antradienis, kovo 2 d.
Sveikata
Šventės – iššūkis kepenims: prižiūrėkite jas
Šventinis laikotarpis daugeliui mūsų reiškia jaukų pasibuvimą su artimaisiais bei draugais, trumpą stabtelėjimą ir, žinoma, gausų vaišių stalą. Tiesa, organizmui jis gali tapti tikru iššūkiu, sutrikdyti virškinimą ir sukelti kepenų funkcijos sutrikimų. Apie tai, kodėl kepenys mūsų organizmui tokios svarbios, kokį darbą atlieka šis milžiniškas vidaus organas, plačiau pasakoja Aistė Baltrušaitytė, „SYNLAB Lietuva“ medicinos biologė.
Sveikata
Kodėl kai kurie žmonės negali gyventi be kavos?
Kodėl mums patinka kartus kavos skonis? Kartus skonis išsivystė kaip natūrali apsauga nuo kenksmingų medžiagų. Vadovaujantis evoliucine logika, mes turėtume norėti jį išspjauti.
Sveikata
Ką daryti prieš sėdant prie stalo ir kaip atsigauti persivalgius?
Kiekvienais metais prisižadame per šventes mažiau valgyti, rinktis sveikesnius patiekalus ir užkandžius. Deja, ne visada pavyksta. Mitybos specialistai atskleidė kelias gudrybes, ką daryti prieš sėdant prie vaišių stalo bei kaip atsigauti, jei persivalgėme.
Pasaulis
Nuslėpti bandyta tiesa apie Michaelio Schumacherio gyvenimą po kraupios nelaimės
Slaptas Michaelio Schumacherio pasaulis: prabėgus penkeriems metams po „Formulės-1“ lenktynininko gyvenimą pakeitusios nelaimės, jis nėra prikaustytas prie lovos, tačiau jam reikalinga daugiau nei 55 tūkstančius eurų per savaitę kainuojanti priežiūra, skelbia dailymail.co.uk.
Sveikata
Ar česnakai padeda sumažinti cholesterolio kiekį?
Česnakai yra populiarus produktas tarp praktikuojančių alternatyviąją ar papildų mediciną. Visiems yra gerai žinomos jo antibakterinės, priešuždegiminės ir antioksidacinės savybės. Tačiau jei jums yra aktuali širdies sveikata ar medžiagų apykaitos problemos, kuo gali padėti šios aštraus kvapo skiltelės?
Pramogos
Apie klastingą ligą sužinojusi E. Čekuolienė: supratau, kiek nedaug turiu laiko
Šiais metais buvęs televizijos laidų vedėjas, žurnalistas Algimantas Čekuolis ir jo žmona psichologė Edita Čekuolienė prie Kūčių stalo sės dviese. „Juk Kūčios – savęs nepametimo laikas“, – sako Algimantas Čekuolis.
Pasaulis
Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos
Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis paskelbta, kad F-1 lenktynių legendos sveikata gerokai pasitaisė
Sveikata
Moteris Anglijoje geria kokteilį, kurio slaptas ingredientas jus šokiruos
Tai – tikrai neįprastas būdas pradėti dieną, tačiau moteris tikina, kad tirštas kokteilis su slaptu ingredientu yra jos energijos šaltinis.
Gyvenimas
Per gydytojų aplaidumą nuo meningito mirė kūdikis
Amber Rafferty su mama Varonica į artimiausios ligoninės priimamąjį atvyko po to, kai moteris sunerimo dukters būkle. Vos dviejų mėnesių mergaitė buvo irzli, o jos viduriai – užkietėję.
Gyvenimas
Perspėjimas tėvams: žaisluose esančios baterijos gali pražudyti
Prieš didžiąsias metų šventes internete pasirodo vis daugiau informacijos apie žaisluose naudojamų baterijų sukeliamus pavojus. Mažos, tabletės formos ir dydžio baterijos, jas prarijus, taip pat gali tapti mirties priežastimi.
Gyvenimas
Pasidalijo nagų nuotrauka - sulaukė skatinimų pasirodyti gydytojams
Socialiniame tinkle pasidalijusi savo nagų nuotrauka, moteris buvo paskatinta kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Anglijoje gyvenanti Jean Williams Taylor manė, kad keistą nagų formą ji paveldėjo iš savo artimųjų. Tačiau po to, kai nuotrauką pamatė vienas gydytojas ir susirūpino jos sveikata, moteris sunerimo.
