sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Komentarai
Trys milijonai dalių
Kai prieš keletą metų lankiausi Gruzijoje, labiausiai įsiminė pokalbis su garbaus amžiaus Tbilisio taksistu. Visą kelią jis emocingai keikė jau nebe prezidentą Michailą Saakašvilį ir amerikonus.
Komentarai
Drakono kamuoliukai
Ilgai sukau galvą, ką čia gero pasakius apie Kiniją, kad straipsnis neatrodytų į vienus vartus. Kinai prieš tūkstantį metų pastatė Didžiąją sieną, nuo tada mongolai pas juos nebelenda. Nes kopėčių neišrado, o arkliai spyriojasi šalia kiniškų dirbinių. Turbūt ši kinų geopolitinė sėkmė įkvėpė Donaldą Trumpą statyti savo sieną. Tačiau Iždo departamente sėdintys demokratų diversantai neduoda penkių milijardų statyboms. Sako, kad be imigrantų iš Meksikos patys neišsikuops viso purvo, kuris kasmet susikaupia iš gero gyvenimo.
Anglijoje
Ir vėl kyla klausimų dėl pilietybės referendumo
Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo, ar referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo gali vykti su dviejų savaičių pertrauka.
Pasaulio lietuviai
Pilietybė Lietuvai – laikas keistis
Pakaks! Nustokite išeiviją plūsti išdavikais, pinigų vergais, pabėgėliais ir globalistais. Tai neracionalu ir nebrandu. Šimtatūkstantinė ir nepaliaujama emigracija yra faktas. Gelžbetoninis realybės mūras. Jis nesugrius nuo to, kad jį įžeidinėjate, niekinate ir spjaudotės tulžimi. Atvirkščiai, kuo daugiau bjaurasties pilsite, tuo daugiau savo pusbrolių, sūnų, dukterų ir vaikystės draugų nuleisite į pasaulio kriauklę.
Anglijoje
Abejoja, ar referendumas išspręs pilietybės klausimą
Seimui nusprendus rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės, Lenkijos lietuviai abejoja, ar numatoma tvarka leis jiems gauti Lietuvos pilietybę.
Anglijoje
Paaiškėjo referendumo dėl pilietybės data
Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo vyks dvi dienas kitų metų gegužę drauge su prezidento rinkimais.
Lietuva
Dėl dvigubos pilietybės referendumo planuojama kreiptis į KT
Seimui priėmus nutarimą surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo, planuojama kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų referendumo atitikimą pagrindiniam šalies įstatymui.
Anglijoje
Pasaulio lietuviai ragina imtis agitacijos dėl dvigubos pilietybės referendumo
Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) prašo Vyriausybės organizuoti agitacinę kampaniją dėl referendumo dvigubos pilietybės klausimu.
Lietuva
Dviguba pilietybė: pailgino laikotarpį, skirtą referendumui organizuoti
Sprendimas penktadienį nenumatytame posėdyje priimtas beveik vienbalsiai – 67 balsavo už, vienas – prieš, šeši susilaikė.
Anglijoje
Referendumo dėl pilietybės organizavimo kaina: skaičiai šokiruoja
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) suskaičiavo, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo gali kainuoti nuo 1,8 mln. iki 2,45 mln. eurų.
Anglijoje
Dviguba pilietybė: siūlo žeminti referendumo kartelę visam Konstitucijos pirmajam skirsniui
Valdantieji siūlo žeminti referendumo kartelę visam Konstitucijos pirmajam skirsniui.
Anglijoje
Mažesnės kartelės referendumui dėl pilietybės išsaugojimo nebus
Seimas antradienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl anksčiau parlamento nustatytos mažesnės kartelės dvigubos pilietybės įteisinimo referendumui.
Lietuva
Paaiškėjo, kiek kainuos referendumas dėl dvigubos pilietybės
Kitąmet planuojamas referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo galėtų kainuoti apie 2 mln. eurų, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.
Lietuva
Vėl iškilo trukdžių dėl referendumo dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo
Darbo grupės siūlymas referendumą dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo rengti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka gali pažeisti Konstituciją, Lietuva gali apsijuokti taip organizuodama referendumą, teigia konstitucinės teisės specialistas Vytautas Sinkevičius.
Lietuva
Svarstys, kokius įstatymus būtina pakeisti dėl dvigubos pilietybės
Darbo grupė, atsakinga už pasirengimą referendumui dėl dvigubos pilietybės, trečiadienį svarstys, kokius įstatymus būtina keisti drauge su Konstitucija.
Anglijoje
Laisvės piknike - dėmesys referendumo klausimui
Kaune, Nemuno saloje, jau trečius metus iš eilės įvyko vienas didžiausių idėjų festivalių Lietuvoje po atviru dangumi - laisvės piknikas. Diskusijų erdvėje pokalbiai vyko nuo pat ryto iki vakaro. Daugiausiai jaunimo dėmesio sulaukė diskusija dėl dvigubos pilietybės ir referendumo.
Anglijoje
Pasaulio lietuviai ragina nustatyti datą dėl referendumo dvigubai pilietybei
Pasaulio lietuviai prašo Seimo kiek įmanoma greičiau nustatyti referendumo dėl Lietuvos pilietybės išlaikymo datą bei pradėti ruoštis referendumui.
Lietuva
Premjero pažadas: referendumas dėl dvigubos pilietybės bus
Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo „vienareikšmiškai bus surengtas“ per kitus prezidento rinkimus 2019 metais. Nors čia pat pripažįsta įžvelgiantis grėsmę, kad balsavimas gali žlugti dėl mažo aktyvumo.
Lietuva
Apklausa: Referendume dėl pilietybės dalyvautų 57 proc. gyventojų, už būtų 71 procentas
Referendume dėl dvigubos pilietybės dalyvautų 57 proc. šalies gyventojų, už tokią Konstitucijos pataisą linkę pasisakyti 71 proc. gyventojų, rodo Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu atlikta apklausa.
Lietuva
Seimas ketina atmesti veto dėl dvigubos pilietybės
Seimo valdantieji žada telkti jėgas ir atmesti prezidentės veto dėl dvigubos pilietybės referendumo, LRT aktualių pokalbių laidoje „Dienos tema“ patvirtino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. Apie tai ir apie teisinę konfrontaciją su Rusija – žurnalisto Vladimiro Laučiaus pokalbis su A. Širinskiene bei Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu.
ŽYMA
DALAI LAMA