antradienis, lapkričio 24 d.
Aktualijos
Parlamentarai siūlo įstatymu apibrėžti, kaip susigrąžinti emigrantus
Daugiau nei 20 valdančiajai dauguma priklausančių Seimo narių pasiūlė įpareigoti Vyriausybę iki kitų metų vidurio parengti įstatymą, kuriame būtų numatytos detalios ir veiksmingos priemonės emigrantams susigrąžinti, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“.
Anglijoje
Įvardijo didžiausią emigrantų klaidą
Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių bendruomenėje gausu įvairių mitų, susijusių su šalies mokesčių sistema. Vienas jų – išsikrausčius iš šalies galima atgauti visus per gyvenimą joje sumokėtus mokesčius, tačiau už tai, esą, prarandama teisė keletą metų grįžti į šalį ir joje dirbti.
Pasaulio lietuviai
Lietuvių „rojus“ fabrikų kaime vos už 280 svarų: susimokame nuomą ir galime švaistytis
Dunganone, Airijos provincijoje, gyvena vos 11 tūkstančių žmonių, tačiau šimtus lietuvių čia vilioja pinigai. Dunganono apylinkėse gausu fabrikų ir gamyklų, kuriose darbą galima gauti nė nemokant kalbos, o, kaip sako vietiniai, net už minimumą kiekvienas čia gali gyventi kaip ponas. Beje, Šiaurės Airija priklauso Jungtinei Karalystei, tad čia, skirtingai nei likusioje Airijos dalyje, pinigai skaičiuojami svarais, o ne eurais. Svarų, norint atvykti į Dunganoną, prireiks ir vos išlipus iš lėktuvo Dublino oro uoste. Šiaurės Airijai priklausančios įmonės autobusų vairuotojai nepriima eurų, o jei turite tik jų, gali tekti likti stovėti stotelėje arba bėgti išsikeisti pinigus.
Pasaulio lietuviai
Londone vietos neradęs Vladas laimę rado Bulgarijoje: noriu mėgautis gyvenimu, o ne taupyti pinigus
Bulgarijoje gyvenantis Vladas Simanelis kalba užtikrintai: tai – ne paskutinė jo stotelė, tačiau dar tvirčiau rėžia ir tai, kad nesigailėjo nė sekundės gyvenimo emigracijoje. „To Lietuvoje nebūčiau pasiekęs“, – sako Vladas.
Aktualijos
Tautiečio žmogžudyste kaltinami lietuviai savo kaltę neigia
Šių metų birželio 15 d., Hull mieste rastas kraupus radinys. Vešlioje Dane Park Road gatvės vietovėje šunį vedžiojęs praeivis aptiko vyro kūną.
Aktualijos
Korupcija, nelygybė ir nepagarba – tyrimas atskleidė, dėl ko emigruoja lietuviai
Lietuva, kaip ir kitos Vidurio Rytų Europos valstybės, kenčia nuo didelių emigracijos mastų. Tačiau, nors šalies ekonominė gerovė neprilygsta ES vidurkiui ir pajamų nelygybė išlieka didelė, vien ekonominiais rodikliais migracijos paaiškinti negalima, tikina Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sociologas dr. Dainius Genys – vienas iš mokslininkų, Vyriausybės užsakymu parengusių Lietuvos migracijos priežasčių tyrimą, rašoma VDU pranešime spaudai.
Aktualijos
Už žmogžudystę nuteistam Airijos lietuviui teks kalėti dar ir už išžaginimą
Nusikaltėlis iš Lietuvos, teistas už žmogžudystę Airijoje, dar kartą nuteistas penkeriems metams kalėti už įsilaužimą ir išžaginimą Rathfriland mieste Šiaurės Airijoje.
Pramogos
Londone ketverius metus gyvenusi dainininkė Donata Virbilaitė emigrantų gyvenimą vadina vergove
Muzikiniame LNK realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi Donata Virbilaitė pastaruosius ketverius metus ragavo emigrantės duoną Didžiojoje Britanijoje. Kaip ir daugelis lietuvių, ji ten važiavo ieškoti geresnio gyvenimo, didesnių galimybių ir siekė išgarsėti kaip dainininkė bei plius dydžio modelis.
Pasaulio lietuviai
Emigranto žvilgsniu: penki skirtumai tarp Lietuvos ir Norvegijos
Į svečią šalį kiekvienas, žinoma, atvykstame su grandioziniu savos patirties bagažu ir šiokiomis tokiomis išankstinėmis nuostatomis apie tai, kokia toji šalis turėtų būti, o joje įsikūrę nuolatos lyginame viską su tėvynės realijomis.
