trečiadienis, sausio 27 d.
Pasaulis
D. Trumpas teigia, kad 75 proc. amerikiečių yra prieš jo apkaltą
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad trys ketvirtadaliai amerikiečių nepalaiko Demokratų partijos inicijuoto jo apkaltos proceso.
Pasaulis
Prasti Trumpo popieriai: svarbus sąjungininkas pakeitė liudijimą ir pripažino susiejęs pagalbą Ukrainai su politinių oponentų tyrimu
Svarbus JAV prezidento sąjungininkas pripažino pasakęs vienam ukrainiečių pareigūnui, kad karinė pagalba Ukrainai priklausys nuo Kijevo tyrimo dėl Donaldo Trumpo politinio varžovo Joe Bideno, rodo antradienį paskelbtas liudijimas.
Pasaulis
Žinoma JAV žurnalistė apkaltino Trumpą šmeižtu
Žinoma JAV žurnalistė E. Jean Carroll Niujorke pateikė ieškinį dėl šmeižto prieš prezidentą Donaldą Trumpą. Moteris, kaltinanti D. Trumpą prieš 20 metų ją išprievartavus, taip ginasi nuo prezidento teiginių, esą ji istoriją prasimanė. D. Trumpas birželį atmetė E. J. Carroll kaltinimus išprievartavimu pareikšdamas, kad „ji nėra mano tipas“.
Anglijoje
Trumpas toliau kišasi į Didžiosios Britanijos rinkimų kovą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino Jungtinės Karalystės premjerą Borisą Johnsoną ir „Brexit“ partijos pirmininką Nigelą Farage‘ą suvienyti jėgas.
Pasaulis
Trumpas grasina atgabenti „Islamo valstybės“ teroristus prie Europos valstybių sienų: galėsite džiaugtis ir vėl juos gaudyti
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino atgabenti į nelaisvę paimtus teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ (IS) teroristus prie Jungtinės Karalystės ir kitų Europos valstybių sienų, jei šalių vyriausybės nerepatrijuos jų iš Sirijos pabėgėlių stovyklų.
Pasaulis
Nepaisant Trumpo grasinimų „sugriauti ekonomiką“, Turkija telkia pajėgas puolimui
Turkija antradienį paskelbė netrukus pradėsianti puolimą Sirijos šiaurėje, JAV prezidentui Donaldui Trumpui tvirtinant, kad Vašingtonas neapleido savo sąjungininkų kurdų išvesdamas amerikiečių pajėgas iš to rajono.
Pasaulis
Po šaudynių Trumpas ragina sutelkti dėmesį į psichikos ligas, o ne ginklų kontrolę
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad po šį mėnesį šalį sukrėtusių šaudynių Ohajuje ir Teksase jis mano, kad siekiant mažinti tokių nusikaltimų skaičių reikia sutelkti dėmesį į psichinius ligonius, o ne ginklų kontrolę.
Pramogos
D. Trumpas ir B. Johnsonas per pirmąjį pokalbį apsvarstė svarbaus prekybos susitarimo galimybę
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pranešė, kad penktadienį telefonu pasikalbėjo su naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu ir kad jau pradėtos diskusijos dėl „labai svarbaus“ prekybos susitarimo.
Pasaulis
D. Trumpas susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Simbolinis rankų paspaudimas įvyko demilitarizuotoje zonoje (DZ).
Anglijoje
Skambučiai į ES po „Brexit“: kiek tai kainuos?
Praėjusiais metais Europos Sąjungoje įsigaliojus specialiems teisės aktams, bendrijos ribose žymai atpigo telefoniniai pokalbiai, o britams pasitraukus iš bloko Jungtinėje Karalystėje ši tvarka nebegalios.
Pramogos
Už skambutį į Lietuvą – kosminė suma
Nors nuo praėjusių metų liepos Europos Sąjungoje tarptautiniai skambučiai mobiliuoju ryšiu atpigo iki minimumo, prieš skambinant iš Jungtinės Karalystės į užsienį geriau pasidomėti tarifais.
ŽYMA
D. J. TRUMP