Sveikata
Pasižiūrėkite į veidrodį
Nuo paauglystės daugelis į spuogus reaguoja kaip normalų, nereikšmingą nemalonumą. Bet kartais tie išbėrimai yra kūno signalas, rodantis, kad organizme kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų būti.
Sveikata
Šaltis ir tamsus paros laikas turi įtakos priklausomybei nuo alkoholio
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė, kad šaltuose regionuose, kuriuose yra mažai saulės šviesos, gyvenantys žmonės yra labiau linkę vartoti alkoholį ir turėti priklausomybę nuo jo.
Sveikata
Odontologė įspėja rūkalius: derva negrįžtamai keičia dantų spalvą
Norint išlaikyti gražią šypseną, reikia įdėti pastangų. Kiek kartų esame girdėję, kas kenkia dantų spalvai: kava, arbata, rūkymas. Specialistai atskleidžia, kas konkrečiai nulemia dantų patamsėjimą. Tabako dūmuose yra dvi medžiagos, dėl kurių dantys pakeičia spalvą. Nors nikotinas iš tiesų yra bespalvis, tačiau susijungęs su deguonies molekulėmis, tampa gelsvas. Dervos, kaip rūkomojo tabako likučiai, natūraliai yra tamsios, kurios nusėda ant dantų paviršių, - aiškina Protezavimo ir implantavimo odontologijos klinikos Vilniuje gydytoja odontologė – endodontologė Sandra Skuodaitė.
Sveikata
Kaip pasireiškia vitamino D trūkumas?
Vitamino D trūkumas – tai sveikatos problema, su kuria susiduria didelė dalis viso pasaulio gyventojų. Anot gydytojos dietologės Dalios Vaitkevičiūtės, pagal šalyje atliktus mokslinius tyrimus, vitamino D trūkumo tikimybė dažniausiai svyruoja nuo 40 iki 80 proc., tačiau realybėje šie skaičiai dar didesni.
Pramogos
Motinai teko susidurti su didžiausia tėvų baime: kūdikis nekvėpavo tris minutes
Prekybos centre su savo atžalomis laiką leidusi motina pastebėjo, kad vežimėlyje sėdinčiai dukrytei kažkas nutiko. Supratus, kas iš tiesų vyksta, jai teko susidurti su visų tėvų didžiausia baime. Vežimėlyje ramiai sėdėjusi mergaitė užspringo maistu.
Sveikata
Tamsioji cukraus pusė: kaip jis kenkia organizmui
Grynasis cukrus žmogaus organizmui nėra reikalingas, o per didelis jo kiekis – ir žalingas. Ypač rudenį, siaučiant peršalimo ligoms, geriau saldumynus keisti į sveikus, naudingų medžiagų turinčius produktus. Dažnai pabrėžiama, kad per didelis cukraus kiekis ir nuolatinis saldumynų vartojimas gali iššaukti net ir labai rimtas ligas. Kada cukraus būna per daug?
Pasaulis
Iš vyro akies gydytojas pašalino 15 cm ilgio parazitinį gyvį (Nerekomenduojama jautrių nervų žmonėms)
Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kuriame įamžintas iš žmogaus akies pašalinamas maždaug 15 cm ilgio parazitinis kirminas.
Sveikata
Opaligę sukelia ne tik maistas ir stresas
Gydytoja gastroenterologė griauna mitus, kad greitas gyvenimo būdas – viena pagrindinių skrandžio opos, arba opaligės, priežasčių. Priešingai nei įprasta manyti, stresas ir netinkama mityba šios lėtinės ir kartotis linkusios ligos nesukelia.
Sveikata
Gudrybės, padedančios gerinti atmintį
Viską įsiminsite geriau, jei prieš sėsdami prie knygų šiek tiek pasimankštinsite, portale psychologytoday.com tvirtina psichologas Arashas Emamzadehas. Pasak jo, prieš mokantis patartina pasivaikščioti su šunimi ar nupjauti kieme veją.
ŽYMA
DARBO NAŠUMAS