Pramogos
Žaibiškai populiarėjančios „Vežam!“ siuntos laukia dar daugiau vairuotojų
Tik šią vasarą pristatyta lietuvių sukurta programėlė „Vežam!“, nemokamai suvedanti siuntų vežėjus ir tuos, kuriems šios paslaugos reikia, taip sparčiai išpopuliarėjo, jog vartotojai jau skaičiuojami tūkstančiais. Dažniausiai šiuo startuoliu naudojasi Jungtinės Karalystės lietuviai, jų tiek daug, kad vairuotojai vos spėja teikti pasiūlymus siuntoms.
Anglijoje
Emigrantai Anglijos fabrikuose aukoja sveikatą, bet į Lietuvą negrįžta
Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče, Anglijoje, čia dirbančių darbuotojų. Susikalbėti lietuviškai – čia jokia problema, sako į Piterborą prieš kelis mėnesius emigravusi Diana (vardas pakeistas – DELFI).
Aktualijos
Britanijoje už žmogžudystę iki gyvos galvos įkalinti lietuviai, išniekinę savo auką
Didžiojoje Britanijoje už latvio nužudymą nuteista penkių vyrų gauja. Žudikai latvį surišo, ant jo šlapinosi, o tada pozavo nuotraukoms. Keturi šios gaujos nariai yra Lietuvos piliečiai.
Aktualijos
Lietuviai JK įvykdė istorinę, 1 mln. svarų sterlingų vertės vagystę
Organizuota lietuvių nusikaltėlių gauja specialiai atvyko į Jungtinę Karalystę (JK), kad apiplėštų Cornwall’yje, Truro miestelyje esančią juvelyrikos parduotuvę. Lietuviai sugebėjo pavogti juvelyrikos dirbinių, deimantų ir prabangių „Rolex” laikrodžių už vieną milijoną svarų sterlingų.
Lietuva
Sprendžiama iš užsienio grįžusių vaikų integravimo problema
Švietimo bendruomenė padeda integruotis iš užsienio grįžusiems vaikams, tačiau viskas prasideda nuo gerų norų, o ne nuo reglamentų, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Aktualijos
Išsityčiojus iš neįgalios moters, suimti išpuolio kaltininkai – tarp jų ir lietuvis
Jungtinės Karalystės (JK) policija pranešė suėmusi tris paauglius, kurie viešai išsityčiojo iš neįgalios moters. Internete buvo pasklidusi žinia, kad šio viešo nepykantos kupino akto autorius – Anglijos lietuvis.
Lietuva
Sugalvojo, kaip vilioti emigravusius šiauliečius grįžti namo
Iki šiol į užsienį išvykę Šiaulių miesto gyventojai neturėjo galimybės vienoje vietoje rasti reikiamos informacijos apie dabartinį miesto gyvenimą. Jiems trūko informacijos apie įsidarbinimo, verslo įkūrimo galimybes, turizmo potencialą. Šiandien, panašu, pradėjus veikti interneto svetainei globalus.siauliai.lt situacija gali keistis.
Lietuva
Valdžios pažadai: nurašyti nesumokėtą emigrantų sveikatos draudimą
Valdžia planuoja nurašyti apie 100 mln. eurų emigrantų nesumokėto privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Be to, išvykusiems žmonėms šis mokestis toliau nebebūtų skaičiuojamas. Tačiau opozicijos atstovai skeptiškai įvertina tokią valdančiųjų idėją.
Anglijoje
Vėl buriasi Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisija, kurią norėta naikinti
Vyriausybėje antradienį po dvejų metų pertraukos susiburs Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisija.
Gyvenimas
Kodėl emigravę lietuviai nekenčia Lietuvos?
Psichologas komentuoja gana dažną reiškinį: emigravusių lietuvių neapykantą savo gimtajai šaliai.
Pramogos
Emigrantų startuolis „Vežam!“ siuntų gabenimą pavertė lengvu užsiėmimu
Vienas dažniausiai Anglijoje gyvenantiems lietuviams kylančių klausimų, kam ir už kiek patikėti siuntų gabenimą. Tinkamiausio pasirinkimo paieškos neretai užtrunka, sugaištama nemažai brangaus laiko. Nuo šiol tokių trukdžių galima išvengti – tereikia turėti lietuvių sukurtą programėlę „Vežam!“
ŽYMA
CASSINI