ketvirtadienis, liepos 9 d.
Lietuva
Tyrimas: Lietuvos paaugliai – tarp prasčiausiai besirūpinančių burnos higiena Europoje
Lietuvos paaugliai yra tarp prasčiausiai besirūpinančių burnos higiena Europoje, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) užsakytas paauglių gyvensenos ir sveikatos stebėsenos
Gyvenimas
Dantų implantacija JK lietuviams: tarp mitų ir užgimstančio pasitikėjimo
Šiuolaikinės dantų implantacijos ir protezavimo procedūros jau pažengė tiek, kad leidžia atkurti visą dantų lanką per parą. Ir vis dėlto dantų atkūrimas šiandien lietuviams yra viena nepatogiausių ir labiausiai mitais apaugusių temų.
Sveikata
Nauja šypsena per dieną vos už £200 per mėnesį: ar tai įmanoma?
Londone gyvenantis K. Romualdas dabar plačiai šypsosi, tačiau anot pašnekovo taip buvo ne visada: „Noriu pasidalinti savo patirtimi - ilgai kompleksavau dėl savo dantų būklės, bet jei būčiau žinojęs, kad atstatyti šypseną yra taip paprasta, o svarbiausia prieinama finansine prasme, būčiau šį žingsnį žengęs jau seniai. Noriu savo pavyzdžiu paskatinti nedelsti ir nuoširdžiai padėkoti Complex Smile Implant centrui ir gydytojui Rokui Jancevičiui, kurio dėka aš vėl šypsausi.“ - pokalbį pradeda Romualdas.
Sveikata
Pasitik šventes gimtinėje su nauja šypsena
Artėjant didžiosioms metų šventėms, daugelis mūsų patiria ne tik pakilias šventinio sezono nuotaikas, bet ir daugybę streso. Ir tai nėra nuostabu: įtemptas šiandienos gyvenimo ritmas, išaugę poreikiai ir laiko trūkumas – kasdienybės realijos, kurios, artėjant šventėms, dar suintensyvėja. Ir nors tai kalendorinių metų pabaiga, neapleidžia jausmas, kad reikia pasibaigti visus esamus ir neužbaigtus darbus, kad naujus metus pasitiktume su „švariu lapu“. Ir tik nostalgiškai prisimename, kuomet naujus metus pasitikdavome su šypsena veide, kaip tai būdavo vaikystėje.
Sveikata
Vienos šypenos istorija
Statistika rodo, kad 40 proc. žmonių kamuoja baimė lankytis pas odontologus, apie 50 proc. vyresnių nei 35 m. kamuoja sunki lėtinio periodontito (parodontozės) forma, kuomet iškrenta sveikai atrodantys dantys.
Pramogos
Mitai apie dantų implantus – metas juos išsklaidyti
Dantų netekimas turi įtakos ne tik burnos sveikatai, bet ir bendrai organizmo būklei bei psichologinei gerovei – sunkiau sukramtyti maistą, padaugėja odontologinių problemų, ima silpti visas organizmas, varžomasi šypsotis. Netekus dantų, keičiasi žmogaus išvaizda. Todėl implantacija – efektyvus ir saugus būdas atkurti darnią visų struktūrų veiklą ir susigrąžinti šypseną. Vis tik neretas pacientas suabejoja, ar tai saugi, beskausmė, efektyvi procedūra. CLINIC | DPC skuba nuraminti ir paneigti kelis vis dar vyraujančius mitus.
Sveikata
Ar tikrai visus dantis galima atkurti per vieną dieną?
Vilnietė, anglų kalbos dėstytoja Danutė (60 m), laikraštyje perskaičiusi apie tai, kad odontologijos klinikoje „Dantų harmonija” visi vieno žandikaulio dantys atkuriami vieno vizito metu, nepatikėjo. Šiandien jos veide šviečia graži kaip jaunystėje šypsena: „Dėkoju likimui už tai, kad anuomet smalsumas nugalėjo. Aš visgi nuėjau į tą kliniką, pas gydytoją Marių Bučinską. Man iš tiesų viršutinius dantis atkūrė per vieną vizitą. Kai po kelerių metų susiruošiau susitvarkyti apatinius dantis, tiesiu taikymu nudrožiau ten pat”.
