180 asmenų už administracinius pažeidimus, o į areštinę uždarė dar 27 ypač audringai šventusius asmenis.
Anglijoje
Briuselis: JK prašymas atidėti „Brexit“ svarstomas
Faktas, kad Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas nepasirašė laiško su prašymu trims mėnesiams atidėti „Brexit“ terminą, neturi poveikio jo teisėtumui, ir Europos Sąjunga šį prašymą svarsto, pirmadienį pareiškė Europos Komisija.
Lietuva
Merkel ir Macronas: „Brexit“ derybos – finišo tiesiojoje
Dviejų didžiausių Europos Sąjungos valstybių – Vokietijos ir Prancūzijos – vadovai įsitikinę, kad „Brexit“ derybos pasiekė galutinį etapą ir kad Bendrijos lyderiai ketvirtadienį bus pasiruošę pritarti derinamam susitarimui.
Anglijoje
Šaltinis: JK „Brexit“ sekretoriaus vizitas į Briuselį atidedamas iki penktadienio
Jungtinės Karalystės „Brexit“ reikalų sekretoriaus Stepheno Barclay vizitas į Briuselį, kur jis turi susitikti su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku Micheliu Barnier, buvo atidėtas iki penktadienio, pranešė derybų procesui artimas šaltinis iš Bendrijos.
Pasaulis
Briuselyje diskutuota dėl būsimojo ES daugiamečio biudžeto ir teisinės valstybės principo stiprinimo
Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame aptarta derybų dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos esama padėtis, vyko pasirengimas 2019 metų spalio 17–18 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui ir diskutuota dėl pagarbos teisinės valstybės principui Europos Sąjungoje stiprinimo.
Pasaulio lietuviai
Briuselyje vyko pasaulio lietuvių profesionalų klubų suvažiavimas
Rugsėjo 13-15 dienomis daugiau nei 70 lietuvių diasporos profesionalų iš 14 valstybių Briuselyje susitiko aptarti švietimo ateities Lietuvoje, dirbtinio intelekto proveržio galimybių gimtinei, pilietybės išsaugojimo, naujos Seimo apygardos temas.
Pasaulis
Briuselis prabilo apie grėsmių uraganą: ES bus visiškai nepasirengusi išgyventi
Dėl prekybos karo ir euroskeptiškų populistų garsėja raginimai kurti labiau protekcionistinį Europos ekonominį modelį. Europos tvirtovė nebėra tabu, teigia „Politico“ apžvalgininkas Jakobas Hanke.
Anglijoje
Th. May Briuselio reikalauja nuolaidų
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May penktadienį padidins spaudimą Briuseliui įspėdama, kad jo pasirengimas padaryti nuolaidų gali nulemti, ar britų parlamentarai ateinančią savaitę galiausiai pritars susitarimui dėl „Brexit“.
Anglijoje
Žiniasklaida: Briuselis Londonui suteikė 48 valandas
Briuselis pasakė Didžiajai Britanijai iki penktadienio vakaro laukiantis jos oficialių pasiūlymų dėl „Brexit“ sąlygų keitimo, ketvirtadienį pranešė britų laikraštis „The Daily Telegraph“.
Anglijoje
Th. May atskleidė turinti naujų idėjų dėl „Brexit“
Britų ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį sakė, kad susitikime su Europos Sąjungos derybininkais dėl jos „Brexit“ susitarimo bus „apsiginklavusi nauju mandatu ir naujomis idėjomis“.
IQ Tema
Giedrius Surplys. Persikraustymo ministras
Stokojant profesinių žinių, patraukliai atrodo mintis kilnoti žmones ir dokumentus
Aktualijos
„Financial Times“: ES gali sumažinti finansavimą Rytų ir Vidurio Europai
Briuselis planuoja Rytų ir Vidurio Europos valstybėms narėms skiriamą Europos Sąjungos (ES) finansavimą ateinančiu biudžeto laikotarpiu sumažinti dešimtimis milijardų eurų ir šias lėšas nukreipti į šalis, kurios smarkiai nukentėjo nuo finansų krizės, kaip antai Ispaniją ir Graikiją, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
Aktualijos
Belgijos centrinėje stotyje įvykdytas sprogdinimas, užpuolikas nukautas
Antradienio vakarą Briuselio centrinėje traukinių stotyje įvykus sprogimui, atvykę kariai nukovė įtariamąjį. Kitų aukų išvengta.
Aktualijos
Briuselis paskelbė apie pradedantį veikti Europos gynybos fondą
Europos Komisija (EK) tikisi, kad Europos gynybos fondas leis efektyviau investuoti į perkamą ginkluotę.
Pasaulis
Atsisveikinimas su Nelsonu Mandela
Pasaulio galingieji susitiko Nelsono Mandelos laidotuvėse. Pietų Afrikos Respublikos (PAR) lyderis, tapęs tolerancijos simboliu paskutinį kartą žemėje suvienijo įvairiausių rasių, religijų ir įsitikinimų žmones. Šią savaitę minios jų plūdo pagerbti ir atsisveikinti ypatingą žmonių pagarbą pelniusiu politiku ir visuomenės veikėju.
ŽYMA
BRIUSELIS