penktadienis, spalio 30 d.
Sveikata
Vaikas gali pamėgti sveiką maistą
Įpratinti vaikus valgyti sveikiau – nelengva užduotis ne vieniems tėvams. Dar sudėtingesnė ji tampa prasidėjus mokslo metams, kai didelę dalį laiko vaikai praleidžia mokykloje ir turi daugiau laisvės pasirinkti, ką ir kada valgyti. Vis dėlto, pasak specialistų, įpratinti vaikus rinktis sveikesnį maistą nėra sudėtinga, o norint tai pasiekti užteks kelių pagrindinių taisyklių.
Sveikata
Sveika mityba negarantuoja visko, ko reikia
Sveikos mitybos specialistai skambina pavojaus varpais – net ir maitinantis sveikai ne visada pavyksta gauti visų organizmui reikalingų mikroelementų. Todėl net ir mityba griežtai besirūpinantys žmonės neretai lieka priblokšti išgirdę mažakraujystės ar kokią kitą diagnozę. Su maistu organizmui pasisavinti reikalingiausių medžiagų kiekį fiziškai beveik neįmanoma.
Gyvenimas
Sportavo ir sveikai maitinosi – ryte vyrą rado negyvą
25-erių Samas Standerwickas mirė miegodamas viešbučio kambaryje Liverpulyje. Sporto fanatiku pramintas vyras ryte nebepakilo iš savo lovos, jam sustojo širdis.
Aktualijos
Pertvarkomoje Kultūros ministerijoje atsisakoma dalies vadovų
Kultūros ministerijoje vykdoma pertvarka – naikinami visi trys departamentai, neliks apie dešimt vadovaujančių pareigybių.
Pramogos
Donalda Meiželytė atskleidė, kaip numetė 20 kilogramų
Buvusi Seimo narė, dainininkė Donalda Meiželytė neseniai visus nustebino savo išvaizdos pokyčiais. Mat viename viešame renginyje pasirodžiusi žinoma moteris pademonstravo gerokai sulieknėjusią figūrą. Per pusę metų jai pavyko atsikratyti bene 20-ies kilogramų. Televizijos laidoje atlikėja išdavė, kaip jai tai pavyko.
Gyvenimas
4 alternatyvos tradiciniam majonezui
Dauguma žmonių šventinio stalo neįsivaizduoja be majonezo. Jau tapo įprasta juo skaninti tradicines daržovių mišraines, salotas, valgyti su užkandžiais ir Velykų margučiais. Tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių rūpinasi savo kūnu bei gera savijauta, todėl stengiasi išvengti tradicinio riebaus majonezo.
Sveikata
8 patarimai norintiems sveikai maitintis
Artėjant vasaros sezonui dauguma žmonių stengiasi atgauti per žiemą prarastas kūno formas ir vėl žengti į sveiko maitinimosi pasaulį. Šie 8 naudingi patarimai padės jums maitintis sveikiau.
Gyvenimas
Namų gamybos sultinys jau paruoštas – ką daryti toliau
Tęsiant temą apie namų gamybos sultinį ir privalumus sveikatai, noriu su jumis pasidalinti patarimais, kaip lengvai jį panaudoti kasdieninėje mityboje.
Gyvenimas
Sveikatos šaltinis – namų gamybos sultinys
Vienas iš populiariausių maisto produktų šiomis dienomis yra mėsos kaulų sultinys.
Sveikata
Penki mitai apie sveiką mitybą
Komentuoja sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė, knygos „Balansas: skanus maistas ir sveikos gyvensenos idėjos aktyviems žmonėms“ viena iš autorių.
Sveikata
Iki pavasario - liko mažiau nei mėnuo. Ar dar turime laiko paruošti „figūrą“?
Likus mažiau nei mėnesiui iki pirmosios pavasario dienos, daugelis suskumba rūpintis savo išvaizda. Parkuose ir stadionuose pastebime vis daugiau sportuojančių žmonių, norinčių pagražinti kūno formas. Tačiau, norint pasiekti gerų rezultatų, vien sporto nepakanka – būtina subalansuotai ir sveikai maitintis.
Sveikata
Sveika mityba: mėsos faršas – už ir prieš
Retas lietuvis savo mitybos racioną gali įsivaizduoti be tradicinių balandėlių, cepelinų ar kotletų – beveik du trečdaliai mėsos mėgėjų Lietuvoje iš faršo patiekalus gamina bent kartą ar du per savaitę. Įvairios mėsos faršo pasirinkimas parduotuvėse ypač didelis, tačiau tiek pat daug ir prieštaringos informacijos apie sveiką mitybą, mėsos vartojimą ar paruošimą. Pagrįstai kyla klausimas – o ką apie mėsos faršą mano mitybos specialistai? Jie pabrėžia, kad parduotuvėje būtina skaityti faršo etiketes, atkreipiant dėmesį ne tik į jo galiojimo laiką, bet ir į sudėtį, kiek ir kokių papildomų sudedamųjų dalių yra mėsoje.
Sveikata
Patarimai, kaip išlikti sveikam žvarbų rudenį
Sveikata, vienas svarbiausių turtų, kurį turime. Norint ilgai ir laimingai gyventi, ją turime saugoti ir tausoti. Štai keletas patarimų, padėsiančių išvengti rudeninių peršalimų.
Anglijoje
Natūralios medicinos gydytoja mityba: žmonės neturi priklausyti nuo specialisto
„Į šitą sritį atėjau vedama didžiulio noro padėti žmogui“, – tikina Tautvilė Šliažaitė, natūralios medicinos gydytoja mityba. Ji metė perspektyvią teisininkės karjerą ir išvyko studijuoti mitybos. Gera aura ir džiaugsmu gyvenimui spinduliuojanti veikli specialistė ne tik dirba prestižinėje klinikoje „The London Psychiatry Centre“, bet jau spėjo įkurti ir savo įmonę „Mana Practice“.
Anglijoje
Knygos apie lieknėjimą autorė: kūnas mums tarnauja, turime juo rūpintis
Londone gyvenanti žurnalistė ir tinklaraštininkė Karolina Germanavičiūtė pasakoja savo istoriją: kodėl nusprendė pakeisti gyvenimą ir kaip atsirado knyga „Lieknesnė, gražesnė, laimingesnė aš“. Knygoje, kuri yra tarsi savotiškas dienoraštis, mergina dalinasi sukaupta patirtimi ir siūlo pačios išbandytas ir naudojamas mitybos bei sporto taisykles.
Sveikata
Sulieknėkite, praleisdami daugiau laiko virtuvėje, nei sporto salėje
Šiuo metu sportas ir įvairūs fiziniai pratimai yra ypač aukštinami. Visgi tikrasis darbas prasideda ne sporto salėse, o virtuvėje! Netgi 80 proc. visų rezultatų sudaro taisyklinga ir subalansuota mityba, tad tie, kurie nesate sporto mėgėjai, jokiu būdu nenusiminkite ir sužinokite, kaip galite patobulinti savo kūno linijas, daugiau laiko praleidžiant virtuvėje!
ŽYMA
DEPARTAMENTAS