antradienis, rugpjūčio 11 d.
Anglijoje
JK lietuviai padeda pažaboti prekybą žmonėmis
Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė (JKLB) prisideda prie to, kad Lietuva atsidurtų tarp šalių, sėkmingiausiai kovojančių su prekyba žmonėmis, ši kova artimiausioje ateityje tik intensyvės.
Aktualijos
Socialiniame tinkle – graudi pagrobtos lietuvės išpažintis (vaizdo įrašas)
Socialiniuose tinkluose išplito jaunos lietuvės pagalbos prašymas iš Anglijos – ji vaizdo įraše tikina tapusi prekybos žmonėmis auka.
Aktualijos
Britų glamūro modelį pagrobęs lenkas nuteistas kalėti
Vienas Italijos teismas pirmadienį pripažino kaltu lenką, pagrobusį britų modelį bei reikalavusį išpirkos, ir skyrė jam 16 metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.
Aktualijos
Lietuvė JK organizavo fiktyvias santuokas su tautietėmis
Lietuvė ir jos buvęs vyras kaltinami Didžiojoje Britanijoje suorganizavę mažiausiai trylika fiktyvių santuokų tarp lietuvių moterų ir vyrų iš trečiųjų šalių, kad šie galėtų likti gyventi Didžiojoje Britanijoje.
Aktualijos
Pažabota modernia vergyste Anglijoje užsiminėjusi lietuvių gauja
Pirmadienį Jungtinės Karalystės (JK) spauda džiaugėsi, kad šalies pareigūnai užkirto kelia dar vienos nusikalstamos grupuotės veiklai. Šį kartą tai – gauja iš Rytų Europos, o dar tiksliau – Lietuvos, kuri vykdydama nusikalstamus veiksmus pasitelkė ir modernios vergystės schemas.
Lietuva
Teisiamas Anglijoje lietuvius pardavinėjęs šiaulietis
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje šiaulietis bus teisiamas už prekybą žmonėmis, taip pat už tai, kad vertė du jaunuolius vartoti narkotines medžiagas.
Pramogos
Būdamas laisvas netapk vergu
Jungtinės Karalystės Vyriausybė skelbia, kad šiandien pačioje Jungtinėje Karalystėje yra apie 14000 šiuolaikinės vergystės aukų. Šiuolaikinės vergystės aukomis tampa daugiausia imigrantai iš Albanijos, Vietnamo, Nigerijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos. Lietuva pagal aukų skaičių patenka į pirmąjį dešimtuką.
Aktualijos
JK kovoja su modernia vergyste: sulaikyti trys lietuviai
Jungtinės Karalystės (JK) policija patvirtino, kad vykdant operaciją Maidstone sulaikyti trys lietuviai. Įtariama, kad du vyrai ir moteris gali būti susiję su modernia vergyste vištų fermose.
Aktualijos
Lietuvė motina su bendrininke tauragiškę pardavė pakistaniečiui
Dvi lietuvės kaltinamos prekyba žmonėmis. Moterys jauną merginą suviliojo darbu Jungtinėje Karalystėje, o tenai bandė parduoti pakistaniečiui.
Lietuva
JK lietuvis azijiečiams pardavė sesę ir pusseserę
Gimtinėje prieš teismą stojo Jungtinėje Karalystėje gyvenantis lietuvis, kaltinamas prekyba žmonėmis. Manoma, kad jis už pinigus į žmonas Pakistano piliečiams atidavė savo sesrį ir pusseserę.
Pramogos
Britanijos lietuviai bus mokomi netapti prekybos žmonėmis aukomis
Jungtinėje Karalystėje nustatoma daugiausiai atvejų, kai vergijon parduodami ir išnaudojami Lietuvos piliečiai, todėl čia ketinama surengti informaciją kampaniją, įspėjančią apie prekybą žmonėmis.
Aktualijos
Nacionalinės žemės tarnybos vadovo kabinete – krata
Kriminalinės policijos pareigūnai penktadienį atliko kratą Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus Danieliaus Kuprio kabinete. Iš jo paimti dokumentai.
Aktualijos
Žemės ūkio ministras dėl NŽT vadovo likimo ilgai nesvarstė
Žemės ūkio ministras nutarė atleisti kiek daugiau nei metus dirbusį Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovą Danielių Kuprį.
Aktualijos
NŽT vadovo D.Kuprio tinkamumą eiti pareigas VTEK įvertino kritiškai
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) siūlo Žemės ūkio ministerijai apsispręsti dėl Nacionalinės žemės tarnybos vadovo Danieliaus Kuprio tinkamumo eiti pareigas – įvertinti nuolat kylančius interesų konfliktus nuomojantis valstybinę žemę.
Aktualijos
Tautietes prostitutėmis pavertęs lietuvis moterų reikalavo atrodyti gražiai
Darbo Anglijoje pasiūlymais moteris suviliojęs, jas iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę gabendavęs ir čia į prostituciją įtraukdavęs tautietis bandė bėgti nuo britų policijos, tačiau buvo sučiuptas užsienyje ir stojo prieš teismą.
Aktualijos
Šiuolaikinė vergovė: Anglijoje dėl žmonių išnaudojimo suimtas lietuvis
Rytų Anglijoje sulaikytas 59-erių metų lietuvis, įtariama, susijęs su prekyba žmonėmis. Vyras kaltinamas tarpininkavimu samdant pigią darbo jėgą.
Lietuva
Naujas nusikaltėlių taikinys: vyrai ir nepilnamečiai – būsimi vagys
Lietuvos teisėsaugai vis dažniau tenka tirti žmonių prekybos bylas. Tiesa, dabar merginos dažniau išvežamos į užsienį ne verstis prostitucija, o vogti ar daryti kitus nusikaltimus. Pastaraisiais metais daryti nusikaltimus užsienyje vis dažniau verčiami daryti vyrai, o ne moterys.
Aktualijos
Rytų Londone prostitucijos imperiją sukūręs vyras įkalintas
Vyras, sukūrės pelningą sekso imperiją Rytų Londone ir vertęs joje dirbti pažeidžiamas moteris, įkalintas trylikai metų.
Aktualijos
Paaugles prostitutėmis pavertę imigrantai atsidūrė teisiamųjų suole
Grupuotė rumunų, vertusi užsiimti prostitucija paaugles merginas imigrantes, atsidūrė teisiamųjų suole.
Pramogos
Aktorius Ashton'as Kutcher'is padeda sustabdyti prekybą vaikais
Amerikiečių aktoriaus Ashton'o Kutcher'io įstaigta organizacija jau išgelbėjo daugiau nei du tūkst. vaikų likimus. Pasirodo, per pastarąjį pusmetį būtent tiek vaikų aktoriaus dėka ištraukta iš prekybos žmonėmis liūno.
ŽYMA
DANIELIUS KUPRYS