Sveikata
Sveiką ir gražią šypseną išsaugoti padeda paprastos priemonės
Sakoma, kad šypsena yra viena gražiausių puošmenų. Vis dėlto dalis žmonių plačiai šypsodamiesi jaučiasi nepatogiai – juos stabdo įvairios burnos ir dantų problemos. Tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė patikina, kad sveika šypsena galima džiaugtis pasitelkus visai paprastas priemones.
Pasaulis
Dantistai iš septinmečio burnos pašalino 526 dantis
Skausmu apatinėje dešinėje žandikaulio pusėje besiskundęs 7-erių indas Ravindranas buvo nuvežtas į ligoninę. Nustatinėjant berniuko skausmo priežastį paaiškėjo, kad jo burnoje yra maišelį primenantis darinys su 526 dantimis.
Gyvenimas
Su lazeriu į kovą prieš parodontozę
Šiandien portalas tiesa.com kalbina gydytoją odontologę Aistę Volkytę. Odontologijos magistro laipsnį ir gydytojos odontologės kvalifikaciją ji įgijo Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete prieš penkerius metus. Šiuo metu gydytoja dirba privačioje lietuviškoje odontologijos klinikoje Londone „North Woolwich Dental Practice“ ir studijuoja periodontologijos magistrą Birmingeme – „College of Medicine & Dentistry“. Gydytoja yra Britanijos Periodontologų Draugijos narė, nuolatos atnaujina ir papildo žinias dalyvaudama konferencijose ir seminaruose. Gydytoja yra sertifikuota dirbti su minkštųjų audinių lazeriu, kurį naudoja periodontito gydymui bei kitoms kasdienėms odontologijos procedūroms.
Lietuva
Pažangiausios dantų gydymo ir implantavimo paslaugos vienoje vietoje
Jeigu darai, daryk gerai - tokiu principu savo gyvenime vadovaujasi Aukštaitijos implantologijos klinikos (AIK) įkūrėja ir vadovė Aistė Navikienė. ,,Mano svajonė buvo įkurti kliniką, kokios Panevėžys dar neturi, pradedant pačiu pastatu ir baigiant čia teikiamomis paslaugomis. Ir, manau, man pavyko,“ - tvirtina ji. Klinikoje taikomos unikalios implantavimo metodikos leidžia vos per kelias dienas atkurti naujus net ir visus dantis praradusiems pacientams.
Lietuva
Dantų problemos šalies nesirenka, bet jas spręsti verta Lietuvoje
Gyvenate Airijoje? O gal Anglijoje? Norvegijoje? Galima vardyti ir spėlioti, bet vienas dalykas, nepaisant šalies, lieka toks pat ir nesikeičia net metams bėgant – tai sveikų dantų svarba. Šį klausimą verta patikėti Kauno odontologijos klinikai UAB „Angitia“, dirbančiai su pažangiomis ir visame pasaulyje pripažintomis dantų gydymo ir atkūrimo metodikomis.
Sveikata
Medikė: tėvai, duodantys vaikams gerti per šiaudelį, daro didelę klaidą
Kad šiandien tarp informacijos, kaip auginti vaiką, lengva pasiklysti, niekam nepaslaptis. Lengva pasiklysti ir tarp įvairiausių kūdikių ir vaikų priežiūrai skirtų produktų. Vieni tokių – buteliukai, gertuvės, puodeliai. Jų įvairovė didžiulė, tačiau medikai įspėja, kad ne visi yra tinkami, o kai kurie gali padaryti nepataisomos žalos.
Gyvenimas
Nepanoręs eilėje laukti 1,5 metų, vyras pats išsirovė dantį
Truro gyvenantis 62-ejų Davidas Woodhouse‘as tikina, kad sužinojus, jog eilėje pas stomatologą Cornwallyje jam reikės laukti daugiau nei 1,5 metų, nusprendė nekentėti ir pats išsirovė sau dantį.
Aktualijos
Parlamente kyšo Rusijos ausys
Didžiosios Britanijos kompiuterinio saugumo tarnybos dar kartą perspėja apie riziką, kylančią naudojant Rusijoje sukurtas antivirusines programas.
ŽYMA
DANTYS