sekmadienis, vasario 28 d.
Tema
DEZINFORMACIJA
Kuo (pasi)tikėti?
Socialiniai tinklai tapo puikiu dirvožemiu dezinformacijai, melagienoms ir konspiracijos teorijoms tarpti. Bandymai tai kontroliuoti gali turėti dar baisesnių padarinių. Kaip ir
Lietuva
Gruodį išaugo dezinformacijos Sausio 13-osios tema kiekis
Gruodžio mėnesį Lietuvos informacinėje aplinkoje išaugo dezinformacijos kiekis Sausio 13-osios tema, sekmadienį pranešė Lietuvos kariuomenė. „Artėjant Sausio 13-osios sovietų agresijos prieš
Aktualijos
Saugumas
Praėjusią savaitę Lietuvoje įvykdytas kibernetinis-informacinis išpuolis – vienas didžiausių
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad praėjusią savaitę įvykdytas kibernetinis-informacinis išpuolis yra vienas didžiausių pastaraisiais metais.
Lietuva
Kariuomenė pastebi didėjantį dezinformacijos mastą apie koronaviruso situaciją
Kariuomenė pastebi didėjantį klaidingos informacijos apie koronaviruso situaciją ir jos valdymą mastą. Taip pat kariuomenės atstovai įspėja apie augančius raginimus nepasitikėti
Pasaulis
JAV rinkimai
„Twitter“ pažymėjo 300 tūkst. „galimai klaidinančių“ žinučių apie rinkimus
Socialinis tinklas „Twitter“ ketvirtadienį pranešė per dvi savaites pažymėjęs 300 tūkst. žinučių, susijusių su JAV prezidento rinkimais, kaip „galimai klaidinančias“, o tai yra 0,2 proc. su balsavimu susijusių įrašų.
Pasaulis
JAV prezidento rinkimai
Socialiniai tinklai žada toliau stabdyti dezinformacijos apie JAV rinkimus pastangas
Socialinių tinklų bendrovės žada likti budrios ir toliau stabdyti dezinformacijos ir manipuliavimo pastangas, antradienį visoje šalyje užsidarant rinkimų apylinkėms ir dėmesiui nukrypus į balsų skaičiavimą.
Pasaulis
Dėl Baltarusijos įvykių rugpjūtį žymiai išaugo dezinformacijos atvejų
Dėl Baltarusijos įvykių rugpjūčio mėnesį žymiai išaugo dezinformacijos atvejų – jų nustatyta daugiau nei 200, šeštadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
J. Sartas: „Informacinė erdvė šiandien yra virtusi karo lauku“
Žmonėms vis sunkiau sprendimus priimti racionaliai, įsitikinęs NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro vadovas Janis Sartas. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo, kaip savo įtakai didinti viruso COVID-19 pandemiją išnaudoja Kinija ir Rusija.
Pasaulis
EP sudarė specialųjį komitetą kovai su dezinformacija ir kišimusi į rinkimus
Didelė dauguma Europos Parlamento (EP) narių ketvirtadienio vakarą balsavo už tai, kad būtų sukurtas specialusis EP komitetas dėl užsienio kišimosi
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
J. Sartas: „Informacinė erdvė šiandien yra virtusi karo lauku“
Žmonėms vis sunkiau sprendimus priimti racionaliai, įsitikinęs NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro vadovas Janis Sartas. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo, kaip savo įtakai didinti viruso COVID-19 pandemiją išnaudoja Kinija ir Rusija.
Aktualijos
Dezinformacija ir propaganda koronaviruso pandemijos metu
Įtampa tarp Rusijos ir NATO bei JAV ir Kinijos pavertė koronaviruso pandemiją dar vienu jau ilgą laiką trunkančio informacinio karo
Pasaulis
Netikros naujienos
JAV apkaltino Rusiją skleidžiant dezinformaciją apie koronavirusą
Tūkstančiai su Rusija susijusių socialinės žiniasklaidos paskyrų ėmėsi koordinuotų veiksmų skleisti paniką dėl naujojo koronaviruso plitimo, taip kenkdamos pasaulinėms pastangoms kovoti su epidemija, naujienų agentūrai AFP pareiškė JAV pareigūnai.
Lietuva
L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi pasidalinti patirtimi kovoje su dezinformacija
Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Informacijos ir demokratijos forumo, vykusio Paryžiaus Taikos Forumo metu, atidaryme.
Pramogos
M. Markle viešai juokėsi iš savo vyro
Pirmojo pasirodymo viešumoje po vestuvių metu, sakant kalbą, skirtą princui Charlesui, dėl tam tikrų trukdžių princui Harry‘iui teko padaryti nedidelę pauzę.
Pramogos
Minėdami vestuvių jubiliejų princas Williamas ir Kate pasidalino reta nuotrauka
Princas Williamas ir Kembridžo kunigaikštienė Catherine, vos kelios dienos po trečiosios atžalos gimimo švęsdami savo septynių metų vestuvių jubiliejų, su gerbėjais pasidalino iki šiol neskelbta vestuvių akimirka.
Komentarai
Užmirštasis Donbasas
Šiuolaikiniai informacijos vartotojai negali išlaikyti dėmesio jokiam pasaulio įvykiui ar naujienai pakankamai ilgai. Kasdien esame nepertraukiamai bombarduojami daugiau ar mažiau svarbiomis žiniomis iš atokiausių pasaulio kampelių.
Aktualijos
Didžiosios Britanijos darbuotojams siūloma papildoma nedarbo diena
Politikai siūlo Jungtinėje Karalystėje dirbantiems žmonėms šiemet pridėti papildomą nedarbo dieną. Visuotinė nedarbo diena būtų skirta karalienės safyrinio jubiliejaus soste šventimui.
Komentarai
Rusijos įrankiai – jėga, pinigai ir informacija
Jėga, pinigai ir informacija yra trys pagrindiniai Rusijos puolimo prieš Vakarus vektoriai. Kiekvienas jų daro kitus du veiksmingesnius.
Pramogos
Alma Adamkienė švenčia 90-ąjį gimtadienį
Šiandien, vasario 10 dieną, prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė švenčia garbingą 90-ąjį jubiliejų.
ŽYMA
DEZINFORMACIJA