ketvirtadienis, sausio 21 d.
Verslas
Kontrabanda
Per pirmą pusmetį sulaikyta daugiau kontrabandinių cigarečių nei pernai per visus metus
Lietuva
Sustoję padėti prie autovežio besikrapštančiam vairuotojui, pareigūnai aptiko kontrabandą
Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai antradienį (sausio 21 d.) Vilkaviškio rajone sulaikė autovežio gabentą cigarečių kontrabandą. Rūkalus autovežio konstrukcijoje pareigūnai pastebėjo po to, kai stabtelėjo padėti poilsio aikštelėje prie mašinos kažką remontavusiam vairuotojui.
Lietuva
Užlietos betonu ir paslėptos geležiniuose „karstuose“ – Kenoje muitininkai sulaikė itin gudriai paslėptą cigarečių kontrabandą
Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad įvykdytas pirmas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas Lietuvos muitinėje šiemet – antradienį (sausio 14 d.). Kenos geležinkelio poste, muitinės pareigūnai sulaikė apie 100 tūkst. eurų vertės nelegalių rūkalų siuntą.
Lietuva
Viršyti pastarųjų metų Lietuvos muitinėje sulaikytos cigarečių kontrabandos rekordai
Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad Lietuvos muitinėje viršyti pastarųjų metų sulaikytos cigarečių kontrabandos rekordai: šiemet pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose pareigūnai, preliminariais duomenimis, sulaikė daugiau nei 8 mln. pakelių rūkalų – ketvirtadaliu daugiau nei pernai ir užpernai.
Aktualijos
Nelegelio cigaretės
Neišmintinga politika didina kontrabandą
Didėjantys nelegalių cigarečių kontrabandos mastai yra skubotos ir neišmintingos valstybės akcizų politikos pasekmė, konstatuoja rinkos dalyviai bei ekspertai.
Lietuva
Užsispyrėlio tramdymas: tas pats kontrabandininkas per metus muitininkams įkliuvo jau ketvirtą sykį
Gruodžio 2 d. viename Panevėžio rajono kaimų muitinės mobiliųjų grupių patruliui su nelegaliais rūkalais įkliuvęs I. A. per maždaug metus šitaip spėjo „pasižymėti“ jau ketvirtą kartą.
Verslas
Šešėlinė ekonomika
Apie penktadalis suvartojamo alkoholio ir cigarečių – nelegalūs
Šešėlinės ekonomikos mažėjimas akcizinių prekių rinkoje Lietuvoje atsimušė „į grindis". Tyrimai rodo, kad šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje sudaro apie 22 proc., cigarečių – 19 proc. visos rinkos. Tokias tendencijas atskleidžia Lietuvos laisvosios rinkos instituto kartu su rinkos tyrimų bendrovėmis atlikti tyrimai.
Lietuva
Garaže su dviguba siena kriminalistai aptiko cigarečių kontrabandos slaptavietę
Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad gavę informacijos apie galimai sandėliuojamą kontrabandą, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pirmadienį, lapkričio 18 d., patikrino du garažus Vilniaus Naujininkų rajone.
Lietuva
Lietuvė nuteista už 35 tūkstančių pakelių cigarečių kontrabandą
Šiandien Šiaulių apygardos teismas baudžiamuoju įsakymų pripažino kalta ir nuteisė 1975 metais gimusią Kelmės rajono gyventoją G. S., kuri buvo kaltinama cigarečių kontrabanda. Moteris savo kaltės neneigė ir teismo prašė griežtai jos nebausti. Ji anksčiau neteista. Šį sprendimą teismas priėmė išnagrinėjęs Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.
Aktualijos
Policija aptiko £1 250 000 nešvarių grynųjų: tarp trijų įkalintųjų - lietuvis
Daugiau nei £251 000 grynais buvo rasti automobilio bagažinėje Princess Parkway, dar £1 000 000 - name. Policija sulaikė tris įtariamuosius, o tarp jų ir lietuvį, 40 metų amžiaus Marių Stanciką.
Komentarai
Tarp plaktuko ir bizūno
Vienas įtakingiausių šių laikų mąstytojų ir Lietuvoje graibstomų knygų autorius, Izraelio istorikas Yuvalis Noah Harari perspėja susiviliojusius valdžios teikiama galia: „Kai jūsų rankose plaktukas, visa kas atrodo kaip vinys; o kai jūsų rankose valdžia, visa kas atrodo kaip kvietimas kišti nosį.“ Lietuvos politikai turėtų šiuos žodžius išsikalti akmenyje.
Verslas
Šaltesnis dūmas: į elektronines cigaretes pasaulyje žiūrima skirtingai
Į elektroninių cigarečių erą žengianti tabako pramonė ne visose šalyse pasitinkama tik įtariais žvilgsniais
Verslas
Nematau ir nerūkau
Nors vienas pastebimiausių šios Vyriausybės tikslų yra kova su alkoholio vartojimu, rūkaliai taip pat nebus palikti likimo valiai. Tiesa, dar ne visai aišku, ką sumažins planuojami pakeitimai – rūkančiųjų skaičių ar verslininkų pelną.
Verslas
Nelegalios cigaretės Lietuvoje sudaro 17 proc. tabako gaminių rinkos
Lietuva yra ketvirta didžiausia nelegalių cigarečių rinka Europos Sąjungoje (ES), atskleidė naujausias KPMG atliekamas tyrimas. Tiesa, ši dalis yra linkusi mažėti.
Verslas
Tabako rinkos virsmas: rūkorius pamažu keičia garintojai
Cigarečių gamintojų investicijos į elektronines cigaretes gali padėti ne tik išgyventi tradicinei tabako pramonei, bet ir susigrąžinti dalį vartotojų.
Aktualijos
Londono metro: laukia teigiami pokyčiai
Londono transportas (angl. Transport for London) šiandien paskelbė džiugias žinias viešuoju transportu besinaudojantiems sostinės gyventojams. Pažadėta daugiau traukinių ir mažiau vėluojančių maršrutų, taip pat modernizuoti District, Circle, Metropolitan ir Hammersmith & City metro linijas, - pranešė portalas standard.co.uk.
Aktualijos
Žinia apie teroro aktą Londono metro sėja paniką
Metropolitano policija buvo priversta viešai paneigti gandus apie neišviangiamą teroro aktą Londono metro traukiniuose, po to, kai buvo išplatintas melagingas įspėjimas miesto gyventojams, skelbė telegraph.co.uk.
Aktualijos
Metro streikas: kurias linijas paveiks labiausiai?
Londone, nepasiekę savo reikalavimų, geležinkelių, upės transporto bei metro vairuotojai pradėjo 48 valandų streiką, kuris tęsis iki balandžio 30 d., 21 val., skelbė Anglijos žiniasklaida. Kitas, tik visa para ilgesnis, streikas numatomas gegužės 5 d.
ŽYMA
CIGARETĖS