antradienis, sausio 19 d.
Verslas
Darbo užmokestis
Ministerija ir verslas prieštarauja MMA „grindims“, profsąjungos – už
Europos Komisijai siūlant privalomai visose ES narėse suvienodinti minimalios algos (MMA) dydį, netiesiogiai nustatant jos „grindis“, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė sako, jog tokiu atveju minimali alga Lietuvoje turėtų smarkiai išaugti – nuo 607 iki maždaug 690 eurų (iki mokesčių).
Anglijoje
Atleidimus trečiąjį ketvirtį planuoja kas trečias britų darbdavys – tyrimas
Artėjant prie pabaigos Didžiosios Britanijos vyriausybės programai, pagal kurią teikiama parama neapmokamų atostogų išleistiems darbuotojams, atleidimus trečiąjį ketvirtį planuoja kas
Pasaulis
Latvijoje darbdaviai turės įrodyti, jog darbuotojams pagrįstai mokami maži atlyginimai
Siekdama veiksmingiau kovoti su atlyginimais vokelyje, Latvijos valstybinė mokesčių inspekcija pasiūlys priimti valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kuriais darbdaviai bus
Verslas
Darbas
Darbdaviai įsipareigojo sumažinus GPM nekirpti atlyginimų
Verslo ir darbdavių atstovai bei dalis profsąjungų pirmadienį pasirašė memorandumą, kuriuo darbdaviai įsipareigojo nemažinti darbuotojų atlyginimų, jei Seimas patvirtins prezidento siūlymus 5 punktais mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) ir 50 eurų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).
The Economist
Ne tavo reikalas
Įmonėms vis dažniau rūpi, ką kalba jų darbuotojai
Vis labiau dyla žmonių darbą ir privatų gyvenimą skirianti riba
Aktualijos
Nedarbas Lietuvoje
L. Kukuraitis: dėl karantino nedirba daugiau nei šeštadalis darbuotojų
Lietuvoje dėl karantino nedirba apie 200 tūkst. darbuotojų – daugiau nei šeštadalis visų samdomų ir savarankiškai dirbančių žmonių, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Anot jo, tai žmonės, pasiėmę nedarbingumo pažymėjimą, esantys saviizoliacijoje, išleisti į prastovas.
Aktualijos
Darbo rinka
„Sodra“: kasdien atleidžiama daugiau, nei priimama į darbą
Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso paskelbus karantiną ir uždraudus kai kurių įmonių veiklą, nuo antros karantino savaitės kasdien atleidžiama daugiau darbuotojų, negu priimama naujų, teigia „Sodra“. 
Aktualijos
Verslas nepastebi naujojo Darbo kodekso poveikio
Pernai vasarą įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, verslas teigia kol kas nejaučiantis pastebimų pokyčių. BNS kalbinti didžiųjų įmonių vadovai sako, kad jų veiklai naujasis įstatymas didesnės įtakos neturėjo, tik reikėjo tinkamai pasiruošti pokyčiams.
Verslas
80 proc. darbuotojų patys išeina iš darbo, tačiau ne visi „savo noru“
Dažniausiai iš darbo savo iniciatyva išeinama į susirastą geresnį darbą ar keičiantis šeimyninėms bei kitoms aplinkybėms. Tačiau beveik trečdalis išėjusių savo noru tai padarė dėl ne tokių malonių priežasčių, teigia tyrimą atlikęs specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.
Aktualijos
Minimalus atlyginimas bus keliamas nuo sausio, žada premjeras
Nuo kitų metų pradžios daugiau negu 10 eurų bus pakelta minimali mėnesio alga (MMA), sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Tikslią sumą turėtų nustatyti Trišalė taryba, kuri rinksis antradienį.  Šiuo metu minimali alga yra 380 eurų.
Aktualijos
Lietuvis olimpiadoje pasirodė blogiausiai žaidynių istorijoje
Vadinamas pajėgiausiu Lietuvos tenisisninku, 26-erių metų Ričardas Berankis į olimpinių žaidynių istoriją įėjo kiek kitaip nei norėtų – lietuvis tapo pirmuoju tenisininku, pralaimėjusiu visus 12 geimų iš eilės.
Aktualijos
Po pralaimėto finalo – reitinge žemyn
Naujame geriausių pasaulio tenisininkų ATP reitinge Lietuvos rinktinės lyderis 25-erių metų Ričardas Berankis su 551 tašku iš 83-ios vietos nukrito į 87-ąją. Italijoje vykusiame turnyre iki finalo nukeliavęs lietuvis gavo nepakankamai taškų, kad apgintų savo pozicijas.
ŽYMA
DARBDAVIAI