sekmadienis, vasario 28 d.
Kultūra
Namų biblioteka: kokias knygas būtina turėti?
Knygų apie meną lietuvių kalba išleidžiama palyginti nedaug, galbūt todėl vos atsiradusios įdomesnės netrunka sulaukti menui neabejingų skaitytojų dėmesio. Kartu su dailėtyrininke, literatūrologe ir knygyno vadove IQ atrinko namų bibliotekos vertus leidinius.
Anglijoje
Emigrantams pagalbą teikianti psichologė J. Bogužienė: „Meilę sau reikia atrasti“
Jolanta Bogužienė – savo darbui atsidavusi Londone praktikuojanti akredituota psichologė-psichoterapeutė. Ji specializuojasi sisteminės šeimų terapijos srityje ir jau daugiau nei dešimtmetį lietuviams veiksmingai padeda kognityvinės elgesio terapijos metodais.
Gyvenimas
Smurto gėla ir užburtas ratas
Kiekviena moteris svajoja sukurti šeimą susilaukti vaikų, jaustis mylima ir saugia šalia esančio vyro. Tačiau jei paklaustume, kokias savybes matė draugaudamos su savo būsimais vyrais, moterys prisimins nuostabius santykius.
Gyvenimas
Vaikų baimės akys – milžiniškos
Visi turime įvairių baimių. Vienos jų atsiranda dar vaikystėje, kitas susikuriame patys. Tačiau abiem atvejais turėtume prisiminti, kad tiek vaiko, tiek suaugusio žmogaus gyvenime baimių atsiranda dėl tam tikrų įsitikinimų, kurie nebūtinai yra teisingi. Tačiau kaip paaiškinti vaiku, kad tik baimės akys didelės, ir kaip padėti jam susitvarkyti su savo dar labai trapiais įsitikinimais?
Gyvenimas
Tėvų skyrybos vaikų akimis
Kai kurie vaikai gerai žino savo šeimos problemas – jie ilgą laiką girdi besiginčijančius tėvus, mato juos smurtaujančius. Šiems vaikams žinia apie skyrybas prilygsta ilgalaikės ligos poveikiui. Kai kuriems tėvams atrodo, kad bus geriau, jeigu vaikai negirdės jų barnių ir nematys konfliktų namuose, tad stengiasi savo nesutarimus slopinti, o santykius aiškinasi tyliai arba kai namuose nebūna atžalų. Tačiau ar tai tikrai geras spendimas?
Sveikata
Psichologės konsultacija: apie nemeilę sau ir valgymo sutrikimų pavojų
Šiuolaikiniame pasaulyje vis labiau ir stipriau įsigali tobulo kūno kultas. Atsiverskime žurnalų pirmuosius puslapius, paskaitykime internete esančią informaciją ir rasime tik tobulus, stilingus kūnus. Taip tarsi primenama, kad tobulas kūnas yra nuostabu, madinga, pasiekiama ir atneša laimę bei asmeninę sėkmę.
Sveikata
Psichologės konsultacija: poatostoginis nuovargis. Kas tai?
Dar neseniai planavome atostogas ir laukėme tos dienos, kad tik greičiau ji ateitų. Bet nė nespėjome pajusti, kaip tos atostogos prabėgo – ir jau laikas į darbą... Vos pagalvojus oda šiurpsta: vėl darbo monotonija ir kasdienybė.
Gyvenimas
Psichologės konsultacija: Kai santuoka byra kaip smėlio pilis (II)
Šių dienų jauni žmonės gyvena santuokos iliuzija, kuri skatina įmantriausias fantazijas, jautrina vaizduotę, netgi jei visa tai yra savaime pasmerkta subliūkšti susidūrus su tikrove.
Sveikata
Kodėl narkotikai? (II)
Dėl narkotikų poveikio ir smegenų atsako sistemai vartotojo smegenys tiki, jog narkotikai yra būtini, kad narkotikų vartotojas galėtų išlikti. Tai vadinama smegenyse esančios išlikimo sistemos užgrobimu tikrąja šio žodžio prasme, supainiojant kasdieninį išlikimą su poreikiu gauti daugiau narkotikų.
Gyvenimas
Psichologės konsultacija: Kodėl narkotikai?
Pabandykite savo kolegų, draugų paklausti apie priklausomybę nuo narkotikų ir jos priežastis. Jie atsakys skirtingai: vieniems atrodys, kad tai moralės ir dvasingumo stoka, kiti galvos, kad tie žmonės visai neturi atsakomybės už savo elgesį.
Gyvenimas
Psichologės konsultacija: Kai santuoka byra kaip smėlio pilis (I)
Sulaukiu nemažai skambučių ir klausimų, kaip bendrauti santuokoje? Ką daryti, kai viskas tapo kančia ir vienas kitą ėmėte niekinti? Konsultuojant poras tenka išgirsti daug įvairių dalykų, todėl, manau, pabandysiu išdėstyti pagrindines problemas, kylančias poroms prieš santuoką ir santuokoje, bei jas paaiškinti.
Gyvenimas
Psichologės konsultacija: baimė būti kitų žmonių aplinkoje
Socialinė fobija – vienas dažniausiai diagnozuojamų psichikos sutrikimų pasaulyje. Moterims šis sutrikimas pasireiškia du kartus dažniau negu vyrams. Didžiausios rizikos grupei priklauso jauni (18–29 m. amžiaus), vieniši, mažesnes nei vidutines pajamas gaunantys žmonės.
Gyvenimas
Skyrybos: sudužusios viltys ir tikėjimas
Net 75 proc. visų skyrybų inicijuoja moterys. Jos turi galimybę kontroliuoti skyrybų situaciją. Kita vertus, skyrybų iniciatoriui dažnai tenka išgyventi dar daugiau emocijų nei paliktajam sutuoktiniui. Tai vienas labiausiai traumuojančių gyvenimo įvykių.
Sveikata
Psichologės konsultacija: Lošimų priklausomybė
Jeigu kalbėsime apie priklausomybes, tai jos visos panašios: užvaldo žmogų ir jo mintis, priverčia meluoti sveikam protui, atbukina sąžinę.
Gyvenimas
Psichologės konsultacija: Kodėl mus taip gąsdina vienatvė?
Filosofas Arthuras Schopenhaueris sakė, kad žmogaus esybės vertė lemia, ar jis vengia vienatvės, ar ją pakenčia, ar mėgsta, nes vienatvėje menkysta jaučia visą savo menkumą, o didis protas – visą savo didybę. Žodžiu, kiekvienas regi save tokį, koks iš tikrųjų yra.
ŽYMA
DAILĖTYRA